on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.05.2020, 10:16

Май - 2020

Май Ночь нас одарила первым теплым ливнем, Он унес последний холод с мраком зимним, Вся земля покрылась пестрыми коврами, Бархатной травою, яркими цветами. Белая береза распахнула почки: Не стоять же голой в майские денечки! Босиком помчались мы под ветром мая. Растянись на солнце, грейся, загорая! Муса Джалиль

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

04.06.2020, 14:15

Херсонців запрошують взяти участь у кінодискусіях про права людини

03.06.2020, 10:30

Гончарівка візьме участь у міжнародному творчому проекті

02.06.2020, 09:56

Знайомство з херсонським туризмом

> Организации > Кино > Кинофестивали > Права людини на екрані

Права людини на екрані

Днями мешканці обласного центру мали змогу переглянути кілька кращих кінофільмів про права людини. Відкриті покази відбулися в одному з кінотеатрів Херсона в рамках мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays.UA». До цьогорічної програми фестивалю увійшли 30 стрічок, кожна з яких розповідає про порушення чи недотримання основних прав людини.
- Фестиваль завітав на Херсонщину вже водинадцяте, - розповіла під час прес-конференції у прес-клубі «Новий день» одна з організаторів фестивалю Наталя Чермошенцева. - І ми дуже радіємо з того, що ця подія стала очікуваним святом для любителів документалістики. Цього року кінопокази об'єднані спеціальною темою «Ідеорупція», більшість стрічок демонструють, наскільки руйнівною силою в нашому суспільстві виступає корупція. Автори фільмів доводять, що лише спільними зусиллями громади можна подолати всі її прояви.
Традиційно кінопокази відбулися не лише в обласному центрі, а й у районах Херсонщини. Цьогоріч географія фестивалю розширилася на Чаплинський та Голопристанський райони.

Крім цього, вперше фільми «Docudays.UA» продемонстрували в спеціалізованій школі-інтернаті для глухих дітей.
- Кіно супроводжується сурдоперекладом для дітей з обмеженими можливостями, - додала Наталя Чермошенцева. - Якщо документалістика сподобається дітям, ми продовжуватимемо цю практику.

Херсон у фестивалі «Docudays.UA»-2014 прославився. Адже організатори запропонували глядачам дві стрічки про нашу область. У першій, яка називається «Південний кордон», йдеться про волонтерів, котрі допомагають  українським військовим. У стрічці досить емоційно показано всі відчуття тих, хто за покликом серця став благодійником та безкорисливо допоміг бійцям на кордоні. Друга стрічка під назвою «Вояж» розповідає про охоронця на приватному рибному підприємстві. Колись це було досить прибуткове та хороше місце, нині про це нагадує лише придорожнє кафе «Вояж», яке й охороняє головний герой фільму.

Не залишили без уваги документалісти й тему Євромайдану. Фільм, зроблений з кадрів різних режисерів та операторів, на фестивалі «Docudays.UA» назвали «Євромайдан. Чорновий монтаж». Крім цього, гостям фестивалю вдалося переглянутий кілька фільмів-переможців різних номінацій фестивалю. Так, дуже глибокі враження залишилися в глядачів від перегляду фільму «Йоанна», який завоював приз глядацьких симпатій. Головною героїнею фільму є жінка Йоанна, хвора на рак. Вона дізнається, що жити їй залишилося три місяці, й починає вести онлайн-блог, щоб її думки та настанови потім зміг перечитувати її маленький син. Йоанна обіцяє йому, що зробить все можливе, аби прожити якнайдовше. Традиційні обговорення та дискусії, які ведуть глядачі після перегляду кожної стрічки, цього разу виявилися досить короткими. Однак гості фестивалю однозначно погодилися, що фільм «Йоанна» заслуговує на визнання та перемогу в обраній номінації. Мабуть, тому, що на місці цієї жінки може опинитися кожен з нас. Режисер фільму однозначно наштовхує глядача на думку про те, що цінувати життя треба тут і зараз, не відкладати жодної справи «на потім», щоб кожен міг залишити по собі щось для нащадків.

Олена Кучерява
«Новий день».- №51 (5150).- 18.12.2014.- стр.21

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.