on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

24.01.2022, 14:16

Трьох херсонців відзначено державними нагородами з нагоди Дня Соборності України

24.01.2022, 13:54

До закінчення прийому заявок на конкурс «Театральна абетка» від херсонського театру Куліша залишився тиждень

24.01.2022, 12:01

Лекторіум "По науці з коктейлем у руці!" пройде в арт-просторі LINZA

Помер Едуард фон Фальц-Фейн


В столиці князівства Ліхтенштейн, Вадуці, помер відомий меценат, уродженець Херсонської області, племінник засновника біосферного заповідника «Асканія-Нова» барон Едуард фон Фальц-Фейн. Про це повідомив громадський діяч Артур Рудзицький, пізніше інформацію підтвердив опікун померлого Адольф Хіб.

Вони заявили, що в ніч на 17 листопада на віллі барона в Вадуці сталася пожежа. Пожежники виявили Едуарда фон Фапьц-Фейна без ознак життя. Причини її виникнення встановлює місцева кримінальна поліція. Померлий на момент пожежі був прикутий до ліжка і перебував вдома сам. Йому було 106 років.

Офіційні джерела і медіа Ліхтенштейна на ранок 19 листопада ще не підтвердили смерть Едуарда фон Фальц-Фейна. Але в тамтешній пресі з’явилося повідомлення про пожежу в одній з вілл у Вадуці і загиблого в ній чоловіка. В газеті Vaterland була розміщена фотографія постраждалої від вогню кімнати в цьому маєтку.

- Про смерть Едуарда фон Фальц-Фейна я дізнався з преси, - розповів директор біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Фрідріха Фальц-Фейна Віктор Гавриленко. - Буквально минулого тижня я спілкувався з онуком засновника нашого заповідника Фрідріхом, котрий говорив, що нічого небезпечного в стані здоров’я Едуарда фон Фальц-Фейна на було. Хоча мені відомо, що на початку року у нього
була критична ситуація, він перебував у комі. Також протягом багатьох років він був прикутий до ліжка і за ним доглядали соціальні працівники. Востаннє я спілкувався з ним у минулому році і, як завжди, надсилав листівку з вітаннями до Нового року. А вже цього року він скаржився моєму знайомому, що ми «про нього забули і два роки не дзвонимо». Мабуть, стався провал у пам’яті. Тож цілком очікувано, що його життя підходило до кінця. Але повідомлення про смерть від пожежі наводить на дуже сумні думки.

За словами Віктора Гавриленка, для отримання повної інформації про смерть Едуарда фон Фальц-Фейна він готує лист онуку засновника заповідника. Померлий барон мав багато нагород України: орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня «за вагомий особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України, популяризацію її історичної спадщини і сучасних досягнень», орден «За заслуги» І ступеня «за значний особистий внесок у підвищення міжнародного престижу України, багаторічну плідну благодійницьку діяльність» та інші.

У самому ж Ліхтенштейні він був відомий передусім як підприємець, журналіст і спортивний чиновник німецько-російського походження. В якості однієї з його найбільших заслуг у ЗМІ Ліхтенштейне згадується створення Едуардом фон Фальц-Фейном місцевого Олімпійського комітету і залучення князівства до участі в Олімпіаді в Німеччині у 1936 році.

Олександр Пітоєв
«Новий день».- №47 (5352).- 21.11.2018.- стр.5

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.