on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

Парк врятує Дніпро

На Херсонщині розпочалася робота зі створення Нижньодніпровського національного  природного парку.

Кілька років тому влада Старої Збур'ївки Голопристанського району віддала в  довгострокову оренду на 49 років великий шмат прибережної зони. Бізнесмени перекрили доступ до Дніпровського лиману жителям громади, а місцевий бюджет почав отримувати аж... 1 гривню за кожен гектар землі. На жаль, подібні випадки по області  непоодинокі, — розповів член оргкомітету з питання створення Нижньодніпровського  національного природного парку Володимир Худолій. Таку інформацію він озвучив з трибуни останньої сесії Новокаховської міськради. До  місцевих депутатів Худолій як член оргкомітету звернувся за підтримкою: адже без вилучення земельних ділянок і подальшої їх передачі природному заповіднику нічого не 
зрушиться з місця. За словами Худолія, саме з Нової Каховки було розпочато виїзну  роботу з представниками місцевих рад. «Ми побуваємо в усіх органах місцевого  самоврядування і населених пунктах, які увійдуть до території парку», — зазначив він.
Нижньодніпровський природний парк, окрім Новокаховської міськради, охопить  Білозерський, Бериславський, Голопристанський і Цюрупинський райони загальною  площею 50 тис. га. Планується, що він буде поділений на п'ять зон — абсолютно заповідну, заповідно-туристичну, рекреаційну, господарську і буферну.

— Ідея створення такого парку обговорювалася радянськими вченими ще в 1927 році,  — говорить Володимир Худолій. — До неї повернулися лише у 1990-х, коли постала загроза знищення унікальних заплавних лісів, болота і  степових схилів Дніпра — саме дикої природи. До того ж, лише в нижній течії Дніпра — від Каховської ГЕС до Дніпровсько-Бузького лиману зберігся його відносно природний  стан, все інше — лише каскад штучних водосховищ  на місці колишньої ріки. А створення національного парку допоможе захистити ці території й від зазіхань бізнесменів.
Депутати Новокаховської міськради зауважили, що поки зарано приймати відповідні  рішення: питання потребує уважного вивчення і обговорення. «Певен, воно зацікавить і багатьох наших мисливців — чи можна буде полювати в заповіднику?
Або ж це буде дозволено лише невеличкій купці «наближених осіб»?» —  поцікавився депутат Валерій Демиденко.— Головне призначення майбутнього парку — збереження дикої природи і розвиток туризму, — прокоментував старший науковий співробітник відділу природи  Херсонського обласного краєзнавчого музею Михайло Підгайний. — Сьогодні у світі  мало хто знає про те, що тут є унікальні місця для відпочинку і що це взагалі таке —  дніпровські плавні. Створення парку допоможе розвивати зелений або історичний  туризм у регіоні, створювати відповідну інфраструктуру, приносити прибутки в місцеві  бюджети. І про повну заборону полювання не може бути й мови. Якщо в Карпати  сьогодні щороку приїжджає не менше 1 млн. людей, кожен з яких залишає там мінімум 1  тис. грн., можна підрахувати, що отримає Херсонщина, коли сюди приїде хоча б 100  тис. туристів. Інша альтернатива парку — приватизація або передача прибережних  територій в оренду підприємцям. Але тоді громада втратить ці землі назавжди.
 

Звісно, обговорення питання щодо створення нового природного парку — справа не  одного місяця. Тож «Новий день» стежитиме за подальшим розвитком подій, і  найцікавіші та фахові думки стануть темами наших наступних публікацій.


Олег БАТУРІН.
Новий день.-29.05.2008

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.