on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

Поселити фотографію

У Києві відкриють «Український дім фотографії»

«Український дім фотографії» — новий проект відомого французького фотографа і художника з київським корінням Антона Соломухи і галериста з музичним відхиленням Павла Гудімова. Вже в березні стартує перший етап проекту — веб-портал, а далі... Далі — планів неміряно. Про них, між іншим, розказав «УМ» Павло Гудімов.

— Народний проект «Український дім фотографії» розтягнутий на багато років. Це дуже важливий і важкий процес. Хочемо, щоб українську фотографію нарешті побачили й у світі, й в Україні. Акцент робитимемо на професійності й творчому підході. А загалом на веб-порталі будуть знімки від народних, примітивних — до аутсайдерських. Ми маємо щастя жити в дуже творчій країні. Саме тому, що вона творча, всі ці процеси трішки знівельовані. Але вже зібралася команда і робота почалася. Основна ціль — не роз'єднати, а об'єднати. Ми всі працюємо на явище. Тому містечковість треба відкинути і не перетягувати ковдру на себе.

Що вже зроблено в «Українському домі фотографії»?
— На веб-порталі «Український дім фотографії» буде об'єднано інформацію про всі події в Україні й світі в галузі арт-фотографії. Зараз над порталом в Україні працює шість арт-менеджерів. На ідейному рівні допомагає міжнародний колектив. Ми заручилися підтримкою людей, які працюють в Україні і Франції. Перший найлогічніший крок заявити про себе — це портал. А потім буде конкурс серед молодих, щорічний каталог їхніх світлин, проводитиметься кураторська робота. А на майбутнє плануємо відкрити музей, або «Дім української фотографії ». Поки що з приміщенням нічого не зрозуміло. У зв'язку з економічною кризою сумніваюся, що нам вдасться швидко знайти гроші й будинок, в якому облаштуємо свою мрію. Але це все в нас буде. Люди вже починають розуміти, що нерухомість теж смертна, будинки само-руйнуються, тому краще вкладати гроші в ідею, яка приноситиме користь країні.

Як ваш віртуальний дім буде перетинатися з реальним?
— Для активістів веб-порталу відкриємо клуб, де проводитиметься робота з молоддю, майстер-класи з відомими українськими і світовими фотографами. Будуть виставки і проекти на базі кількох галерей.
У нас зараз період накопичення інформації. Збираємо відомості через фотографів, про тих геніїв, які пішли з життя і залишили певні нерозповсюджені архіви. Принаймні щоб інформацію про них із кількома фотографіями розмістити на сайті, щоб знали і не забували. Портал даватиме уявлення про життя української фотографії. Ми при-возитимемо зірок, уже цього року братимемо участь у міжнародних фестивалях, їх у світі близько п'яти, на деякі маємо вихід через французьких колег.

Це буде щось аналогічне фотосайтам, де кожен бажаючий може стати «учасником альбому» і висловити свою думку з приводу знімків колег? Знову багато аматорства, все анонімно і тільки зрідка професійність і новини з фото-світу? Я правильно розумію?
— Проект спрямований на людей, які дійсно займаються творчою фотографією. Є знімкарі, які стоять на Майдані і фотографують людей. Я їх поважаю, це теж робота. Але нас цікавить творчість перш за все. Якщо в аматорів будуть хороші знімки, вони можуть їх розмістити на порталі і обговорити з іншими, але це буде як додаток. Головне — спрямувати молодь на вищий рівень, показати їй історію і сьогодення фотографії, навчити її бачити.

Ваше видавництво запустило серію альбомів «Українська фотографія». З відкриттям порталу вони продовжуватимуть виходити?
— Книги, які виходять із позначкою «УФО», продовжуватимуться в окремих альбомах. Серія «Українська фотографія» йтиме паралельно до «Українського дому фотографії».

Ольга ЖУК
Україна молода.-22.01.2009
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.