on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...

Патріотичне виховання молоді

З 2003 року в начальних закладах України відбувається військово-патріотична гра «Джура» (інша назва «Сокіл»).
Вона проводиться під егідою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та ради козацьких отаманів України. Нещодавно відбувся другий обласний етап змагань, на який завітало 8 команд з різних куточків Херсонщини.
Як розповіла Лариса Хабрат, директор комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді», військово-патріотична гра «Джура» - це своєрідна загальнодержавна система патріотичного виховання. У районному, обласному та всеукраїнському конкурсах команди, що складаються зі школярів загальноосвітніх шкіл, виборюють перемогу, демонструючи знання історії рідного краю, фізичну та моральну витривалість.

На цьогорічні обласні змагання, що організував центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, завітало, порівняно з минулими роками, не так багато команд, та це ніяким чином не вплинуло на загальний дух змагань.
Джура, цюра або чура. Саме так в XVI -XVІІI століттях в Україні називали зброєносця, помічника досвідченого козака. Зазвичай джурами були молоді хлопці, що ходили в походи та брали участь у боях. Як підкреслив Сергій Носач, керівник команди, директор Бериславської ЗОШ №1, команди цьогорічних обласних змагань, що складалися не лише з хлопців, а й відважних дівчат, показали свій потенціал у кількох конкурсах.   Серед них «смуга перешкод», стрільба, медицина, краєзнавство. Але найвідповідальнішим був конкурс, де учасники демонстрували своє уміння шикуватися та марширувати  військовим кроком.

Учасники змагань. Аліна Табота (з Великолепетиської команди) та Сергій Чеботарьов (роєвий команди Чаплинської спеціалізованої школи) зізналися, що полюбляють подібні змагання. Адже вони не лише знайомлять їх з історією та традиціями рідного краю, а й загартовують фізично і морально. Під час змагань учасники  не лише ознайомилися з козацькими звичаями, а й спробували традиційну козацьку страву - куліш.
Микола Сакович, хорунжий обласного козацького товариства «Херсонський кіш українського козацтва» підкреслив особливу роль «Джури» у вихованні школярів. Про це також говорили і педагоги. На їх думку, гра формує учнів як патріотів країни, людей, що пам'ятають своє коріння та поважають предків.
В обласному етапі військово-патріотичної гри «Джура» третє місце посіла команда Голопристанського району. На другому - херсонська збірна. А переможцем стала команда Великої Лепетихи. Саме вона представлятиме Херсонщину наступного року на всеукраїнських змаганнях.

«Наддніпрянська правда плюс».- №17 (28).- 08.05.2014.- стр.3

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.