on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

24.01.2022, 14:16

Трьох херсонців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

24.01.2022, 13:54

До закінчення прийому заявок на конкурс «Театральна абетка» від херсонського театру Куліша залишився тиждень

24.01.2022, 12:01

Лекторіум "По науці з коктейлем у руці!" пройде в арт-просторі LINZA

Патріотичне виховання молоді

З 2003 року в начальних закладах України відбувається військово-патріотична гра «Джура» (інша назва «Сокіл»).
Вона проводиться під егідою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та ради козацьких отаманів України. Нещодавно відбувся другий обласний етап змагань, на який завітало 8 команд з різних куточків Херсонщини.
Як розповіла Лариса Хабрат, директор комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді», військово-патріотична гра «Джура» - це своєрідна загальнодержавна система патріотичного виховання. У районному, обласному та всеукраїнському конкурсах команди, що складаються зі школярів загальноосвітніх шкіл, виборюють перемогу, демонструючи знання історії рідного краю, фізичну та моральну витривалість.

На цьогорічні обласні змагання, що організував центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, завітало, порівняно з минулими роками, не так багато команд, та це ніяким чином не вплинуло на загальний дух змагань.
Джура, цюра або чура. Саме так в XVI -XVІІI століттях в Україні називали зброєносця, помічника досвідченого козака. Зазвичай джурами були молоді хлопці, що ходили в походи та брали участь у боях. Як підкреслив Сергій Носач, керівник команди, директор Бериславської ЗОШ №1, команди цьогорічних обласних змагань, що складалися не лише з хлопців, а й відважних дівчат, показали свій потенціал у кількох конкурсах.   Серед них «смуга перешкод», стрільба, медицина, краєзнавство. Але найвідповідальнішим був конкурс, де учасники демонстрували своє уміння шикуватися та марширувати  військовим кроком.

Учасники змагань. Аліна Табота (з Великолепетиської команди) та Сергій Чеботарьов (роєвий команди Чаплинської спеціалізованої школи) зізналися, що полюбляють подібні змагання. Адже вони не лише знайомлять їх з історією та традиціями рідного краю, а й загартовують фізично і морально. Під час змагань учасники  не лише ознайомилися з козацькими звичаями, а й спробували традиційну козацьку страву - куліш.
Микола Сакович, хорунжий обласного козацького товариства «Херсонський кіш українського козацтва» підкреслив особливу роль «Джури» у вихованні школярів. Про це також говорили і педагоги. На їх думку, гра формує учнів як патріотів країни, людей, що пам'ятають своє коріння та поважають предків.
В обласному етапі військово-патріотичної гри «Джура» третє місце посіла команда Голопристанського району. На другому - херсонська збірна. А переможцем стала команда Великої Лепетихи. Саме вона представлятиме Херсонщину наступного року на всеукраїнських змаганнях.

«Наддніпрянська правда плюс».- №17 (28).- 08.05.2014.- стр.3

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.