on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

22.06.2024, 12:34

Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
22.06.2024, 12:21

Конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...
> Персоналії > Література > Щерба Таїсія Миколаївна > Реалії життя у творчості Антона Санченка

 

Реалії життя у творчості Антона Санченка

22-24 жовтня у нашому місті проходила IX міжрегіональна спеціалізована виставка-ярмарок «Книжковий салон 2009», організатором якої вже вкотре виступає ХЕРСОНСЬКА ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ.
В ярмарку-виставці взяло участь більше 20 видавництв: Києва («Балтія друк»), ДП «Самміт-книга»; Волині (Корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»); Одеси («Маяк», «Світ граля»); Запоріжжя (ТОВ «ЛІПС» ЛТД); Харкова («Пегас»); Тернополя (Підручники та посібники, «Сорока - білобока»); Львова (Видавництво «Старого лева»); Херсона (магазин «Книжний ряд»; літературний відділ Херсонського обласного краєзнавчого музею; «Наддніпрянська правда» ДАК «Укрвидавполіграфія»; Херсонська обласна організація Національної Спілки письменників України; «Просвіта» (Всеукраїнське товариство імені Тараса Шевченка) Херсонська обласна організація; Південноукраїнський регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів. Видавничий відділ; Херсонська обласна універсальна бібліотека ім. Олеся Гончара; Херсонський національний технічний університет; Центр молодіжних ініціатив «Тотем»; Херсонська Торгово-промислова палата).

Серед ряду цікавих заходів: презентацій книг, літературних читань, часу поезії, мені хочеться відзначити один і поділитися враженням від неординарної зустрічі з автором Антоном Санченком та обговоренням морської тематики у його книзі «Баркароли». У конференц-залі зібралися люди, залюблені в море, причетні до моря, пов'язані з морем. Тому й розмова відбулася невимушена, задушевна, пізнавальна і повчальна водночас.

Присутні довідалися, що автор - Антон Санченко народився в Херсоні в 1966 році, у Києві закінчив середню школу. Марив морем і професією моряка з дитинства. В Херсоні 1986 року закінчив морехідне училище рибної промисловості (радіотехнічне відділення). П'ятнадцять років віддав улюбленій справі; працював начальником радіостанції в Керчі, Херсоні, Одесі та на закордонних пароплавах. У 2005 році закінчив філологічний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Його твори (переважно оповідання) друкувалися в різних часописах, газетах і на літературних інтернет-сайтах. Перша збірка оповідань «Вызывной канал» побачила світ у 2003 році, а книги «Баркароли» і «Весілля з Європою» - у 2008 році (видавництво «Факт»).


Відразу, після виходу книжки «Баркароли» у світ, преса і критики (Вікторія Поліненко, Тетяна Дігай, Мирослава Крат) схвально відгукнулися про неї, про тематику і реалії життя моряків, які добре знав автор. Його оповідання - це морські подорожні нотатки, а авторська інтонація надає книзі яскравого індивідуального забарвлення. Ліричний герой «Баркарол» він же оповідач - цікавий і дотепний. Він - за визначенням Андрія Бондаря - приніс у нашу літературу бажану легкість стилю та вільний сюжет. Основа образності у його оповіданнях - це рух і динаміка. Автор малює словом точно, виразно, пластично і зримо. Все це дало підстави Андрію Бондарю заявити, що: з'явилося те, чого так гостро бракувало вітчизняному письменству - поява живої та сучасної морської прози. В особі автора він побачив сьогоденного українського Жуль Берна, який не просто пише, а пише добре, з тонким гумором, дотепністю, кваліфіковано. Бо знає життя не з чужих розмов, а з власного досвіду.


Дійсно, далекі та довготривалі морські мандрівки, описані автором у восьми оповіданнях, де не просто милуєшся безмежним океаном, незнаними краєвидами, містами, державами, переносиш шторми, морську хворобу... переконують, що морська праця важка і відповідальна. А ще можна збагнути, що у сучасному світі немає нічого нездоланного. Всі випробування даються кожному по силах. Проходячи своєрідну перевірку на міцність, кожен може укріпитися у своєму бажанні вийти на новий ступінь розвитку, відкрити для себе щось нове й несподіване.


Мені пощастило мати обидві книжки автора (так любить називати себе Антон Санченко). За декілька вечорів я не могла відірватися від читання на одному подиху, милуватися його добірною українською мовою, фразеологічними зворотами, виваженими, мудрими філософськими думками, чудовими описами морських просторів і людських характерів, стосунків. Сама собі ставила запитання: - У чому секрет його успіху? І дійшла висновку: Уся справа в пружині, яка закручена в середині цієї творчої людини. Якраз вона штовхає його на нову сходинку самовдосконалення, розвитку особистості, дає можливість усвідомлення самого себе, маючи певний життєвий досвід і за взірець Гомера, Мелвілла, Конрада, Джека Лондона, мандрівного філософа Сковороду, Сент-Екзюпері, Апдайка, Конецького, Тендюка...


Мені імпонує життєве правило моряків-треба зробити все, що в твоїх силах, а далі сподіватися на краще.
Цей вислів є творчим кредо працелюбного автора Антона Санченка. І нехай буде впевненим, що йому повірить кожен, хто доторкнеться серцем до його Слова!

Таїсія Щерба - член НСПУ, літературний критик.
"Херсонський вісник" - № 44.- 05.11.2009.- стр.13

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.