on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

01.06.2020, 11:22

У Херсонському музеї зберігається унікальне прес-пап'є

29.05.2020, 09:46

Можливості для креативної молоді

Подорож по Олешківській пустелі

Такого неба, як у нас на Херсонщині, в Олешківській пустелі, немає більше ніде в світі. Якщо хочете пересвідчитися «так» чи «ні» — подорожуйте новим туристичним маршрутом «Шляхами козацької слави». Місцеві туроператори та керівництво області впевнені, що маршрут користуватиметься значним попитом, адже Олешківські піски офіційно визнані єдиною на сьогодні пустелею в Європі. Це найбільший в ній піщаний масив, оточений лісами, який має унікальний клімат.

Відпочинок у барханах приваблює, в першу чергу, екстрим-туристів, і не тільки з Херсонщини. Зазирніть в мережу світової павутини, і матимете можливість прочитати безліч відгуків про місцевість, що поруч з нами. Хотілося б зважити на те, що майже всі відгуки передають позитивні почуття, захоплення рідкісним та дивовижним. Все там же можете знайти інформацію, як добратися до єдиної в Європі пустелі.
Хоча, аби зважитися на самостійну подорож по пустелі, без туристичних провідників, котрі проводять екскурсії тільки на визначених ділянках, потрібно знати про наступне...

В пустелі довгий час знаходився військовий полігон, на якому відпрацьовували бомбометання пілоти з усіх країн Варшавського договору. Причому боєприпасами користувалися не навчальними, а справжнісінькими.
Минулого тижня в Херсонській ОДА відбулося позачергове засідання обласної постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Під час засідання розглядалося питання щодо виконання Указу Президента України від 23 лютого 2010 року «Про створення природного парку «Олешківські піски»». Щодо виконання вищезазначеного Указу Міністерство оборони України разом із Херсонською обласною держадміністрацією протягом 2010-2010 років мають вжити заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігона «Херсон» від вибухонебезпечних предметів з метою подальшої передачі таких земель у постійне користування НПП «Олешківські піски». Як повідомив на засіданні комісії начальник відділу правового забезпечення Повітряного командування «Південь» Ігорь Білоус, наразі розмінованими є лише 0,8% території полігона, яка увійшла до земель нацпарку. Останнє масштабне розмінування вказаної території проводилося в 2008 році, де за 5 місяців було зібрано 1180 одиниць боєприпасів загальною масою 650 т. Після цього кошти на розмінування не виділялися і розмінування не проводилося.

Нині ж Херсонська облдержадміністрація планує максимально обмежити доступ туристів до території національного природного парку «Олешківські піски» через небезпеку віл старих боєприпасів.
У зв'язку з цим членами комісії було вирішено направити клопотання до Кабінету Міністрів України щодо прискорення вирішення проблеми фінансування заходів щодо вивільнення земельних ділянок колишнього авіаційного полігона від вибухонебезпечних предметів та було прийнято рішення створити й організувати роботу дирекції НПП «Олешківські піски», звернутися до всіх туроператорів, котрі повинні узгодити маршрут по пустелі з обласним управлінням культури та туризму.

Тетяна Дергачева
“Новий час”.- №25 (160).- 24.06.2010.- стр.4

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.