on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

 

Осінь - час навчатися... в театрі

22 вересня прес-конференцією відкрилась у Херсонському обласному драмтеатрі імені Куліша осіння школа Національної спілки театральних діячів України

Цього разу її темою була «Організація театральних фестивалів – від ідеї до реалізації», тож не випадково захід відбувся на базі нашого театру. Адже херсонський фестиваль «Мельпомена Таврії» давно вже став знаним брендом не тільки в Україні, а й за кордоном. А виник він колись майже з відчаю, пригадав гендиректор театру Олександр Книга: «Наш фестиваль вигадали у важкі часи, коли на вистави ходили 10–15 чоловік, а на сцені – 100 акторів. І ми вийшли на вулиці з карнавалом – показати, що взагалі в місті є театр. Коли з’явилися в костюмах на площі перед ОДА, мене розшукала секретар губернатора: вас викликають. «Це ви що, на забастовку вийшли?» – питав мене губернатор, бо в ті часи лише на забастовки масово на вулиці виходили. Тепер це звучить як анекдот…»

Осіння школа в Херсоні тривала з 22 по 24 вересня. Метою та основним її завданням визнали обмін творчим досвідом між організаторами різних театральних фестивалів. Для участі в школі відібрали 15 учасників із усієї України, вони пройшли жорсткий відбір експертної ради поміж 45 заявників. На Херсонщині радо вітали гостей із Києва, Миколаєва, Полтави, Запоріжжя, Івано-Франківська. «Якщо ми самі не зробимо якісь позитивні речі, то не підемо в Європу, взагалі нікуди не зрушимо, будемо сидіти й закисати, – висловив загальний настрій Олександр Книга. – Щодо організації фестивалів – нам є що розповісти та показати: чим живе театр, що робимо на фестивалі, яким чином залучаємо кошти, як узагалі працює оргкомітет, коли приїздять 700 чоловік. Фестиваль дозволяє нам підтримувати зв’язки з іншими театрами, в тому числі закордонними, він існує серед іншого для спілкування творчих колективів, обміну досвідом».

Окрім лекційних занять, учасники школи переглянули репертуарні вистави херсонського театру: «Межа, або В контейнері» румунського режисера Раду Гілаша, «Лицар храму» та «Лісову пісню» режисера Сергія Павлюка. Гості кажуть, що були приємно вражені побаченим. «Школярі» мали й практичне завдання – придумати свій фестиваль. Тож вони презентували ідеї, які з часом можуть бути втіленими в життя.

До речі, про життя. Днями одружився актор театру імені Куліша Віталій Пронько. Випускник Цюрупинського будинку-інтернату для дітей-інвалідів має непросту долю, але досяг бажаної мети – став актором. Тож вітаємо молодят і зичимо щасливого по-дружнього життя, а Віталію – ще й нових творчих успіхів!

Ольга Ляшок
Джерело інформації

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.