on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2020, 09:07

Январь 2020

Сухое левантинское лицо, упрятанное оспинками в бачки, когда он ищет сигарету в пачке, на безымянном тусклое кольцо внезапно преломляет двести ватт, и мой хрусталик вспышки не выносит; я жмурюсь - и тогда он произносит, глотая дым при этом, "виноват". Январь в Крыму. На черноморский брег зима приходит как бы для забавы: не в состояньи удержаться снег на лезвиях и остриях атавы. Пустуют ресторации. Дымят ихтиозавры грязные на рейде, и прелых лавров слышен аромат. "Налить вам этой мерзости?" "Налейте". Итак - улыбка, сумерки, графин. Вдали буфетчик, стискивая руки, дает круги, как молодой дельфин вокруг хамсой заполненной фелюги. Квадрат окна. В горшках - желтофиоль. Снежинки, проносящиеся мимо... Остановись, мгновенье! Ты не столь прекрасно, сколько ты неповторимо. И.Бродский  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

20.01.2020, 14:30

Будинок Поліни Райко може отримати статус пам’ятки культури місцевого значення

17.01.2020, 10:18

В херсонском музее покажут классику «украинского поэтического кино»

Фото с сайта Национального центра Александра Довженко. Кадр из фильма ...
23.12.2019, 14:59

Перша фотовиставка в новому просторі

> Темы > Музыка > Из музыкальной истории Херсона > Париж зустрів її оваціями

Париж зустрів її оваціями

07.06.2006

ФРАНЦУЗИ жартують, що у них стільки фестивалів, скільки сортів сиру. (Відомо, що сирів у них кілька сотень). Але один із найулюбленіших — фестиваль "Слов'янське мистецтво". Публіка, що відвідує ці концерти, у більшості — аристократія, еліта, прискіпливі меломани, що добре розуміються на високому мистецтві. Організатори запрошують тільки титулованих, прославлених виконавців.

У цьому році вперше було запрошено двох юних музикантів — скрипаля Славу Шестиглазова (вчиться у музичній Королівській школі в Мадриді) і піаністку із Херсона — Ірочку Карпову. Її педагог, директор приватної школи мистецтв "Ювента" Фіруза Анатоліївна Тимофеева розповіла, що потрапили вони до Парижа завдяки його величності щасливому випадку. Іру запримітили у минулому році на міжнародному конкурсі, а весною надіслали запрошення. Уявіть собі, шановні, компанію, до якої потрапили наші землячки — лауреати конкурсу ім. П.І.Чайковського, аспіранти Санкт-Петербурзької консерваторії, музиканти із Англії, Австралії, Словенії,
США і т.д. Сама онучка Скрябіна вітала Ірочку і висловила їй багато приємних побажань. Широко відомий за кордоном композитор Ігор Нікіфоров, почувши гру нашої дівчинки, запросив її і Ф.Тимофееву в гості у Сен-Жермен-де-Парі; водив до сусідки Марини Владі; подарував свої твори.

Найяскравіші номери були відібрані для гала-концерту. Іра мала грати насамкінець. Зустріли оваціями, її викликали тричі на біс, замість призначеного одного твору. Глядачі аплодували стоячи, не відпускали. У журналі "Ревю мюзикл де Парі" про Іру Карпову написали, що вона — піаністка-феномен. Французи сприйняли її з шаленим ентузіазмом. Після кожного концерту вони говорили про чудове поєднання краси дівчинки, сповненої високих прагнень, і музичності, артистизму, віртуозності. За виняткову технічну майстерність, глибоке розуміння твору, бездоганне володіння інструментом їй вручено диплом, а президент Російської музичної корпорації І.Панов передав також звернення, у якому закликає концертні організації інших країн, культурні заклади, приватних осіб, спонсорські структури надати своєчасну допомогу молодому багатообіцяючому даруванню. Якщо це буде зроблено, говориться далі, найближчим часом Іра стане гордістю не лише України, а й країн, які приймуть її із концертами.
Ось так юна піаністка із Херсона підкорила Париж, а своїм землякам Іра Карпова готує сольний концерт у вересні.

Ірина ЄВСТАФ'ЄВА
"Ефір" 11 вересня 1998р.
Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.