on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

«Різдвяний салон» херсонських майстрів пензля

Напередодні Нового року майже місяць у центральній виставковій залі на площі Свободи працювала виставка «Різдвяний салон», організована з ініціативи Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України. Понад сорок майстрів живопису Херсонщини взяли у ній участь.
Пейзажі, портрети, натюрморти, графіка та акварелі, гобелени, розмаїття творчих жанрів і техніки не залишили байдужим найвимогливішого цінителя живопису.

Прикрашали виставку твори визнаних майстрів, таких, як народний художник України, секретар НСХУ Володимир Чуприна. Його картини «Арабатська стрілка» і «Калина» відразу дають зрозуміти, що творчість і рідна земля для майстра - поняття нероздільні. Неповторні фарби Азовського моря, старі баркаси, все це дорого кожному, хто хоча б раз побував у цьому чудовому куточку Херсонській області.
Заслужений художник України учасник Великої Вітчизняної війни Федір Іванович Загороднюк, який брав участь у Сталінградській битві, виставив свої полотна «Багатий улов» та «Молитва», що вражають бездоганною чіткістю виконання.

Майстерно виконану роботу «Сестри», біля якої подовгу затримувалися відвідувачі, виставила Заслужений художник України Венера Такаєва.
Три роботи, написані олією «Літо», «Осінь», «Зима в Кринках» представив Анатолій Биков. Він тонко відобразив особливості кожної пори року в нашому таврійському краї.
Володимир Гончаренко підготував звіт щодо літнього пленеру (33 роботи, виставлені в окремій залі) «Від херсонських степів до карпатських гір», які викликають яскраву гаму почуттів, демонструючи цілісність натури художника, його неослабний інтерес до українського пейзажу.

Рідне місто представлене і на полотнах Оксани Оснач («Зима в Херсоні»), Олександра Степаненка («Святодухівський собор») та деяких інших. І хоча ці роботи відрізняються за технікою виконання і кольоровим рішенням, їх об'єднує одне - любов до Херсона.
Хвилюють своєю простотою і виразністю забарвлені ліричними інтонаціями натюрморти Володимира Заставського, Віталія Раковина і Тетяни Вареник.
Як і раніше вражають філігранною технікою роботи відомого поета-художника Анатолія Кичинського («Степовий букет» та «Білі квіти в зелених сутінках»). Яскравою індивідуальністю відрізняються пейзажі Григорія Зозулі.

Не можна не відзначити майстерно виконані роботи Георгія Петрова «Седнівська зимонька», Василя Боженка «Сніг Іде», Ігоря Платонова «Зимова казка», Олександра Лаптева «Кафе ввечері», Галини Сорохан «Вечір в Коктебелі», Ольги Бондаренко «Крила» і «Стрімкий Потік».
Цікаві роботи графіків Миколи Гепарда, Анни Ломакіної. Приковує увагу «Портрет з пером» і «Портрет дівчини» Миколи Довганя.
Оригінальністю відрізнялися картини випускниці Київської академії Тетяни Анісімової, котра нещодавно стала членом Національної Спілки художників України. Її акварельні роботи «Похмурий день в Ялті» і «Парк в Нижній Ореанді» написані з настроєм і відображають барвисті кримські мотиви. Не менш цікава і її «Ореандівська церква» в графічному виконанні.

Відвідувачі виставки з інтересом познайомилися з висококласними гобеленами Ольги Бринцевої «Повний місяць», Олександра Ковача «Зоряна ніч», а також з шедеврами відомої династії художників Шнайдерів: Заслуженого художника України Марії Шнайдер-Сенюк, Бориса Шнайдера, Андрія Шнайдера І Юлії Шнайдер-Шевчук.
На виставці свої талановиті батіки (розпис по тканині) продемонстрували Оксана Катиніна та Олена Ульянова.
Виставка «Різдвяний салон» значна подія в культурному житті області. За цей час її відвідало багато жителів та гостей міста, які висловили у книзі відгуків свою вдячність херсонським художникам та організаторам виставки за надану можливість вкотре долучитися до світу прекрасного.

Юрій Анісімов
«Наддніпрянська правда».- №10.- 09.02.2011.- стр.2
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.