on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Туризм в Таврії > Просторами Таврії, або Ходіння на чотири моря

Просторами Таврії, або Ходіння на чотири моря 

Для декого звично думати про Херсонщину як околицю Криму. Але то глибоко помилкове уявлення. Насправді Таврія - це прекрасний край чотирьох морів: Азовського, . Чорного, Сивашу і рукотворного Каховського. А ще – мальовничих дніпровських плавнів, царства звірів - «Асканії-Нової», лікувальних грязей Голої Пристані, смаковитих вин і коньяків, найсолодших у світі кавунів... Усім цим сповна насолодилися учасники журналістського туру, влаштованого Національною туристичною організацією України.

Погляд з-під вітрил
У далекому 1 952-му мешканці трьох таврійських сіл і не підозрювали, яке майбутнє готує їм начебто рядовий указ про створення на їхній малій батьківщині нового міста. Вже зо кілька місяців розпочалася грандіозна будова. На площі 250 тисяч квадратних метрів зняли 25-сантиметровий шар піску і замінили його на чорнозем. Згодом відкрили Каховську гідроелектростанцію, а місто-сад поруч із нею дістало назву Ново Каховка. То тільки через півстоліття обличчя останньої почало набувати туристичного виразу.

Саме тут невдовзі буде втілено в життя найцікавіший туристичний проект yciєї Херсонщини — будівництво водно-спортивного центру «Maxim-marine», який міститиме міні-готель, ресторан, тенісні корти, поле для гольфу, пляж, причал для яхт і катерів. До того ж тут можна буде орендувати вітрильник чи скутер. Коли «Maxim-marine» стане до ладу, місто отримає суперсучасний центр для занять вітрильним спортом, який набуває дедалі більшої популярності в Україні. Планується започаткувати і міжнародні змагання з яхтингу. Звідси ж розпочинатимуться водні тури до винних підвалів князя Трубецького (звісно, до самих підвалів туристам доведеться заходити своїми ногами, а ось назад, можливо, дехто й справді випливатиме).

Наступний новокаховський туроб'єкт не потребує особливої реклами: завод «Таврія», що випускає славнозвісні коньяки, відомий далеко за межами України. Жодна екскурсія до Нової Каховки не проходить повз його дегустаційну залу. Цього разу журналістів пригостили вишуканими коньяками «Таврія» та «Херсон», о «Імперіал» вартістю понад 100 гривень за пляшку залишили Інтригою для наступного прес-туру... У водному центрі туристом-журналістам запропонували розкішну прогулянку під вітрилом величезного катамарана. Особливо нам припали до вподоби дніпровські острови. Їх тут безліч, і кожен по-своєму неповторний. На тих островах місцеві турфірми пропонують гостям просто шикарну риболовлю. Таких величезних окунів, щук і раків годі й шукати деінде. Ну, а що то за відпочинок без запашної дніпровської юшки?.. Тих же, хто не любить трапезувати на природі, запрошує міський центр відпочинку «Казкова діброва», де подають недорогі якісні страви — хоч українські, хоч татарські, хоч російські. Його господар завжди чекає на туристів і збирається здивувати їх власним зоопарком та оригінальною галявиною казкових героїв, фігури яких придумав і виготовив сам. Справді, казкова ця гостинна діброва...

На запах вина
Херсонщину не уявити без моря й винограду. Знаменита ще за радянських часів марко вина «Перлина степу» стала візиткою регіону. На заводі імені князя Трубецького є вже згадані підвали, відомі ще з початку минулого століття. Тут протягом 2-4 років дозрівають херсонські вина, переважно сухі та напівсухі сорти. Напої справді мають особливий смак степу...
Херсонці всерйоз узялися за організацію винних турів. Три місцеві заводи - «Таврія», «Кам'янка» та імені князя Трубецького - можуть стати привабливим, перспективним і зовсім не обтяжливим маршрутом. Головне - не забувати про закуску.

Розроблені в області й цікаві маршрути дніпровськими плавнями. Один із них - у районі Голої Пристані - викликав щирий захват у представників мас-медіа. Незаймана природа, безлюдні острови, чисті пляжі - чим не екологічний маршрут, на які сьогодні мода в усій Європі?
Своєрідна протилежність водному вояжеві - Олешківські піски. Мало хто знає, що це не що інше, як «найбільша пустеля Європи». Колись поруч із тими пісками знаходилася козацька Олешківська Січ. Сьогодні ж і про Січ, і про пустелю не знає не те що іноземний, а й вітчизняний турист. Хоча... Після цих рядків, можливо, багатьом захочеться відкрити для себе унікальний куточок.

Степове сафарі
Аби спізнати переваги цього виду подорожей, не обов'язково їхати «в Африку гулять». Кожен може долучитися до нього у всесвітньо відомій «Асканії-Новій». Для туристів там Створили маршрут сафарі до дальніх куточків біосфєрного заповідника. Якихось 15-20 хвилин - і ви опиняєтесь на справжній тачанці серед первозданного степу, єдиного у Європі. Навколо - духмяно-пахуча ковила і... тиша. Зовсім поруч спокійно гуляють коні Пржевальського, антилопи кани, африканські зебри. І за все це задоволення — пише 15 гривень.
Поки що маршрут асканійського сафарі експериментальний і розрахований на півтори-дві години. Надалі плануються зупинки у степу, обід на природі та інші «родзиночки».

Таємниці Арабатської Стрілки
Арабатська Стрілка — берегова косо, яка сягає в море на 110 кілометрів, моє ширину в різних місцях від 7 кілометрів до 300 метрів і є однією з найдовших на планеті. Зі сходу вона омивається Азовським морем, а із заходу — солоним озером Сивош.
Про неї розповідають іноді просто неймовірні речі. Але всі історії та легенди мають право на існування, оскільки наукових експедицій у цей регіон відряджалось небагато. Унікальна територія ще й до сьогодні практично недосліджена і зберігає чимало таємниць. Наприклад, свого часу на Стрілці було знайдено унікальну степу ІІІ-ІІ століть до нашої ери із зображенням загадкового сарматського знаку. Поблизу міста Генічеська археологи знайшли давньогрецькі амфори. Сюди заходили еллінські кораблі і численні купецькі валки, оскільки край знаходився на перетині шляхів поміж Заходом і Сходом. Сам же Генічеськ і до сьогодні зберігає таємниці підземних ходів, прокладених багато століть тому.

Загадкою лишається й те, чому досі не використовуються лікувальні грязі та термальні джерела, знайдені тут ще років із двадцять тому, а інвестиції не доходять до благодатного курортного краю. Кажуть, бізнесмени з Європи, які вперше приїхали на Арабатську Стрілку, були вражені місцевими краєвидами. Але ще більше їх здивувало, що тут практично не створено належної інфраструктури. На Кіпрі або в Туреччині подібні території за рік-два перетворилися б на справжній туристичний рай.

Приємним контрастом виглядають нові та оновлені бази відпочинку. Серед них - оаза затишку і краси, оздоровчий комплекс «Меліоратор» (тел.: (05534) 50-138, 24-079). Усе тут облаштоване так, щоб створювати гостям гарний настрій і забезпечувати їм безтурботний відпочинок - починаючи від самого планування і закінчуючи спеціальним анти-травматичним покриттям на спортивних майданчиках. «Візитка» комплексу - центральна алея, на якій весь сезон квітнуть троянди...
Правда поки що це лише острівці комфорту, але й вони дають чудовий шанс відпочити і пізнати свою країну. Усе решта — простір для розбудови туризму. Широкий, як сам простір Таврії.

Володимир Царук
“Міжнародний туризм”.- №4.- 2003

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.