on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.02.2020, 09:16

Февраль 2020

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме. Метель лепила на стекле Кружки и стрелы. Свеча горела на столе, Свеча горела. На озаренный потолок Ложились тени, Скрещенья рук, скрещенья ног, Судьбы скрещенья. И падали два башмачка Со стуком на пол. И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела. На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Новости региона

17.02.2020, 16:00

Готуйте картини та резюме!

31.01.2020, 11:15

У полоні «Жіночого образу»

31.01.2020, 11:03

Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен"

  Херсонцев приглашают на кинотерапию "Страх перемен" Что ...
> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Парк буде відкритий для всіх

Парк буде відкритий для всіх

Острів Джарилгач — унікальне природне явище Херсонщини. Він захоплював своєю красою далеких мандрівників багато століть тому. Тут мріють побувати сотні тисяч туристів з усіх куточків світу в наш час. І так само мріятимуть... наші діти та онуки. Аби зберегти Джарилгач для нащадків, у грудні 2009 року Указом Президента України було створено національний природний парк «Джарилгацький». Сьогодні установа починає працювати, і ми вирішили запитати у керівництва та фахівців, як зміниться життя відомого острова.

Гаррі Белгарян, в. о. директора НПП «Джарилгацький»;
— Загальна площа парку становить 10 тисяч гектарів. Тут і заповідні землі (805 га), які належали державному підприємству «Скадовське дослідне лісомисливське господарство», а тепер вилучаються і надаються парку в постійне користування, 6726 гектарів земель природно-заповідного фонду та 2469 гектарів акваторії Джарилгацької затоки Чорного моря, які включаються до складу парку без вилучення у землекористувачів. Парк безпосередньо підпорядковується Міністерству екології та природних ресурсів. Усе створюється з нуля, і сьогодні у нас дуже багато роботи. Додає снаги підтримка влади на всіх рівнях. Днями на сесії Скадовської міськради було прийнято рішення про передачу нам в оренду приміщення.

У Мінекологіі ми зробили замовлення на придбання транспорту, з допомогою якого здійснюватиметься природно-охоронна діяльність. Вже створено відділи державної охорони природно-заповідного фонду та наукової, еколого-освітньої роботи та рекреаційного благоустрою, а також науково-дослідне природоохоронне відділення «Острів».
Острів Джарилгач завжди вабив до себе людей, але в кожного була своя мета. Після створення парку пересічні громадяни як відпочивали, так і відпочиватимуть тут. Хіба що на тих ділянках, де ростуть занесені до Червоної Книги України рослини, буде обмежене пересування. Для вчених відкриються можливості більш глибокого наукового вивчення флори і фауни парку. А ось мисливцям та рибалкам, які займаються промисловою діяльністю, буде зась. На території парку встановлюватимуть пости, і 24 години на добу ми будемо напоготові.

Андрій Костецький, начальник відділу державної охорони природно-заповідного фонду НПП «Джарилгацький»:
— Протягом наступних двох років буде виготовлено проект організації території. Це велика наукова праця і документ, де будуть вказані пляжі, екологічні стежки, рекреаційна зона тощо. Але жодної капітальної споруди — пансіонату, готелю чи хмарочоса — там не може бути. Паркана та колючого дроту теж не буде. Сама назва «національний» говорить про те, що все це — для народу. Тож люди, які через брак інформації сьогодні стурбовані подальшою долею Джарилгача і думають, що у них відібрали острів, можуть заспокоїтися.

Юрій Пилипенко, перший проректор Херсонського державного аграрного університету, завідуючий кафедри екології, доктор сільськогосподарських наук, професор:
— Які асоціації виникають, коли чуєш слово «парк»? Це місце для прогулянки, зустрічей, відпочинку... Це приємні емоції, а головне — доступність. Острів Джарилгач останні роки ставав все менше доступним для пересічних громадян. Сюди здебільшого приїздили туристи, яким по кишені ціна проїзду у кількадесят, а то й кількасот гривень. У моєму ж дитинстві на Джарилгач можна було дістатися пароплавом за 20 копійок. І сьогодні, коли Скадовськ став дитячим курортом державного значення, на цей острів повинні приїздити діти, школярі.
Зі створенням парку розпочинається масштабна природоохоронна та просвітницька робота. На цьому острові є клаптики ландшафту з рідкісними, зникаючими видами флори і фауни. Є навіть такі види рослин, які зустрічаються лише на Джарилгачі, і ми повинні їх зберегти.
Взагалі те, що Джарилгач є островом, врятувало його від експансії. Такі місця треба цінувати. На Херсонщині під природно-заповідні об'єкти відведено близько 10% територій. В ідеалі ж кожна країна повинна зберігати до 70% неторканої природи і 30% освоювати: будувати міста, підприємства, займатися аграрною справою тощо. В Україні ж поки що все навпаки. Тому, коли було створено «Джарилгацький», я собі сказав: «Ура! Нарешті!».

Коли верстався номер. Стало відомо, що ввечері 4 квітня, під час перебування в. о. директора НПП «Джарилгацький» Гаррі Бегларяна на приватному причалі у м. Скадовську, на нього було здійснено напад. Чоловік потрапив до лікарні з травмами. Подано заяву до міліції. Редакція стежитиме за подальшим розвитком подій.

Тетяна Підгородецька
«Новий день».- №18 (5012).- 26.04.2012.- стр.22

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.