on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...
17.06.2024, 12:23

На хустці з колекції українського бренду зобразили роботу, викрадену з херсонського музею

До благодійної колекції шовкових хусток “Викрадене мистецтво” ...
17.06.2024, 12:20

У Словаччині покажуть стрічку "Редакція" Романа Бондарчука, яку знімали на Херсонщині

  23 та 28 червня у місті Кошиці (Словаччина) відбудеться прем’єра ...

Під знаком ювілею видатного земляка

23.10.2007

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша розпочав свій черговий 72-й сезон. Спеціальний кореспондент газети Олена СКОРА напередодні події зустрілася з завідуючою літературною частиною театру Любов'ю КАЛЮЖНОЮ, Заслуженою артисткою України, і попросила її розповісти, чим прикметний новий сезон.

Для юних глядачів ми почали працювати ще у вересні. А урочисто розпочинаємо сезон виставою "Волки и овцы», в якій використано сюжети, цитати і образи з п'єс різних років великого російського драматурга Олександра Островського. Автор сценічної редакції та режисер-постановник - Заслужений діяч мистецтв України, доктор філологічних наук, професор Олег Мішуков; сценографія Народного художника України Віктора Балаша. Вистава насичена музикою Штрауса, Крейслера, Шопена, Шостаковича та інших видатних композиторів. Звучать вірші та романси Блока, Соловйова, Фоміна, Подревського, Булахова...

Вистава -спільний проект театру та Херсонського державного університету, тож зайнятий у ньому не лише увесь творчий склад театру, а й студенти художньо-педагогічного факультету та їх наставники.
У ролі поміщиці Меропії Давидівни Мурзавецької -«особи, яка має велику силу в губернії» - Заслужена артистка України Олена Галл-Савальська. Багатий пан, він же почесний мировий суддя Михайло Борисович Линяєв - Народний артист України Василь Чорношкур. Саме його герою належить репліка у п'єсі Островського «Волки и овцы»: «Та хіба навколо нас люди живуть?.. Вовки та вівці. Вовки їдять овець, а вівці смиренно дозволяють себе їсти». Хто є хто - судити глядачам. Зауважу лише, що творці вистави мали великий успіх на IX Міжнародному фестивалі «Мельпомена Таври», який відбувся в червні цього року.

- Любове Павлівно! У червні ж театр брав участь і в Міжнародному фестивалі
слов'янської драматургії, на який вас запрошували до Москви. Як москвичі сприйняли виставу херсонців «Світ пісень Едіт Піаф»?
- Дуже тепло. Мені як режисерові цієї вистави було приємно чути схвальні відгуки журі та глядачів, поздоровлення на адресу виконавиці головної ролі - артистки театру Ружени Рубльової. Сподіваюсь, ця вистава і в новому сезоні матиме успіх у херсонської публіки.
- А які ще прем'єри, окрім вистави за творчістю Островського, чекають на шанувальників театрального мистецтва?
- Режисер театру Олег Натяжний та головний художник театру Віктор Балаш працюють над виставою «Назар Стодоля» Тараса Шевченка. Для Малої сцени театру готується прем'єра вистави «Таємниця жінки, яка літає». Автор п'єси - Матей Вішнек.

6 грудня минає 115 років від дня народження одного з найвидатніших драматургів XX століття Миколи Куліша, який з'явився на світ у Чаплинці, а завершив свій життєвий шлях З листопада 1937 року на Соловках - він був розстріляний разом зі своїм побратимом по українській театральній справі Лесем Курбасом та сотнями інших нескорених в урочищі Сандармох. Комедію «Мина Мазайло» за однойменною п'єсою нашого славетного земляка ставить Андрій Май - студент-практикант Національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, над сценографією вистави працює Віктор Балаш.

Ще одна очікувана прем'єра в новому сезоні - балетний спектакль «Червоні вітрила». До його постановки запрошено художнього керівника Криворізького театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» Олександра Бєльського. Херсонці, які побували на дев'ятій «Мельпомені Таврії», безумовно, запам'ятали виставу цього театру «Камінний хрест», створену за новелами Василя Стефаника!
Нову концертну програму підготував оркестр театру під орудою Юрія Керпатенка.

- А які ще знаменні події, окрім наступних прем'єр, очікуються в житті трупи?
- Три ювілейних дати маємо в цьому сезоні. Учора виповнилося 75 років Леоніду Кутовому - глядачі добре пам'ятають його як талановитого актора психологічного плану, з гарними вокальними даними, а колеги люблять його за чудові людські якості - надійність, товариськість, чуйність.
А сьогодні ми поздоровляли з 70-річчям Народного артиста України Анатолія Манойла, який після закінчення Харківського інституту мистецтв в 1959 році за час роботи в театрі зіграв майже 200 ролей, і чимало з них - головні у виставах.

30-річчя творчої діяльності незабаром відзначатиме Заслужена артистка України Олена Галл-Савальська. Звичайно, такий солідний шлях служіння театру заслуговує урочистого вшанування. Сподіваємося, воно стане яскравим святом і для творчого колективу, і для шанувальників таланту актриси - херсонських глядачів.

Наддніпрянська Правда.-23.10.2007

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.