on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.03.2019, 10:38

Март-2019

Март (Б. Пастернак) Теплый ветер вихревой, Непутевый, вестовой, Про весну смутьянит, шалый, Топит, топчет снег отталый, Куролесит, колесит, Запевалой голосит... Кто-то с полночи нагреб На проталину сугроб, Над землею разомлелой Пронесясь зимою белой. Старый снег на убыль шел, — Внук за дедушкой пришел. Солнце весело печет, С крыш завеянных течет, С вешней песней ветер пляшет, Черными ветвями машет, Понагнал издалека Золотые облака.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

06.03.2019, 11:18

«ЛітTERRA»: кава і «много букв»

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > История культуры и краеведение > Таврия XXI века > Підручники з історії пишуться в Херсоні

Підручники з історії пишуться в Херсоні
 

Кілька штрихів до портрету вчителя-новатора Л.М.Жарової.
Більше десятка підручників і навчальних посібників зі світової і вітчизняної історії видала у Москві, Санкт-Петербурзі, Казані, Мінську, Києві у співавторстві з іншими науковцями вчитель історії Херсонської гімназії № 20 Людмила Миколаївна Жарова. Я наведу приклад лише одного, найбільш типового відгуку на один з цих підручників: "Ця робота носить яскраво виражену ознаку новаторства і не має до цього часу аналогів ні у вітчизняній, ні, наскільки рецензентові відомо, у світовій історіографії". А далі підпис — заслужений діяч науки Російської Федерації, доктор історичних наук, професор інституту загальної історії Російської Академії наук С.М. Пожарська.

Пам'ятаєте таку думку з Біблії: "Немає пророка у своїй вітчизні"». Тож і утверджувати свій талант Людмилі Миколаївні пришилося переважно не на рідній землі, а в далекій Москві. Саме там через "Учительскую газету" помітили її заявку на написання підручника "История Отечества" (спільно з херсонкою І.А.Мішиною). Й такий підручник невдовзі з'явився друком у поважному московському видавництві "Просвещение"... і тут же був заборонений для викладання у навчальних закладах України. Втім, незважаючи на цей прикрий факт, робота мала великий успіх у школах Росії та Білорусі, була перекладена білоруською і татарською мовами.

Шкода, що останнім часом в освіті почали зростати небезпечні тенденції до вихолощення нетрадиційних предметів гуманітарного спрямування, продовжуються скорочення штатів, хронічні невиплати заробітної плати. У 20-й гімназії прийшлося відмовитися від спецкурсу Л.М.Жарової, за яким і досі сумують учні. Та Людмила Миколаївна сповнена оптимізму і енергії, натхненно проводить уроки і додаткові заняття зі своїми старшокласниками, а вечорами (і ночами) пише нові підручники. А ще бере активну участь у республіканських і міжнародних науково-практичних
конференціях і семінарах.

Не безхмарною видається мені доля вчителя-новатора Л.М.Жарової, адже були на її шляху і заборона написаних нею підручників, і негативні відгуки на її концептуальні погляди, і неможливість дати дітям те, що залишається за межами звичайного уроку. Але вона твердо обстоює власну позицію: історичну свідомість слід виховувати у дитини з сім'ї, з дитячого садка, з 1-го класу; розглядати історію України без світового контексту — нонсенс; будь-які історичні підручники повинні мати цивілізаційний, культурологічний і екологічний підходи; людину в історії слід розглядати з точки зору біологічної, природовідповідної, а потім вже соціальної.
Поміркуйте над цим на дозвіллі і ви зрозумієте, що з Л.М.Жаровою важко не погодитись.

Анатолій Крат
"Ефір".- 01.01.2000


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.