on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.08.2019, 10:03

Август-2019

Пахне мелісою й медом   Вранішній чай.   Серпень неждано до тебе, -   Що ж, зустрічай.     Меду прозорі краплини...   В вервиці дні   Мов кукурузні зернини,   Злото-ясні.     Пурпур томату достиглий,   Яблучок віск,   Тихі заграви вечірні,   В темряві зблиск.     Ночі такі баклажанові,   Пісня цикад...   Астри із неба рахманного   Падають в сад.         Літо спекотне дозріло,       Осінь гряде,       Сміло вже бронзове тіло       Холоду жде. Валентина П.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

22.08.2019, 11:45

Чемпіонат Світу з повітряних зміїв-2020 буде проведено в Україні

22.08.2019, 09:49

Урочисті заходи у Херсоні до Дня Державного Прапора і Дня Незалежності

15.08.2019, 14:05

В Україні запустився безкоштовний онлайн-курс для митців

> Персоналии > Литература > Щерба Таисия Николаевна > Реалії життя у творчості Антона Санченка

Реалії життя у творчості Антона Санченка

22-24 жовтня у нашому місті проходила IX міжрегіональна спеціалізована виставка-ярмарок «Книжковий салон 2009», організатором якої вже вкотре виступає ХЕРСОНСЬКА ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ.
В ярмарку-виставці взяло участь більше 20 видавництв: Києва («Балтія друк»), ДП «Самміт-книга»; Волині (Корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія»); Одеси («Маяк», «Світ граля»); Запоріжжя (ТОВ «ЛІПС» ЛТД); Харкова («Пегас»); Тернополя (Підручники та посібники, «Сорока - білобока»); Львова (Видавництво «Старого лева»); Херсона (магазин «Книжний ряд»; літературний відділ Херсонського обласного краєзнавчого музею; «Наддніпрянська правда» ДАК «Укрвидавполіграфія»; Херсонська обласна організація Національної Спілки письменників України; «Просвіта» (Всеукраїнське товариство імені Тараса Шевченка) Херсонська обласна організація; Південноукраїнський регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів. Видавничий відділ; Херсонська обласна універсальна бібліотека ім. Олеся Гончара; Херсонський національний технічний університет; Центр молодіжних ініціатив «Тотем»; Херсонська Торгово-промислова палата).

Серед ряду цікавих заходів: презентацій книг, літературних читань, часу поезії, мені хочеться відзначити один і поділитися враженням від неординарної зустрічі з автором Антоном Санченком та обговоренням морської тематики у його книзі «Баркароли». У конференц-залі зібралися люди, залюблені в море, причетні до моря, пов'язані з морем. Тому й розмова відбулася невимушена, задушевна, пізнавальна і повчальна водночас.

Присутні довідалися, що автор - Антон Санченко народився в Херсоні в 1966 році, у Києві закінчив середню школу. Марив морем і професією моряка з дитинства. В Херсоні 1986 року закінчив морехідне училище рибної промисловості (радіотехнічне відділення). П'ятнадцять років віддав улюбленій справі; працював начальником радіостанції в Керчі, Херсоні, Одесі та на закордонних пароплавах. У 2005 році закінчив філологічний факультет Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.
Його твори (переважно оповідання) друкувалися в різних часописах, газетах і на літературних інтернет-сайтах. Перша збірка оповідань «Вызывной канал» побачила світ у 2003 році, а книги «Баркароли» і «Весілля з Європою» - у 2008 році (видавництво «Факт»).


Відразу, після виходу книжки «Баркароли» у світ, преса і критики (Вікторія Поліненко, Тетяна Дігай, Мирослава Крат) схвально відгукнулися про неї, про тематику і реалії життя моряків, які добре знав автор. Його оповідання - це морські подорожні нотатки, а авторська інтонація надає книзі яскравого індивідуального забарвлення. Ліричний герой «Баркарол» він же оповідач - цікавий і дотепний. Він - за визначенням Андрія Бондаря - приніс у нашу літературу бажану легкість стилю та вільний сюжет. Основа образності у його оповіданнях - це рух і динаміка. Автор малює словом точно, виразно, пластично і зримо. Все це дало підстави Андрію Бондарю заявити, що: з'явилося те, чого так гостро бракувало вітчизняному письменству - поява живої та сучасної морської прози. В особі автора він побачив сьогоденного українського Жуль Берна, який не просто пише, а пише добре, з тонким гумором, дотепністю, кваліфіковано. Бо знає життя не з чужих розмов, а з власного досвіду.


Дійсно, далекі та довготривалі морські мандрівки, описані автором у восьми оповіданнях, де не просто милуєшся безмежним океаном, незнаними краєвидами, містами, державами, переносиш шторми, морську хворобу... переконують, що морська праця важка і відповідальна. А ще можна збагнути, що у сучасному світі немає нічого нездоланного. Всі випробування даються кожному по силах. Проходячи своєрідну перевірку на міцність, кожен може укріпитися у своєму бажанні вийти на новий ступінь розвитку, відкрити для себе щось нове й несподіване.


Мені пощастило мати обидві книжки автора (так любить називати себе Антон Санченко). За декілька вечорів я не могла відірватися від читання на одному подиху, милуватися його добірною українською мовою, фразеологічними зворотами, виваженими, мудрими філософськими думками, чудовими описами морських просторів і людських характерів, стосунків. Сама собі ставила запитання: - У чому секрет його успіху? І дійшла висновку: Уся справа в пружині, яка закручена в середині цієї творчої людини. Якраз вона штовхає його на нову сходинку самовдосконалення, розвитку особистості, дає можливість усвідомлення самого себе, маючи певний життєвий досвід і за взірець Гомера, Мелвілла, Конрада, Джека Лондона, мандрівного філософа Сковороду, Сент-Екзюпері, Апдайка, Конецького, Тендюка...


Мені імпонує життєве правило моряків-треба зробити все, що в твоїх силах, а далі сподіватися на краще.
Цей вислів є творчим кредо працелюбного автора Антона Санченка. І нехай буде впевненим, що йому повірить кожен, хто доторкнеться серцем до його Слова!

Таїсія Щерба - член НСПУ, літературний критик.
"Херсонський вісник" - № 44.- 05.11.2009.- стр.13

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.