on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

> Темы > Визуальное искусство > Фотоискусство Таврии > Підводні мисливці «ловлять» медалі

Підводні мисливці «ловлять» медалі

24.11.2001

Перший міжнародний фотографічний салон «Рівне-2001», патронований Міжнародною спілкою фотохудожників (FIAP), перевершив найоптимістичніші сподівання його організаторів. У старовинне поліське місто (уперше згадується у літописах XIII ст.) надійшло понад 2,5 тисячі чорно-білих і кольорових знімків 241 автора з України і США, Австралії і Сінгапуру, Росії і Канади... Вони поставили перед інтернаціональним журі надскладне завдання: вибрати, без перебільшення, шедеври.

«Представлені на Салон фотороботи свідчать про зростаючу майстерність фотохудожників, яка, що відрадно, забезпечена не наявністю нової фото- та комп'ютерної техніки, а художнім мисленням та сміливістю думки», - наголосив член журі, голова салону Сергій Бусленко.

...За сюжетами для своїх робіт наш земляк Микола Стрекаловський не піднімається у гори, не їздить в гарячі точки планети, а спускається у царство Нептуна! Там, у товщі вод морських, що фосфорять таємничими фарбами, фотомайстер за довголіття підводної практики почувається мов у рідній стихії. Може він - людина-амфібія Олександра Беляева?
Саме там, у царстві Нептуна, всі предмети, всі лінії, всі деталі, всі рухи - уповільнено-вулканічного походження. Там, на глибині, на мій погляд, більше потрібні не стільки навички майстра побудови композиції, скільки точність і азарт мисливця: вловити, взяти «на мушку», не пропустити... Мисливці з художнім мисленням? Саме так!

Щоліта Стрекаловський виїздить "на етюди". Щоразу Микола повертається з "уловом". Таких, як він, в усьому світі, на всій планеті не так багато. Вода (за праукраїнською міфологією) - Праматір Світу. Бо ще коли не було неба і землі - було синє море. Стрекаловський обожнює наше космічне первородство!
Недарма на Салоні у Рівному із трьох категорій робіт осібно була категорія «Вода». Саме у ній (354 представлених роботи) вибір журі випав і на «Танок з бульбашками». І одразу («очевидне - неймовірне») - срібна медаль FIAP! Нещодавно, до речі, Микола одержав посвідчення цієї поважної мистецької організації.

- Не чекав? - запитую.
У відповідь показує нагороду:
- Найдорожча!
Звісно, попереду (вихід у світ ще, власне, тільки почато) - може, й золото. Але рівненське срібло - особливої проби, бо - перше!
На фотосалоні «Рівне-2001» одержали нагороди ще два наших земляки. Член FIAP Ігор Бережний, чий вернісаж у виставковому залі обласної філії Національної спілки художників України став мистецькою подією першого року нового тисячоліття, за роботу «Ніжність» (уперше була опублікована у «Гривні») удостоєний диплома фотоклубу «Час». А Ігор Вертьолкін - стрічки FIAP (середня відзнака між медаллю і дипломом).

Василь ПІДДУБНЯК
СВ "Гривна" 24 ноября 2001г.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.