on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

14.01.2021, 10:25

Херсонцям пропонують взяти участь у Міжнародному дні музейних селфі

Оживили історію й зберегли пам'ять

З нагоди Дня захисника України у Херсоні підбили підсумки обласної патріо­тичної акції «Герої XXI століття», ініціатором якої є Херсонська обласна бібліотека для юнацтва імені Бориса Лавреньова (далі ХОБЮ ім. Б. Лавреньова). Протягом лютого - жовтня цього року організатори отрима­ли понад сто творчих робіт: сучасні леген­ди, есе, вірші, презентації й відеороботи. Значна їх частина розповідає про херсонців, полеглих на сході країни. Також є інтерв'ю з героями, котрі повернулися з війни, та інформація про проведення благодійних і патріотичних акцій відповідної тематики.

- Я вдячна всім, хто відгукнувся на нашу ініціативу і виявився небайдужим, - звернулася до присутніх директор ХОБЮ ім. Б. Лавреньова Вікторія Лобзова. - Спільними зусиллями проведена дійсно колосальна робота, і її результати вража­ючі, бо вдалося зібрати інформацію про 116 воїнів-земляків.

Взагалі ж до проекту долучилися 54 бібліотеки з різних районів, міст, сіл та селищ області. Кращими виявилися Великоолександрівська, Каланчацька, Великокопанівська (Олешківський район), Львівська (Бериславський район), Сиваська (Новотроїцький район), Каховська, Голопристанська, Скадовська, Нижньосірогозька, Балтазарівська (Чаплинський район) кни­гозбірні. Крім того, учасниками стали учні та студенти 38 загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, волонтери, військовослужбовці, представники духовен­ства, сім'ї учасників АТО. Так, лишень збо­ром та уточненням інформації про загиблих під час військових дій земляків займали­ся 15 учнівських волонтерських команд. Усі отримані під час акції матеріали розміщені на веб-ресурсі «Херсонщини мужні сини» ХОБЮ ім. Б. Лавреньова. Найкращі ж робо­ти можна було оцінити перед початком уро­чистого нагородження переможців. їх зібра­ли в спеціальну експозицію та представили на розсуд широкому загалу у фойє обласного палацу молоді і студентів.

Масштабність запропонованого кни­гозбірнею проекту вражає, адже за весь період його реалізації було проведено понад 500 масових заходів. Один із найпомітні­ших — благодійний фотопроект під назвою «Світлини для героїв». Для учасників АТО організували й провели фотосесію у колі сім'ї та друзів. Згодом світлини з воїнами ЗСУ, Нацгвардії, бійців добровольчих батальйонів та підрозділів МВС урочисто презентували у виставковій залі обласної організації Націо­нальної спілки художників України.

- Дуже цікаво було працювати, бо люди всі різні і кожна сім'я по-своєму незвичайна, - ділиться враженнями автор ідеї й фото­граф проекту Валентина Моісеєва. - Деякі труднощі виникали з мужніми бійцями, бо спочатку вони не дуже зручно почувалися перед камерами. Втім, через декілька хви­лин завдяки присутності дітей воїнів вдава­лося викликати в них гарні емоції. Я споді­ваюся, що вони переглядатимуть ці фото­картки і згадуватимуть нашу спільну роботу з посмішкою на вустах.

Аби оглянути приготовану експозицію, на відкриття виставки завітали не лише ви­нуватці заходу, але й члени їхніх сімей, представники ветеранських та громадських організатори, волонтери, курсанти Херсонського факультету Одеського уні­верситету внутрішніх справ й усі небайдужі. Ініціатори ж акції переконані: фотопроект - чудова нагода вшанувати мужність і героїзм найвідважніших земляків. А ще в ХОБЮ ім. Б. Лавреньова сподіваються, що така масштабна акція сприятиме поширен­ню патріотизму серед молодого покоління. Варто зазначити, що це була лише презен­тація фоторобіт. Усіх, хто не встиг оглянути роботи, запрошують відвідати виставкову залу дещо пізніше: з 1 до 14 грудня.

До слова, з нагоди свята урочистий кон­церт також підготували студенти Херсон­ського державного університету спільно з обласним військовим комісаріатом. Там від щирого серця теплими словами, подяками та нагородами вітали військовослужбовців з різних військових частин області, членів громадських організацій, волонтерів та представників духовенства.

Ольга Ющенко
«Новый день».- №43 (5246).- 19.10.2016.- стр.17

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.