on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Розпочати можна з гри

28.09.2006

Тверді побутові відходи жахливими темпами поглинають природне середовище України. Полігони для їх утилізації, у т. ч. й на Херсонщині, є лише умовно пристосованими примітивними звалищами, що смородом і димом віддають навіть в місті. Мешканці житлових будинків, що вікнами виходять у бік звалищ, давно забули про чисте повітря, дух смітників забиває навіть запах зелені та квітів. Серед причин катастрофічної для екології передмість навали сміття — збільшення серед відходів питомої ваги одноразового посуду, поліетиленових упаковок (насамперед, пластикових пляшок) та фасувальних упаковок — коробок з-під молока, соків та інших продуктів. За свідченням спеціалістів, період розпаду під впливом природного середовища неутилізованих відходів складає від 2 до 7 років. Деякі зі сполук пакування здатні пролежати в землі десятки років, якщо своєчасно та професіонально не підійти до їхньої переробки й знищення. Тож неважко уявити наслідки людської цивілізації у найближчій перспективі. Поки що в Україні: над утилізацією упаковок суттєво замислилася лише компанія Tetra Рак — світовий лідер у сфері виробництва устаткування для обробки та упаковки продукції харчової промисловості. Місія компанії останнім часом полягає не лише в тому, щоб зробити продукти харчування безпечними та доступними на більш ніж 165 ринках світу. Tetra Рак щиро вірить у відповідальне лідерство у виробництві: мегаприбутки мають гармонійно поєднуватися з корпоративною відповідальністю та послідовністю у бізнесі.
— Компанія представлена в Україні з 1989 року заснуванням спільного підприємства для виготовлення пакувальних матеріалів, — розповів у Одеcі під час зустрічі з журналістами технічний директор Tetra Рак Україна Андрій Гайдай. — Щороку Tetra Pak надає українським споживачам 866 мільйонів (!) упаковок (18 в рік на кожного мешканця країни). Компанія однією з перших у світі створила технологію виготовлення пакувальних матеріалів, яка використовує понад 70% сертифікованої деревини, що постачається з країн Скандинавії, а також передбачає переробку упаковки для створення нової продукції і збереження природних ресурсів країни, чим запобігає забрудненню навколишнього середовища й впроваджує новітні технології енергозбереження та управління відходами.
— Компанія серйозно замислюється про здорове та екологічно чисте майбутнє України, — заявила менеджер з питань екології Світлана Собіна. — В найкрупніших містах виховну акцію зі збирання упаковок серед населення ми розпочинаємо пілотним проектом у школах. Виставляємо в шкільних їдальнях яскраві пластикові контейнери, на яких показано, як після використання треба компактно згорнути пакет з-під соку чи молока, аби він через отвір упав до контейнера. Дітлахи не просто граються. Подібна забава — формування навичок екологічної культури дитини, яка і вдома сортуватиме побутові відходи, і привчатиме до порядку батьків. Адже в згаданих упаковках міститься 74% високоякісного паперу, 5% — алюмінію, а решта — поліетилен.
Невдовзі проект Tetra Pak пілотуватиме й на Херсонщині. Єдиним ускладненням є відсутність в обласному центрі підприємства з сортування відходів. Адже для транспортування на Чернігівський паперовий комбінат, який переробляє відходи, потрібні солідні партії використаних упаковок. Компанія також планує налагодити партнерські зв'язки з херсонським підприємством «Біолог» щодо переробки поліетиленових відходів.
І все ж для розвитку ідей зусиль однієї компанії недостатньо, потрібна державна підтримка в рамках Закону України «Про екологічну безпеку». Адже скільки б гасел не вигадали на захист природи, реального результату можна досягти лише спільними зосередженими, практичними діями.

Олена АНТОНЕНКО.
Газета "Новий день",28.09.2006
1. 22.01.2010 19:42
яіврогшщзж

йЕНГЛШЛГ6НЕЕКУКЕНГШЩЗГШНЕКУЦКПАЕРОНГШЩГ7НУВПЕКРОЛГОДШПАЕКРОТЬЬЬЬЬЬвсім прривіт

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.