on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.01.2019, 11:04

Январь-2019

Дзвенять у відрах крижані кружальця. Село в снігах, і стежка ані руш. Старенька груша дихає на пальці, Їй, певно, сняться повні жмені груш. Їй сняться хмари і липневі грози, Чиясь душа, прозора, при свічі. А вікна сплять, засклив мороз їм сльози. У вирій полетіли рогачі. Дощу і снігу наковтався комин, і тин упав, навіщо городить? Живе в тій хаті сивий-сивий спомин, улітку він під грушею сидить. І хата, й тин, і груша серед двору, і кияшиння чорне де-не-де, Все згадує себе в свою найкращу пору. І стежка, по якій вже тільки сніг іде... (Ліна Костенко)

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

16.01.2019, 10:38

“Краща книга Херсонщини”

16.01.2019, 10:18

Дом-музей превращается в руины

От одного из самых оригинальных музеев Херсонщины вскоре может остаться... ...
16.01.2019, 10:16

“Кам`яні вишиванки” – у центрі скандалу

3D принтер у Херсонській бібліотеці

Можливістю на власні очі побачити, як працює надсучас-ний 3D принтер, скористалися близько сотні херсонців. «Диво техніки» Херсонській обласній універсальній науковій бібліо­теці ім. Олеся Гончара дістало­ся завдяки тісній співпраці співробітників відділу доку­ментів іноземними мовами з посольством США в Україні у рамках проекту «Вікно в Аме­рику». Для того, аби розповісти про принцип роботи пристрою та навчити цій справі всіх охо­чих, навіть експерта до Херсо­на запросили.

— На моє тверде переко­нання, саме такі технічні новин­ки — це майбутнє людства, — говорить представник фірми, яка на території України за­ймається реалізацією 3D прин­терів Володимир Нальотов. — Зараз у США та країнах Євро­пи активно використовують таку техніку для виробництва іграшок, запчастин, ювелірних виробів і навіть людських органів. Все, що для цього не­обхідне, це 3D обладнання, об’ємна комп’ютерна модель майбутнього виробу (ство­рюється за допомогою спе­ціального програмного забез­печення) та відповідний мате­ріал. Те, на що раніше йшли місяці, сьогодні можна вигото­вити за декілька годин.

Швидкість роботи технічної новинки змогли оцінити й відвідувачі лекції. Адже значну частину часу експерт відвів де­монстрації саме практичних можливостей устаткування. Так, на очах у присутніх принтер надрукував об’ємну абре­віатуру «WOA» розміром 10*71*23 мм всього за 26 хви­лин. Сам процес виглядав дійсно вражаюче!

Не надивується новим на­дбанням і завідуюча відділу до­кументів іноземними мовами Олена Мащенко. «Кожного року керівники проекту надають спи­сок речей, придбання яких вони готові фінансувати, — розпові­дає вона. — А ми вже обираємо те, що нам потрібне». За словами Олени Олексіїв­ни, про 3D принтер почали мріяти ще рік тому.

Спочатку його хотіли використовувати для того, аби допомагати військовим, котрі під час бойо­вих дій втратили кінцівки. Адже на такому принтері в Європі навіть протези друкують! Але потім виявилося, що запропо­нована модель призначена для виготовлення об’єктів з пласти­ку, який для таких цілей не підходить. Відтак, вирішили: друкуватимуть сувенірну продукцію для популяризації тури­стичного потенціалу Херсонщи­ни. Також на одному з занять виявилося, що речей, які може виготовляти 3D принтер, вкрай потребують маленькі херсонці з вадами зору.

— На останнє третє занят­тя ми навмисно запросили ви­хователів Херсонських ясел-садка № 22 компенсуючого типу для дітей з вадами зору, — зазначає Олена Мащенко. — Тепер ми готові безкоштовно допомагати їм у виготовленні необхідних деталей».

Соціальну важливість такої співпраці підтверджує присут­ня на лекції вчитель-дефектолог дошкільного закладу Оль­га Тютюнник. «Дітям з фізични­ми обмеженнями дуже по­трібна така допомога, — гово­рить вона. — Макети речей, які оточують нас у повсякденному житті, допомогли б малюкам через тактильні відчуття пізна­вати світ».

Використовуватимуть 3D принтер і у навчальних цілях. Зокрема, планується на­лагодити тісну співпрацю зі студентами та викладачами херсонських ВНЗ, аби вони не «на пальцях» вивчали можли­вості застосування сучасних технологій.

До слова, інформаційний центр «Вікно в Америку» на базі відділу документів іноземни­ми мовами ХОУНБ працює з 2003 року. За час співпраці вдалося отримати понад 10 одиниць комп’ютерної тех­ніки, 6 айпадів, інтерактивну дошку з відеопроектором, те­левізор із функцією 3D, інте­рактивний стіл. За американські кошти також зроблено ремонт у приміщенні центру та облаштовано опалення. Олена Мащенко переконує, що таке технічне оснащення допомагає залучити до бібліотеки читачів, адже процес пізнання стає цікавішим. «Утім, на досягнутому ми не зупинимося, — запев­няє вона. — Уже цієї осені отримаємо ще подарунки від іноземних колег — 3D сканер та 3D ручки. Такий комплект удосконалить робочий процес й допоможе розширити сфери застосування наявного облад­нання».

Ольга Ющенко
«Новий день».- №20 (5223).- 11.05.2016.- стр.16

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.