on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.02.2018, 09:19

Февраль-2018

Свежей и светлой прохладой Веет в лицо мне февраль. Новых желаний - не надо, Прошлого счастья - не жаль. Нежно-жемчужные дали Чуть орумянил закат. Как в саркофаге, печали В сладком бесстрастии спят. Нет, не укор, не предвестье - Эти святые часы! Тихо пришли в равновесье Зыбкого сердца весы. Миг между светом и тенью! День меж зимой и весной! Весь подчиняюсь движенью Песни, плывущей со мной. Валерий Брюсов

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

Новости региона

20.02.2018, 10:59

В Херсон приезжают братья Капрановы

На встречу с украинскими писателями, музыкантами и издателямибратьями ...
15.02.2018, 09:14

Фестиваль «Лютий/Февраль» – знов у Херсоні

14.02.2018, 11:30

Студенты украсили парк «Херсонская крепость» монументальной живописью

  Теперь парк «Херсонская крепость» украшают монументальные ...

3D принтер у Херсонській бібліотеці

Можливістю на власні очі побачити, як працює надсучас-ний 3D принтер, скористалися близько сотні херсонців. «Диво техніки» Херсонській обласній універсальній науковій бібліо­теці ім. Олеся Гончара дістало­ся завдяки тісній співпраці співробітників відділу доку­ментів іноземними мовами з посольством США в Україні у рамках проекту «Вікно в Аме­рику». Для того, аби розповісти про принцип роботи пристрою та навчити цій справі всіх охо­чих, навіть експерта до Херсо­на запросили.

— На моє тверде переко­нання, саме такі технічні новин­ки — це майбутнє людства, — говорить представник фірми, яка на території України за­ймається реалізацією 3D прин­терів Володимир Нальотов. — Зараз у США та країнах Євро­пи активно використовують таку техніку для виробництва іграшок, запчастин, ювелірних виробів і навіть людських органів. Все, що для цього не­обхідне, це 3D обладнання, об’ємна комп’ютерна модель майбутнього виробу (ство­рюється за допомогою спе­ціального програмного забез­печення) та відповідний мате­ріал. Те, на що раніше йшли місяці, сьогодні можна вигото­вити за декілька годин.

Швидкість роботи технічної новинки змогли оцінити й відвідувачі лекції. Адже значну частину часу експерт відвів де­монстрації саме практичних можливостей устаткування. Так, на очах у присутніх принтер надрукував об’ємну абре­віатуру «WOA» розміром 10*71*23 мм всього за 26 хви­лин. Сам процес виглядав дійсно вражаюче!

Не надивується новим на­дбанням і завідуюча відділу до­кументів іноземними мовами Олена Мащенко. «Кожного року керівники проекту надають спи­сок речей, придбання яких вони готові фінансувати, — розпові­дає вона. — А ми вже обираємо те, що нам потрібне». За словами Олени Олексіїв­ни, про 3D принтер почали мріяти ще рік тому.

Спочатку його хотіли використовувати для того, аби допомагати військовим, котрі під час бойо­вих дій втратили кінцівки. Адже на такому принтері в Європі навіть протези друкують! Але потім виявилося, що запропо­нована модель призначена для виготовлення об’єктів з пласти­ку, який для таких цілей не підходить. Відтак, вирішили: друкуватимуть сувенірну продукцію для популяризації тури­стичного потенціалу Херсонщи­ни. Також на одному з занять виявилося, що речей, які може виготовляти 3D принтер, вкрай потребують маленькі херсонці з вадами зору.

— На останнє третє занят­тя ми навмисно запросили ви­хователів Херсонських ясел-садка № 22 компенсуючого типу для дітей з вадами зору, — зазначає Олена Мащенко. — Тепер ми готові безкоштовно допомагати їм у виготовленні необхідних деталей».

Соціальну важливість такої співпраці підтверджує присут­ня на лекції вчитель-дефектолог дошкільного закладу Оль­га Тютюнник. «Дітям з фізични­ми обмеженнями дуже по­трібна така допомога, — гово­рить вона. — Макети речей, які оточують нас у повсякденному житті, допомогли б малюкам через тактильні відчуття пізна­вати світ».

Використовуватимуть 3D принтер і у навчальних цілях. Зокрема, планується на­лагодити тісну співпрацю зі студентами та викладачами херсонських ВНЗ, аби вони не «на пальцях» вивчали можли­вості застосування сучасних технологій.

До слова, інформаційний центр «Вікно в Америку» на базі відділу документів іноземни­ми мовами ХОУНБ працює з 2003 року. За час співпраці вдалося отримати понад 10 одиниць комп’ютерної тех­ніки, 6 айпадів, інтерактивну дошку з відеопроектором, те­левізор із функцією 3D, інте­рактивний стіл. За американські кошти також зроблено ремонт у приміщенні центру та облаштовано опалення. Олена Мащенко переконує, що таке технічне оснащення допомагає залучити до бібліотеки читачів, адже процес пізнання стає цікавішим. «Утім, на досягнутому ми не зупинимося, — запев­няє вона. — Уже цієї осені отримаємо ще подарунки від іноземних колег — 3D сканер та 3D ручки. Такий комплект удосконалить робочий процес й допоможе розширити сфери застосування наявного облад­нання».

Ольга Ющенко
«Новий день».- №20 (5223).- 11.05.2016.- стр.16

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.