on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

20.02.2020, 09:26

"Срібна голка і нить золота..."

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

Пам'ятники символам


Мало хто знає, що в одеському порту встановлений пам'ятник морячці, що очікує свого «Синдбада» із плавання, в приазовському Бердянську є пам'ятник... морському бичку, а в Миколаєві — чудовий постамент покровителю міста Святому Миколаю. Тож у багатьох регіонах країни сьогодні задумались над тим, щоб на місцях, спорожнілих від старих радянських символів, розташувати постаменти національним-символам: хлібу, кавуну, галушці, салу...

Погодьтеся, що ставити замість пам'ятників Леніну лише монументи Тарасу Шевченку в усіх містах і селах — це означало б повернутися до нового «культу особи». Ось і вирішено піти нетрадиційним шляхом. Справді, он в Данії є пам'ятник русалці, в Росії — самовару. Подейкують, що Ернст Неізвєстний збирається спорудити монумент горілці, а москвичі хочуть увічнити в мармурі кепку Юрія Лужкова. Чим ми гірші?..

Ось, приміром, у Кременчуці спорудили цілу «долину казок» із скульптурними зображеннями Кота в чоботях , Крокодила Гени та Чебурашки, Білосніжки і семи гномів, барона Мюнхгаузена та янголят. Поряд розташована міні-копія собору Василя Блаженного, віддалік — печерки, водоспади та озерце з рибками.

Міському голові Миколі Глухову так сподобалась «долина казок», що він недавно виділив додаткову територію під її розширення.

Досвід Кременчука переймає оновлена Полтава. За словами народного депутата Анатолія Кукоби, в його місті є вже пам'ятник... свині. (Не випадково ж сало увійшло до трійки найпопулярніших національних символів України). Щоправда, Анатолій Тихонович не хоче, щоб «свинка» стала «талісманом» тисячолітньої Полтави. Тому погодився із пропозицією, щоб символом міста став пам'ятник... галушці. А ось міські голови Херсона Володимир Сальдо та Мелітополя Василь Єфименко мають бажання в монументальному вигляді втілити образи тамтешніх «знаменитостей» — кавуна і черешні відповідно. Як і міський голова Горлівки Віктор Рогач, який вважає, що символом цього чудового шахтарського міста має стати скульптура горлиці.

Володимир БОНДАРЕНКО
“Урядовий кур’єр” 4 лютого 2005 р.

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.