on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Новини регіону > Нові маршрути та екскурсії: яким був туристичний сезон-2021 на Херсонщині
Всі новини

22.12.2021 10:01

Нові маршрути та екскурсії: яким був туристичний сезон-2021 на Херсонщині

Нові маршрути та екскурсії з'явилися 2021 року на Херсонщині: водоспади в степу, екстрим на Станіславських скелях, "Здиваш Сиваш" та інші. За даними управління туризму та курортів облдержадміністрації з січня по вересень Херсонщину відвідали 3 мільйони 100 тисяч туристів.

У 2021 році відбулося кілька подій, які стали знаковими для регіону. Не всі вони були позитивними, але всі гучними. Суспільне дізналося, яке вони мали продовження та чим завершилися. Що нового було цього туристичного сезону та що викликало найбільшу зацікавленість у гостей області – у третьому матеріалі підсумкового марафону.

За словами начальниці відділу розвитку промоції та маркетингу управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталії Хлинової цьогоріч на Херсонщині розробили 5 нових маршрутів активного туризму та декілька екскурсій. Найпопулярнішим напрямком протягом кількох років залишається біосферний заповідник "Асканія – Нова".

"Велике зацікавлення викликали Рожеві озера. Також популярною залишається Олешківська пустеля. І все більше почали цікавити Станіславські скелі", - говорить Наталя Хлинова.

У Присиваській територіальній громаді почали створювати нові туристичні маршрути. Римо-католицька церква у Григорівці – один з об’єктів туристичного маршруту "Здиваш Сиваш", який запрацював у квітні цього року. Тут і досі раз на тиждень правлять службу, розказав учасник туристичного проєкту Єгор Сидорович.

"Це один із проєктів - на території Присиваської територіальної громади. Тут створена низка маршрутів для популяризації саме нашого туристичного регіону, щоб усі розуміли, що Херсонщина – це не тільки помідори та кавуни", - каже Єгор Сидорович.

У краєзнавчому музеї Григорівки представлені старовинні артефакти, історичні знахідки та експонати. Все це роками у себе на подвір’ї збирав місцевий житель Павло Робак. Тепер експонати зберігаються у будинку культури. Поблизу берега затоки Сиваш, неподалік від села Павлівка розташоване самовиливне джерело артезіанських вод, а навколо 64 вітряки висотою 120 метрів.

У Новокаховській територіальній громаді туристам цьогоріч пропонують побувати на степових водоспадах, які розташовані у селищі Козацьке. Цим місцем опікуються ентузіасти, сюди приходять місцеві, силами яких біля водоспадів з’явилася лава кохання.

Головний спеціаліст відділу культури і туризму Новокаховської міської ради Богдан Кравчук розповів, що водоспади виникли цікавим чином, коли будувалося Каховське водосховище і гребля перекрила русло річки Дніпро. Води Дніпра пробили собі русло по м’якому вапняку і витікають з цієї сторони у вигляді водоспадів. Це десь трапилося у 70-ті роки 20-го століття.

Також у Новокаховській громаді у Шиловій Балці облаштували для туристів три підземних джерела. За аналогією з карпатськими чанами тут створили власну купель, розповідає Ігор Дикуха. Цей туристичний об’єкт має південні особливості, продовжує чоловік.

Староста Райського старостинського округу Ігор Дикуха розказав чим купель відрізняється від карпатського чана.

"Бачите, він обкладений вапняком, перед нами теж вапняки. Руками людини зроблене це чудо, всі матеріали природні – дерева, каміння, вода. Помпа качає цю воду з джерела", - говорить Ігор Дикуха.

На Станіславських скелях подружжя Голіньків розвивають екстрим-туризм, працювати почали рік тому та досі продовжують навчатися. Підійматися Станіславськими скелями непросто, розповідає Юрій Голінько, для цього потрібні спеціальні автомобілі. Їхній позашляховик колись був військовим, його переробили під потреби туристів.

"Цей автомобіль - УАЗ 469 у народі називається "Козел", тому що він стрибає, як козлик. Він 79-го року випуску, ніхто, звичайно, у це не вірить, та це, дійсно, так. Він був у одного полковника. Чоловік його забрав з військової частини дуже-дуже давно. Я цей автомобіль у нього придбав, він був у гарному стані, тут все в оригіналі. Мости, коробка, все в оригіналі", - каже Юрій Голінько.

Продовжили цьогоріч розвивати й гастротуризм. У вересні провели два фестивалі. У селі Кізомис втретє відбувся фестиваль рибної юшки. Кухарі - учасники фестивалю готували свої страви на багатті.

За словами організаторки фестивалю Альони Зелінської з початку їх мета була популяризувати культурну спадщину.

"Зараз ми не тільки хочемо її популяризувати, а й використовувати для економічного розвитку нашої громади, тому що культурна спадщина – це той інструмент, той досвід, який ми можемо використовувати для розвитку культурного туризму в нашій області", - розказала Альона Зелінська.

У Великих Копанях на фестивалі "Таврія борщ" обирали кращу страву з 30, приготованих за різними рецептами.

Для розвитку гастротуризму у Херсоні презентували настільну гру "Чумаки. Дороги вина та смаку Херсонщини", під час якої можна дегустувати вина, сири та інші продукти місцевих виробників. Розробив гру Олексій Тільняк. Основна її мета – популяризація херсонських виробників, розказав автор ідеї, голова правління громадської спілки "Дороги вина та смаку Херсонщини" Юрій Палічев. Одна із головних умов: виробник має бути членом громадської спілки, а виробництво - легальним.

Начальниця відділу розвитку промоції та маркетингу управління туризму та курортів облдержадміністрації Наталя Хлинова говорить, що цьогоріч туристичний збір збільшився на 49%.

"Наразі він становить 5 млн 633 тис. грн. Минулого року було 3 млн 758 тис. грн", - каже Наталя Хлинова.

Джерело

 





Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.