on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Сентябрь-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новости региона

04.09.2018, 15:38

На Херсонщині знайшли залишки міста Золотої Орди

04.09.2018, 14:47

У Херсоні пройде фестиваль громадських ініціатив

04.09.2018, 14:41

На Херсонщине на один чистый водоем стало больше

На территории нацпарка «Нижнеднепровский» насчитывается более ...

Показ мод чи залік?

Зима — це не лише Новий рік та Різдво. В цю пору року на багатьох молодих людей чекає серйозне випробування. Адже всі студенти складають екзамени, заліки. Хтось боїться зимової сесії або все швиденько вчить. Проте деякі представники студентської спільноти Херсона можуть перетворити сесію на справжнє свято. Доказом цьому став показ мод, який пройшов у Херсонському національному технічному університеті на кафедрі дизайну. І називався він «Fashion Олів'є». Студенти спробували перенести викладачів та своїх ровесників у світ моди, неперевершеного стилю та смаку. Таким чином вони складали залік з кількох предметів.

«Наші студенти самі виявили бажання влаштувати такий показ, — розповідає завідувач кафедри дизайну професор Олена Чепелкж. — Мені дуже імпонує те, що всі учасники цього дійства — справжні друзі. Тобто, і II, і III, і IV курси дуже добре спілкуються між собою. Вони цього разу навіть першокурсників залучили і зробили все самостійно». Під час самого показу студенти продемонстрували свої роботи з різних дисциплін. Але все це було схоже на день високої моди у Парижі чи у самому Лондоні. Гарні дівчата-моделі, специфічний музичний супровід, спалахи фотокамер та перешіптування у залі. Зрозуміло, що багатьом студентам хотілося б складати заліки саме таким чином: з розмахом, у святковій атмосфері. Викладачі кафедри зізналися, що цей показ є своєрідним результатом роботи молоді за весь рік.

«До цього дійства ми зі студентами готувалися досить тривалий час, — говорить викладач кафедри дизайну доцент Марія Артеменко. — Їм хотілося показати все, над чим вони працювали. Масштабні покази у нас проходять лише другий рік, але, звісно ж, на цьому зупинятися не збираємося. Нашим молодим творчим талантам це подобається. Тому намагатимемося робити це частіше». Весь показ був розділений на 4 блоки. Моделі демонстрували аксесуари, потім одяг прет-а-порте, далі — одяг з використанням авторських технік Та в останню чергу — авангардні костюми. «У дизайні одягу ми лише початківці, — говорить студентка IV курсу Христина Черчата. — Але розуміємо, що повинні розробляти, робити популярнішим цей напрям у Херсоні. На жаль, у нашому місті дизайн одягу і подібні покази не часто зустрічаються. Хочемо, щоб люди знали, що і у нас є своє бачення моди. До речі, в наших колекціях є і сучасні сукні. їх і на новорічну вечірку можна одягти — соромно точно не буде».

Кафедра дизайну існує в ХНТУ вже 12 років. Зараз тут навчаються спеціалісти з різних видів дизайну: графіки, декоратори інтер'єру й одягу та фахіеці з візуальних комунікацій. Принаймні в даному випадку і студенти, і викладачі знайшли досить нестандартне рішення, як саме молодь має складати іспити та заліки. Звісно, що це наба-. гато цікавіше, ніж сидіння за партою та зубріння білетів. Хто-зна, може, з таких креативних студентів у майбутньому ми отримаємо своїх власних Джона Гальяно та Донателлу Версаче.

Софія Митчак
"Новий день".- №2 (5049).- 10.01.2013.- стр. 18

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.