on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.05.2019, 09:22

май-2019

Люблю я час грози весною, Коли травневий перший грім, Немовби тішачися грою, Гуркоче в небі голубім. Луна співає голосисто, От дощик бризнув, пил летить, Краплин прозорчасте намисто На сонці золотом горить. Біжать потоки з гір суворих, Пташиний не змовкає гам, І в лісі гам, і шум у горах — Усе підспівує громам… Ф. Тютчев  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

22.05.2019, 13:44

Михайло Толстих у полоні сюрреалізму

22.05.2019, 13:30

В Херсоні покажуть фільм жахів для дітей на великому екрані

22.05.2019, 10:04

Підведені підсумки VII фестивалю «КІНОКАЛЕЙДОСКОП»

> Темы > Литература > Литераторы о Таврии > Подарунок шанувальникам поезії рідного краю

Подарунок шанувальникам поезії рідного краю

19.04.2007

Література Херсонщини, представлена творами талановитих майстрів слова, несе в собі неповторність, особливість мови, характеру людей, природи нашого краю. Вона потребує всебічного вивчення й дослідження як культурне явище, але найбільше - щирої любові й захоплення земляків.

На щастя, є люди небайдужі до історії і культури рідного краю. По крихтах вони збирають інформацію з питань літературного краєзнавства Херсонщини, розпорошену в численних джерелах - газетах, журналах, книгах, особистих архівах. Одна з найактивніших серед них - Таїсія Миколаївна Щерба, педагог з великим досвідом, поетеса, літературний критик, краєзнавець за покликом душі.

Сьогодні у творчому доробку Таїсії Миколаївни - кілька поетичних збірок та книжок, 20 літературних портретів письменників Херсонщини. В своїй роботі вона поєднує творчу одержимість і науковий підхід до вивчення літератури рідного краю.

Творчий неспокій, енергія справжнього подвижника культури і патріота рідного краю допомогли, а може, й змусили Таїсію Миколаївну Щербу здійснити титанічну роботу - зібрати, відредагувати, упорядкувати величезний масив інформації про 27 поетів Херсонщини.
Альманах "Таврія поетична", який вийшов друком у видавництві "Айлант" у 2006 році, став першою за багато років спробою поєднати під однією обкладинкою відомості та вибрані поезії найкращих сучасних поетів нашого краю.

Альманах відразу набув популярності серед читачів бібліотеки, особливо серед школярів і вчителів як хрестоматія до навчального курсу "Література рідного краю", зайняв почесне місце на книжкових виставках, що презентують літературу Херсонщини, став незамінним помічником при виконанні довідок.
Короткі біографічні дані, різнобарвна тематика віршів, уподобань, стилів авторів дозволяють читачеві ближче познайомитися з творчістю поетів різних поколінь, переконань, полюбити рідний край, щедру Таврійську землю.

Працівники книгозбірні були свідками нелегкого тернистого шляху Таврії поетичної" від авторського задуму до втілення його у друкованій формі і висловлюють Таїсії Миколаївні щиру вдячність та шану за її громадянську мужність, готовність йти до благородної мети через терни нерозуміння, розчарування і безсонних ночей.

Сподіваємось, альманах "Таврія поетична" отримає гідну оцінку в широких колах культурної громадськості Херсонщини, а Т.М.Щерба - підтримку місцевої влади для підготовки і друку другого, доповненого видання.

"Таврія поетична" повинна зайняти своє місце у кожній шкільній, сільській бібліотеці, стати навчальним посібником для вивчення літератури рідного краю, джерелом патріотичного виховання
юнацтва.

Наталія ПОПОВА
Херсонський вісник.-19.04.2007

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.