on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

14.03.2024, 23:17

Кількість ідентифікованих картин, які викрали військові РФ під час втечі з Херсона, зросла до 94 робіт

  Робота художника Михайла Шапошникова "Півонії", ...
14.03.2024, 23:13

"Кава з ароматом перемоги": херсонський театр презентував концертну програму

  Херсонський обласний музично-драматичний театр ім. М. Куліша презентував ...
14.03.2024, 23:06

У Херсоні відбувся концерт для місцевих жителів, військових та волонтерів

  9 березня 2024 року у Херсоні відбувся концерт для місцевих ...

 

Під вітрилами дружби


Нинішнього літа неозорі таврійські степи, безкрає Азовське море, колосисті поля херсонської пшениці знову радо стрічали велику, дружну, багатонаціональну «Таврійську родину» - II Всеукраїнський фестиваль національних культур.

Наприкінці серпня в Генічеську відбувся фестиваль, який вже багато років крокує в єдності, взаєморозумінні, творчій співдружності представників націй і народів, що живуть на території нашої багатонаціональної країни.
Ініціатором свята ще у 1993 році став Херсонський обласний Центр народної творчості. Перший фестиваль проходив у стінах обласного музично-драматичного театру, у тісному колі земляків-херсонців та гостей з сусідніх областей. Пізніше ініціативу підхопили відділ культури та державна адміністрація Генічеського району. Гостинне узбережжя Азовського моря стало рідною домівкою для наступних фестивалів дружби, які перетворились на справжнє свято миру, братерства, міжнаціональної злагоди, розвитку традицій спілкування, взаємозбагачення культур.

Цього року, за задумом головного режисера свята - Заслуженого працівника культури України Олександра Величка, приазовський Генічеськ став символічним портом, до якого, наче кораблі під вітрилами Дружби, завітали делегації з різних областей України та сусідніх країн. Численні глядачі палкими оплесками, радісними вигуками зустріли учасників фестивалю. Граціозно, з відчуттям гордості та гідності, святкова колона пройшла по доріжках стадіону під українські національні мелодії.

Учасників урочисто привітав мер міста С.О.Кельбус, після слів якого із стилізованих хвиль з'явилась Фрезі Грант - персонаж з роману Олександра Гріна «Та, що біжить по хвилях» і запросила учасників до подорожі у неповторні та безмежні національні «моря талантів». Запалення традиційної чаші та виконання гімну фестивалю завершили урочисту частину. Окрилені творчою наснагою учасники розташувались на зеленій частині стадіону.

Під позивні фестивалю ведуча - «капітан корабля Дружби» привітала учасників та гостей гала-концерту. Появу Трамонтана - Бога вітрів та подорожей - присутні зустріли стоячи, оплесками. Благословивши всіх на подорож у світ мистецтва дружніх народів, Трамонтан та ведуча-Капітан розпочали концертну програму. А відкриття концертної частини оголосив господар свята - голова райдержадміністрації Валерій Дронов.

На Таврійську землю завітали національні художні колективи, солісти та ансамблі з України - Вінницької та Запорізької областей, АР Крим, з російського Волгограда, з литовського Вільнюса та, звичайно ж, рідного Херсона і кількох районів Херсонщини - Білозерського, Великолепетиського, Нижньосірогозького, Каланчацького, Новотроїцького, Іванівського, Генічеського та Нової Каховки.

Численні глядачі мали змогу навтішатись різнобарвністю діалектів, традиційних костюмів, колоритом мелодій та хореографічних постановок.

Постійні учасники свята -ансамбль пісні і танцю кримських татар «Гузель-Кирим» з міста Мелітополя Запорізької області - зачарували неповторністю, мелодійністю, граціозністю національних танцювальних орнаментів, а їхня землячка Анжеліка Дарій передала всі тонкощі та прекрасну естетику культури індійського танцю.
Нові члени «родини» - чеський народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Студанка» з міста Вінниці подарували справжню «подорож» до чеської національної хореографічної скарбниці.
Народний ансамбль «Ельмаз» з Красногвардійського району АР Крим вразив витонченістю, молодістю, характерністю виконавців.

Гостя з Вільнюса Настя Глазко за допомогою національної пісні провела екскурс до литовського краю.
Не поступились у талановитості, колоритності виступів, любові до мистецтва і національні художні колективи Херсонщини. Це вокальний ансамбль «Едельвейс» міжнародної організації німців України «Відергебурд» та солістка Любов Фогель; хореографічний ансамбль Центру німецької культури «Любен Блюме»; вокальний ансамбль «Пшиязнь» польського товариства, місто Херсон; фольклорний ансамбль російської пісні «Ольвія» з Берислава та російський ансамбль «Рябинушка» з Малої Лепетихи Великолепетиського району; виконавиця білоруських пісень Наталія Черевко та соліст Раміз Юсупов з турко-мехетинськими піснями; народна циркова студія «Мрія» з Каланчацького району вразила технікою, пластичністю виступу; зовсім юна виконавиця народних пісень Марина Малявка та солістка Софіє Нафєєва з Новотроїцька, солістка Анастасія Мінасян з Іванівського району «зірвали» хвилю оплесків, вразили своєю молодістю, талановитістю, щирістю виконання.

Давні друзі та почесні члени «родини» - зразковий хореографічний колектив «Надія», народний хореографічний ансамбль «Радість» з Каховки представили віночок українських, сербських та єврейських танців, їх виступи, як завжди, з величезним захопленням сприймались глядачем.

Господарі свята - художні колективи Генічеська та району, дякуючи гостям за зустріч, подарували і свою творчу програму. Це: вокальний квартет «Крила» районного Будинку культури, зразковий хореографічний ансамбль «Мозаїка» Палацу молоді, народний естрадний оркестр, колектив єврейського танцю «Іавіс», народний ансамбль пісні і танцю кримських татар «Лале» та ансамбль пісні і танцю кримських татар селищного будинку культури Новоолексіївки; а солісти Ірина та Ольга Щербан, як завжди, витончено, професійно виконали сольні номери.
Фіналом свята став окремий виступ почесних гостей фестивалю - державного ансамблю пісні і танцю «Козача воля» з міста Волгоград Російської Федерації, учасники якого з козацьким запалом, щиро виконали старовинні романси, ефектні танці з козацькою зброєю, хореографічні замальовки, самобутні народні пісні.

Завершився II Всеукраїнський фестиваль національних культур великою різнокольоровою феєрією салюту.
До програми фестивалю було включено ще багато різноманітних заходів: нарада голів національних товариств у музеї краєзнавства, покладання квітів до стели «Дружба народів», обмін враженнями та досвідом за святковим родинним столом, традиційне посвячення - омовіння у символічній купелі керівників художніх колективів, які вперше прибули на фестиваль.

Все це залишиться у серці кожного учасника фестивалю, враження від спілкування не зітруться з пам'яті. Фестивальне коло, вітрила дружби, океани та моря творчості ще довго нагадуватимуть про «Таврійську родину», про сонячний Генічеськ - місто на Херсонщині, де завжди щиро раді гостям та «родичам» великої багатонаціональної української сім'ї.

Таку надію мають організатори свята - Міністерство культури і туризму України, управління культури Херсонської облдержадміністрації, обласний Центр народної творчості, відділ культури і туризму Генічеської районної державної адміністрації і сподіваються на нові зустрічі та знайомства з новими членами гостинної родини.

Лариса ВАРЕГА, провідний методист Херсонського обласного Центру народної творчості

Газета "Наддніпрянська правда", 20.09.2006
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.