on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...

Робінзон Крузо міг жити на Херсонщині

Хто сказав, що Робінзон Кру­зо ідеально прижився на бере­гах південноамериканської Ат­лантики? Просто знаменитий англійський письменник Даніель Дефо і гадки не мав, що свого чу­дового героя легко міг би осели­ти у... мальовничому куточку на Херсонщині і, можливо, пригод­ницький роман був би ще цікавішим! Між іншим, саме цю тери­торію деякі науковці вважають землею царських скіфів. Мовляв, Бірючий, а не щось інше, зобра­жується на скіфських монетах, датованих першим тисячоліттям до нашої ери... Отакої, а ми шу­каємо диковинних, овіяних ле­гендами країв, на чужині, їдемо до Туреччини, роками відкладає­мо гроші на Грецію і Єгипет, а ек­зотика — зовсім поряд. Ну хто заважає просто сісти на автобус? Квиток до Генічеська, дорогою — краєвиди макових і рапсових полів. Прибувши до міста, шукаєте турагенцію (мандрівка на дику землю, до того ж, прикор­донну, передбачає обов’язкове оформлення документів) і порто­ву набережну. На ній — переправники. Всього за 40 хвилин катер доставить вас на незвичай­ну землю, де і дихається, і ду­мається інакше.

Острів-коса Бірючий розташований на узбе­режжі Азовського моря, від суші його відділяють всього 17 кіло­метрів, але природа тут зовсім інша, ніж на тій стороні узбереж­жя. Не випадково ж Бірючий — заповідна територія, входить до складу Азово-Сиваського Націо­нального парку. Цілинний степ посеред моря — домівка для де­сятків видів флори та фауни, за­несених до Червоної книги Украї­ни. Зокрема, на 290 гектарах, така площа острова, мешкають олені, лані, туркменські кулани і т. д., декому навіть вдається сфо­тографувати копитних абори­генів. Ну а особливо туристів вра­жають морська вода і пісок, які на Бірючому мають цілющі власти­вості, приміром, подряпини на тілі після купання на косі загою­ються вже за добу.

Схожий за ландшафтом на Бірючий, але по-своєму унікаль­ний, ще один куточок Херсонщи­ни. Це вже Чорне море. Скадовщина. Джарилгач, найкрупніший острів в Україні. Його довжина — 42 кілометри, тож мандрувати диво-територією раджу з екс­курсоводом, бо були випадки, коли туристів доводилося розшукувати рятувальникам, заблу­кати тут легко. Джарилгачем пе­ресуваємося бортовою маши­ною, на перший погляд, здаєть­ся це минулим століттям. Утім, вже за кілька хвилин розумієш: саме такий транспорт для даної місцевості — те, що треба. Джарилгач вкритий болотами і соло­ними озерами, які оминути про­сто неможливо, стара-добра ж вантажівка проходить всюди.

Дорогою тільки і встигаєш пригинатися, місцями то по лівому, то по правому борту — маслини та верболози шкрябаються. А ще з машини добре видно місцевих мешканців. Як і на Бірючому, тут багато копитних, а он — лисичка, аж незручно, що наполохали... До кінцевої точки острова їдемо довго, більше го­дини, але подорож того варта. Ось він, старовинний маяк, ме­тал кольору іржі, але це лише додає йому цінності. Кажуть, по­над сто років тому конструкцію виготовили за ескізами паризь­ких майстрів школи самого Ейфеля. Встановили маяк за 200 метрів від води, та з часом море підібралося ближче. Вода, між іншим, на Джарилгачі вже тепла і доки група фотогра­фується перед маяком, дехто встигає пірнути. О, блаженство!

Додому повертаємося стомлені й щасливі: побачили «українські Мальдіви»! А скільки ще цікавих, незвіданих і знаменитих місць приберегла для туристів Херсонщина! Сиваш (чим не Мертве море? ), заповідний степ і дендропарк «Асканії-Нової», а гарячі джерела, а винні погреби князя Трубецького... Як мовить­ся, що розповідати, краще бачи­ти на власне око. Між іншим, цього сезону Херсонщина очікує на 4 (! ) мільйони відпочи­вальників. Безпека, природні кра­соти і, якщо хочете, наближення до європейської якості сервісу, хай і поки не всюди — головний козир регіону.

Марина Савченко
«Новий день».- №25 (5228).- 15.06.2016.- стр.24

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.