on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.08.2020, 09:39

Август-2020

Август Август — астры, Август — звезды, Август — грозди Винограда и рябины Ржавой — август! Полновесным, благосклонным Яблоком своим имперским, Как дитя, играешь, август. Как ладонью, гладишь сердце Именем своим имперским: Август! — Сердце! Месяц поздних поцелуев, Поздних роз и молний поздних! Ливней звёздных — Август! — Месяц Ливней звёздных! Марина Цветаева

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

17.09.2020, 11:47

У Херсоні назвали номінантів «Мельпомени Таврії»

15.09.2020, 10:50

В Херсоне преобразили одну из туристических локаций

Муралы на стенах создала команда молодых и активных художников Херсона ...
15.09.2020, 10:46

B Xepcoнcкoй oблacти учёныe pacкoпaли куpгaн c зaxopoнeниeм дpeвнeгo вoждя

  B пepвoй пoлoвинe ceнтябpя Apaбaтcкaя экcпeдиция Инcтитутa apxeoлoгии ...
> Новости региона > Премія New Level Ray Prize виходить на фінішну пряму!
Все новости

20.05.2020 09:59


Премія New Level Ray Prize виходить на фінішну пряму!


Фото Максима Афанасьєва Через 2 дні стане відомо, хто отримає артпремію New Level Ray Prize

Зовсім скоро ми почуємо ім'я переможця мистецького конкурсу New Level Ray Prize, який отримає 1000 доларів на розвиток своєї творчості.

Нагадаємо, премія New Level RAY PRIZE, засновником якої є фотохудожник Михайло Рай, не має жодних обмежень щодо жанрів та технік візуального мистецтва. На конкурс можна подаватися з графікою, живописом, діджитал-артом, скульптурою, керамікою, мозаїкою, авторською анімацією, відеоартом, змішаною технікою та іншим. Жодних обмежень окрім географічних, учасники мають бути херсонцями.

Прийом заявок на участь у конкурсі припиниться вже 20-го травня. За словами Михайла Рая, сьогодні вже близько 50-ти митців надіслали заповнені анкети на здобуття премії. Серед них є вже досить відомі імена, наприклад, художниця Яна Голубятникова та живописець Олександр Жуковський, за плечима яких вже багато як персональних, так і колективних виставок. Але чимало конкурсантів - початківці, для яких мистецтво це хобі або спосіб відпочинку.

Тренер з паверліфтингу Надія Петровська виготовляє сувеніри у вигляді скляних кульок.

Оскільки Михайло Рай багато подорожує, на допомогу собі він покликав подружжя Афанасьєвих, відомих у Херсоні й поза ним культурних діячів. "Утрьох відбирати конкурсантів і легше, і цікавіше", - жартує меценат. Журналістам газети "Вгору" Михайло розповів, як зазвичай проходила/завершується "селекція" здобувачів премії:

- Алгоритм дуже простий: спочатку Олена продивляється анкети учасників і далі надсилає мені та Максу Афанасьєву. Я впевнений, що всі художники - неординарні особистості. Але, якщо людина якось дуже креативно відповіла на питання анкети та додала фото своїх найкращих робіт - ми знайомилися з нею ближче. Зазвичай ходили утрьох в гості до художників у майстерню (якщо у людини вона є) або додому. Спілкувалися, дивилися наживо роботи, фото яких надіслав митець. Дивилися й інші твори. Найбільше було цікаво спілкуватися з митцями, у яких є вже своя життєва філософія, особлива історія життя, - розповідає меценат.

Оскільки Михайло Рай фотохудожник зі стажем, оцінюючи світлини конкурсантів-фотографів він покладається на свій смак, а от, коли потрібно проаналізувати картину, колаж або скульптуру, тоді він дослухається до думки своєї команди, оскільки за плечима в Олени та Максима Афанасьєвих багато проєктів, пов'язаних з візуальним мистецтвом. Але останнє слово все ж за Михайлом Раєм. Він зізнається: інколи, під час обговорень тієї чи іншої роботи, буває "гаряче" - досі не існує чітких критеріїв оцінки творів мистецтва, у кожної людини свій смак і уподобання, а вибір є суб'єктивним.


Олександр Юдін вже кілька років поспіль виготовляє аксесуари у стилі стімпанк.

Останнім пунктом анкети є питання "на що б ви витратили призові кошти?". Єдина умова, витрати мають бути пов'язані з мистецтвом.

Михайло Рай коментує:

- Це - найбільш болюче питання. Премія недаремно називається New Level Ray Prize, тобто йдеться про новий рівень, на який повинен піднятися художник завдяки фінансовій підтримці його таланту. Цією нагородою я хочу дати людині "вудку", а судячи з того, що ми читаємо в анкеті, люди хочуть "рибу". Зазвичай конкурсанти пишуть, що витратять премію на матеріали, фарби та оренду майстерні. Все це вони й зараз мають, просто хочуть забезпечити себе цим наперед. Але є й цікаві ідеї - хтось написав, що хоче відкрити художню школу для дітей, хтось хоче зробити кілька муралів у Херсоні. Ось ці ідеї мені дуже імпонують, бо це благо не тільки для однієї людини, а й для інших херсонців. Але втілити, наприклад, проєкт з муралами, дуже складно з ряду причин: для цього потрібен дозвіл міської влади, зображення повинні бути привабливими та універсальними, аби милувати око. Зрештою, раптом мешканці квартир захочуть утеплити оселю і закриють частину стінопису пінопластом? Тоді картинку буде зіпсовано... В мене є вже свої фаворити, але до дедлайну я не буду розкривати карти. Можливо, в останній момент хтось надішле свою анкету і вразить нашу команду, шанс ще є, - заохочує засновник премії.


В гостях у тату-майстра Андрія Бейка. Його хобі - виготовлення масок.

Про результати конкурсу Михайло пообіцяв повідомити учасників онлайн на фейсбук сторінці New Level Ray Prize. Також заплановано у вересні зробити виставку робіт конкурсантів, чиї роботи сподобалися журі.


Художник Костянтин Терещенко теж став учасником мистецького конкурсу.

Організатор конкурсу нагадує: ще можна встигнути теж подати свої анкети, показати свої роботи та поділитися креативними ідеями. Але часу залишилося не багато. Прийом заявок завершиться о  00.00. 20 травня.

Юлія Данилевська
Джерело інформації: Газета "Вгору"

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.