on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.10.2019, 14:32

Жовтень - 2019

Пусть пасмурный октябрь осенней дышит стужей, Пусть сеет мелкий дождь или порою град В окошки звякает, рябит и пенит лужи, Пусть сосны черные, качаяся, шумят, И даже без борьбы, покорно, незаметно, Сдает угрюмый день, больной и бесприветный, Природу грустную ночной холодной мгле,— Я одиночества не знаю на земле. Забившись на диван, сижу; воспоминанья Встают передо мной; слагаются из них В волшебном очерке чудесные созданья И люди движутся, и глубже каждый миг Я вижу души их, достоинства их мерю, И так уж наконец в присутствие их верю, Что даже кажется, их видит черный кот, Который, поместясь на стол, под образами, Подымет морду вдруг и желтыми глазами По темной комнате, мурлыча, поведет...  Аполлон Майков  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

03.10.2019, 09:49

Студенти училища культури пройшли «Шляхом сови»

> Персоналии > Литература > Розмировская Оксана > Поетична дегустація з Наталею Крофтс


Поетична дегустація з Наталею Крофтс

Чи бували ви коли-небудь на дегустаціях? Впевнена, дегустували чаї, мед, сири. А от старшокласникам шкіл №27 та 30 поталанило побувати на незвичайній поетичній дегустації, де їм була запропонована найсучасніша поезія вищого ґатунку та ще й з екзотичним присмаком – поезія Наталії Крофтс!

                             ________________________________________________________________________

Оксана Розміровська

 


      Наталя - унікальна особистість, поетеса, перекладачка, яка побувала у 50-ти країнах світу, стала переможицею багатьох міжнародних літературних конкурсів, вона – член редколегії поетичного альманаху «45-та паралель», зараз проживає в Австралії, звідки прибула до рідного Херсону. А допомагав у дегустації поет, художник, бард, один з засновників творчого об`єднання незалежних «Ключ», друг Наталі Юрій Вікторович Топунов.

     Зазвичай, трапезу відкривають аперитивом, тож гостям був запропонований коктейль-аперитив «З невідомими інгрідієнтами» - біографія Наталі. Перший інгредієнт - «Херсон», в якому пані Крофтс народилася, сформувалася як особистість і пишається цим. Другий інгредієнт - «ТОН «Ключ».

 З 16 років вона почала писати вірші та брати участь у поетичних акціях «Ключа», пізніше провела декілька моноспектаклів за своєю поезією. Третя складова коктейлю - «Америка». Після школи Наталя виграла стипендію на навчання в Америці і називає цей період "школою виживання". Четвертий компонент, який надає коктейлю глибини смаку, це «Московський державний університет та Оксфорд», де Наталя отримала блискучу освіту. Вона – спеціаліст з давньогрецької та латині, володіє англійською, італійською, новогрецькою, німецькою, викладала в Оксфорді латинь та давньогрецьку. П`ятий елемент додає космополітичного присмаку – «Дубаї». Наталя працювала в Дубаях у консалтинговій фірмі і з робочими візитами побувала в Омані, Камбоджі, Мексиці, на Мадагаскарі, Цейлоні, Фіджі та в інших країнах. Ось такими екзотичними спеціями приправлений біографічний аперитив.

          Далі ми смакували поетичне фондю від пані Крофтс. Зрозуміло, що жодна країна не залишила її байдужою, вона читала гостям «Моя Одиссея», «Письма с Мертвого моря», «Последний султан Занзибара», ну і, звичайно, з інтимної лірики «Ты оставил рубаху» (2 місце на конкурсі «Філософія кохання», 2011р.), «Нельзя. Хочу.» та ін.

 

       Минулого року Наталя Крофтс презентувала у Херсонській обласній бібліотеці для дітей (4.10.2010) свій вишуканий поетичний продукт – збірку поезій «Осколки», яка увійшла до колекції провідних бібліотек Англії, Австралії, України. Її можна почитати в Оксфорді, Кембріджі, у Державній бібліотеці Нового Південного Уельсу (м. Сідней), в бібліотеках Херсону.

          Не обійшлося і без гарячих свіжеприготованих страв. Нещодавно у петербурзькому виданні «Інтелігент» вийшла стаття про кращих сучасних херсонських поетів: С. Зубарєва, С. Уманську, Ю. Топунова, Н. Крофтс (примірник «Інтелігенту» читайте у ХОБД). Це знакова подія для Херсону і ТОН «Ключа», якому виповнюється 20 років. Розуміння того, що наших поетів читають у Петербурзі, Сіднеї, Нью-Йорку, в усьому світі, викликає почуття гордості і патріотизму.

        І друга гаряча подія - це перемога Наталі в конкурсі «Пушкін в Британії» . На День народження Олександра Сергійович Наталя їде до Лондона, де за результатами читань та голосування журі, а також народного голосування будуть обрані король і королева поезії, король і королева перекладу (все у дусі старої Британії), але, мабуть, дуже по-сучасному. Пані Крофтс матиме унікальну нагоду поспілкуватися з поетами та перекладачами з 30 країн світу, а також розширити коло шанувальників своєї поезії.

           На десерт був оголошений конкурс на краще питання для Наталі, найоригінальнішими були питання про відчуття свободи та мрії, про подорожі, екстремальні випадки, страх перед поїздками до чужих країн. Найдотепніші отримали від Наталі книгу «Осколки» з автографом автора. Вітаємо щасливчиків і дякуємо Наталі за подарунки бібліотеці, завдяки їй колекція іноземного відділу поповнилася художніми книжками для дітей та підлітків англійською, які Наталя потрудилася перевезти через півсвіту з Австралії!

           Наостанок скажу, що дуже часто коктейлі прикрашають шматочком цитрусових, листочками м'яти. Коктейль під назвою "Поезія Наталі Крофтс" точно прикрашати нічим не треба. Він має дуже вишуканий смак, дивовижне звучання та неповторний аромат. Відчуйте самі!

 

 

Дубай


Песок и деньги. Деньги и песок.
Картина умирающего мира.
Глядят портреты строгие эмира
На Западом залапанный Восток.
Бетон и стройки. Стройки и бетон.
Армани, Гуччи, скидки, распродажи.
Возводятся бездушные пейзажи
Под тон песка – под монотонный тон.
Привет тебе, Клондайк! Привет, орда –
Конквистадоры новых территорий.
Мы все уйдем. Здесь вечно – только море.
...И смоет все когда-нибудь вода.

 

Відеопоезія Наталі Крофтс

 

Публікація статті у літературному альманасі "Степ", 2011. - №20. - С. 18-19
 

1. 16.10.2011 16:17
Топунов Юрий

Блестящий репортаж о  о событиях, происходящих в нашем славном городе.  Желаю дальнейших успехов!

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.