on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

19.09.2019, 11:17

Яскравий потік свідомості Валерія Кописова

16.09.2019, 14:15

«Кронау-Fest»: у Високопіллі пройшов масштабний етно-фестиваль

12.09.2019, 11:57

Як Херсон святкуватиме свій День народження

> Персоналии > Театр > Черношкур Василий Андреевич > По секрету от Деда Мороза

По секрету від Діда Мороза


У народного артиста України, одного з провідних акторів Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша Василя ЧОРНОШКУРА за майже 40-річну творчу діяльність були сотні яскравих ролей. Але жодна з них не приносить такої душевної втіхи, як та, заради якої він на кілька днів одягає довгу білу бороду, важку червону шубу з хутряними коміром та манжетами і звалює на плече великий мішок. Напередодні Новорічних та Різдвяних свят ми зустрілися з улюбленцем усіх дітей та дорослих, аби з перших вуст дізнатися: як воно — бути ДІДОМ МОРОЗОМ.


— Василю Андрійовичу, пам'ятаєте своє дідоморозівське бойове хрещення?
— Це було майже 40 років тому. Пізно ввечері вдома дзвінок у двері. Відкриваю — стоїть мій колега, народний артист України Анатолій Толок, а він вже багато років працював у цій ролі, і... (ледь вимовляючи): «Васю! Виручай!». «Що таке?». «Голос втратив, а завтра зранку свято у дитсадку». Це був дитсадок заводу ім. Петровського.
Толя говорить: «Я тобі і костюм принесу, і загримую. Тільки врятуй ситуацію». Що ж, до третьої ночі вчив сценарій, а в ньому — і текст, і вірші, й загадки та ігри. Відпрацював чотири дитячих свята поспіль. Але що говорив, що розповідав, не пам'ятаю й досі.
Наступного року вже запросили Дідом Морозом у дитсадок до моєї доньки. Так і почалося.


— Великий стаж Діда Мороза допомагає по-іншому дивитися на дитячий світ?
— Так. Дво-трирічні малюки, яких батьки приводять на свято вперше, бояться Діда Мороза, і дитину треба розуміти. Бо ж приходить такий кремезний дід, з бородою, ще й розмовляє низьким голосом. Пам'ятаю, колись проводив гру: Дід Мороз губить рукавичку і починає шукати її, а діти знаходять і передають одне одному по колу. Підбігаю до хлопчика, котрий тримає рукавичку, а в нього оченята заплакані і під стільчиком калюжка... А коли приходиш у дитсадок кілька років поспіль, впізнаєш: ось воно — торік було налякане, а зараз і за бороду смикає, і кричить: «Дід Мороз! Я тебе не боюся!». Відтоді, як у мене з'явилися онуки, почав відчувати малечу вже не тільки як Дід Мороз, а й просто як дід.


— А для своєї сім'ї часто були Дідом Морозом?
— Ні, донька ще малою допомагала батькові одягати костюм, поправляла йому бороду, і вже у років п'ять ні в якого Діда Мороза не вірила. Зате був випадок, коли 31 грудня я повертався додому з роботи, і тут на сходах мене зустрічає сусід. Каже: «Васю, занеси подарунки дітям!». Я погодився, сказав, що зайду. А виявляється, один сусід переказав іншому, той ще комусь (сміється), і всі 35 квартир зібрали подарунки. У мішок вони не вміщалися, тому їх склали у чохол від матраца. У першій квартирі я навіть не міг зайти у двері. Потім усі дякували, запрошували до столу. Додому повернувся: борода в один — Дід Мороз, як і актор театру, багато подорожує...
— У грудні 2008-го наш театр вперше за останні часи поїхав районами області з дитячою виставою «Фабрика зірок для Діда Мороза». Я знову був Дідом Морозом. Що хочу сказати? Міські діти мають більше можливостей доторкнутися до свята. Вони можуть прийти і до нас, і до «Ювілейного», і до палацу молоді. А тут приїжджаєш у село, бачиш, як на тебе чекають, незважаючи на холод у приміщенні, одягають новорічні костюми. Прикро одне: у глибинці не дуже багато місць, де можна працювати для дітлахів. Заходиш у приміщення, де стільки разів виступав, а там — голі стіни, обідрані вікна... дуже щемить у серці.


—Діда Мороза не можна уявити без Снігуроньки...
— Дід Мороз і Снігуронька — це тандем, партнерство. Так само, як і у виставі, але тут навіть відповідальніше: усі діти, усі колективи різні. Жодне новорічне свято не можна передбачити. Треба і відчути обстановку, і розвеселити людей, а відпрацювати в унісон з партнеркою не виходить. Хоча буває і дуже легко, скажімо, як з Руженою Рубльовою, Тетяною Проворовою. Вміють вони.


— А курйози пригадуєте?
— Авжеж. Пам'ятаю, у радянські часи завжди треба було встигнути на кілька підприємств одночасно, а мобільних телефонів не було. То поки Дід Мороз закінчує вітати один колектив, Снігуронька їде вже у другий і навпаки. Траплялися накладки, коли вибігаєш з машини прямо у святкову залу, думаєш, що вчасно, а насправді вже весь сценарій пройдено. Ти ж цього не знаєш і починаєш загадувати ті ж самі загадки, розповідати історії! Тут чуєш від партнерки на вухо: «А це вже було...».


— Діда Мороза чекають і люблять не лише дітлахи. Він жаданий гість і на кожній корпоративній вечірці.
— Так, і, повірте, це не данина моді. Приходиш у той чи інший заклад, спонукаєш їх і до співу новорічних пісень, і до читання віршів, і до ігор. Люди навіть знають, який актор грає Діда Мороза, але свою захопленість пояснюють так: після цієї зустрічі додому йдеш вже зі справжнім відчуттям свята. Що говорити, ти і сам, хоча маєш велике навантаження, щільний графік, стомився, хрипить горло, та коли бачиш справжні почуття, віру у цю казку, а особливо від дорослої людини, яка перебуває у тяжкому стані (у лікарні), ловиш себе на думці, що працюєш заради доброї справи. Сяючі очі дітей та дорослих — найбільша компенсація.


Запитувала Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Новий день.-01.01.2009
 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.