on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

13.07.2020, 11:00

У Херсоні обговорили створення громадського простору

10.07.2020, 10:30

Перформанси про червону лінію і МАФи

08.07.2020, 11:08

На Херсонщину едут участники ралли «Чумацкий Шлях»

  Все фото Андрея Матросова из архива «Вгору» Ралли ...
> Персоналии > Визуальное искусство > Райко Полина > Прославилась на весь світ

Прославилась на весь світ

Звичайна сільська хатинка, що може прославитись на весь світ, розташована у Цюрупинську.
Її господиня, сільська жінка Поліна Райко, почала малювати у 69 років, не мала художньої освіти, а сюжети часто брала з обгорток цукерок або листівок. За кілька років вона перетворила свою садибу та подвір'я на справжній музей настінного живопису. Творчість Поліни Райко ставлять в один ряд із творчістю таких митців наївного живопису, як грузина Ніко Піросмані та українки Марії Приймаченко. А сам будинок майстрині, що і служив полотном, має всі шанси стати одним з найпопулярніших туристичних об'єктів. За пензля Поліна Райко взялася з відчаю. Жінка не мала художньої освіти, а тому свій талант називала Божим даром за всі її страждання та нелегке життя. Спочатку в автоката строфі загинула її донька, залишивши двох дітей. Через рік помер чоловік, а згодом потрапив за грати син. Та навіть по поверненні син завдавав чимало клопоту матері, про допомогу по господарству взагалі не йшлося.

Підмазувати та підфарбовувати стіни треба, тож жінка підключила до цього фантазію. Полотнами для сільської художниці слугували стіни, стелі і двері хати, хвіртки, паркани і навіть гаражні ворота. В будинку не залишилось жодної не розмальованої поверхні. Найбільше любила Поліна Райко малювати птахів різних форм, кольорів та видів. Для роботи використовувала емаль, якою зазвичай фарбують двері та вікна. Малювала чайок та ангелів, риб і лебедів, своїх родичів та людей, з якими зводило життя. Є в цій хатинці і зображення Бога та Богородиці, але так, як це розуміла сама художниця, і за її задумом над головою у ангела має бути червона зірка.

Десять років тому сільська художниця пішла з життя. Після її смерті місцеві активісти б'ються над тим, аби у будинку майстрині створити музей і таким чином зберегти настінний живопис. На жаль, місцевих творчість сусідки цікавить мало, натомість живопис бабусі Поліни дуже приваблює іноземців. В Європі інтерес до наївного мистецтва зростає. Є думка, що унікальний культурний об'єкт достойний уваги не лише людей, що знаються на живопису, але й звичайних туристів. А тому все частіше будинок Поліни Райко можна побачити в програмі туристичних турів Херсонщиною.

«Наддніпрянська правда плюс».- №23 (34).- 19.06.2014.- стр.3

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.