on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

17.11.2020, 10:30

«Морський» мурал створили херсонські художники

10.11.2020, 16:10

«Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю

09.11.2020, 09:42

Фільм відеостудії Гончарівки став призером Фестивалю живого кіно

Плекають юні таланти

Ті, хто працюють з маленькими музикантами, художниками або танцівниками, знають, що кожна дитина талановита по-своєму. Вчасно помітити цю іскорку, не дати їй згаснути і розпалити з неї ціле полум'я - ось мета справжнього педагога. Саме цей принцип є основним у роботі школи мистецтв № 1 міста Херсона. Творчих напрямів, за якими працюють тутешні викладачі, вистачить навіть найвибагливішим батькам та їхнім дітям. Головне - це увага та турбота про кожен талант.

Музика душі й серця
У далекому 1958 році в Херсоні почала діяти музична школа-десятирічка. Тоді там разом зі спеціальними викладали й основні предмети загальноосвітнього циклу: математику, мову, літературу тощо. Після того, як в навчальному закладі відкрили відділ мистецтв, його перейменували на школу мистецтв № 1. Нині тут працюють хореографічне та театральне відділення. Однак основним напрямом залишається музична освіта школярів. Для того, хто хоче опанувати мистецтво музики, в школі працюють 6 відділів: фортепіанний, струнно-смичкових, народних, духових та ударних інструментів, вокально-хоровий, музично-теоретичних дисциплін. Кожен з них унікальний, адже відрізняється педагогічними складом, а відтак, і знаннями, які опановують тут юні музиканти та співаки.

- Наші викладачі не просто навчають дітей грати на музичних інструментах, - говорить директор школи Олена Кузьменко. - Вони виховують в них вміння керувати багатьма людськими можливостями одразу. Наприклад, для гри на фортепіано необхідно не просто чути, бачити та грати, а й скоординувати правильно рухи, уважно слідкувати за собою та партнером і разом з цим бездоганно виконати твір. Найкращі наші учні виступають з камерним оркестром «Гілея» на великій сцені.

Вихованців до школи приймають з шестирічного віку. Кожен урок триває 30 хвилин, термін навчання - 8 років. Всеукраїнські, обласні та міські конкурси дитячого мистецтва не обходяться без учнів школи. До того ж, більшість з них влаштовують на базі саме цього мистецького навчального закладу. Музичний інструмент дитина може обрати собі до душі: саксофон, скрипка, фортепіано, домра, бандура, віолончель, труба та багато інших. Однак, зазвичай, цей вибір роблять батьки. Зважаючи на те, скільки коштує інструмент та в які витрати виллється «мистецька освіта» для сина чи доньки.

Вартість музичної освіти
Одним з найбільш важливих питань для мам і тат є вартість обраної позашкільної освіти. Окрім плати за навчання в мистецькому закладі, батькам доведеться викласти гроші й на придбання інструмента. Заняття в школі мистецтв № 1 коштують від 85 до 146 грн. на місяць. Найбільшу частку витрат «з'їдає» купівля самого інструмента.

- Найдорожче зараз коштує саксофон, - говорить Олена Кузьменко. - Досить демократичні ціни на скрипки та піаніно - їх можна знайти на різних інтернет-сайтах у вільному продажу. Найскладніше з народними інструментами, адже в Україні їх більше не виробляють. Гітару та баян ще можна купити зараз, а от бандуру знайти складно, хоча це один з наших національних інструментів. Бувають випадки, коли нам телефонують і пропонують забрати інструмент задарма. Тоді ми одразу зв'язуємося з батьками, котрі шукають цю річ - і так дитина отримує необхідний для занять мінімум.

Пошук потрібного інструмента та його купівля нині повністю покладається на батьківські плечі. А ціни навіть у мережі інтернет не такі вже й низькі як для пересічної родини: флейта - 500 грн., скрипка - від 200 грн., баян - 500, піаніно - 1000-1500 грн. Найвища вартість саксофона - такий, що був у вжитку, продають від 8000 грн. Сюди необхідно додати і вартість спеціального чохла для інструмента. На ноти та зошити вихованці школи майже не витрачають грошей. Сьогодні майже всі викладачі знаходять потрібні музичні твори й ноти в мережі і звідти роздруковують їх. Крім витрат фінансових, батькам вихованця школи мистецтв № 1 необхідно ще й знайти час для сина чи доньки, щоб повторити домашнє завдання і організувати сам процес.

- Головне, що потрібно зробити батькам, - це організуватися самим та привчити до цього дитину, - наголошує заступник директора школи з навчально-виховної роботи Марина Могилевська. - Необхідно, щоб у дитини було робоче місце, де він чи вона займатимуться вдома. У цей час бажано, звісно ж, посидіти поруч та прослідкувати за виконанням домашнього завдання. Треба врахувати побажання всіх членів родини. У нас були випадки, коли дитина не може нормально займатися, бо татові «терміново» треба футбол подивитися. А телевізор і інструмент - в одній кімнаті. Якщо батьки усвідомлено приводять дитину до музичної школи, вони повинні розуміти, що 80% успіху залежить від їхнього розуміння потреб дитини і на 20% - від її працелюбності та наполегливості.

Педагоги-музиканти наголошують на тому, що не з кожного вихованця в майбутньому виросте Моцарт чи Дебюссі. Не тому, що в учня немає таланту. Можливо, дитина краще розкриє свої здібності в іншій царині. Однак, коли бачиш на сцені маленьку дівчинку зі скрипкою чи хлопчика з трубою і розумієш, що тут не обійшлося без батьківської уваги, дитячого таланту та мудрого наставника, то перехоплює подих. Від старань юних музикантів та їхньої щирості тішаться серце і душа.

Олена Кучерява
«Новий день».- №6 (5157).- 05.02.2015.- стр.15

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.