Найдовша набережна
Якщо не враховувати довжелезних набережних приморських курортних міст Ялти та Алушти, то голопристанська за довжиною невдовзі може позмагатися навіть з ними. 1 кілометр 17 метрів — така впорядкована, архітектурно оздоблена територія на березі Конки невдовзі стане не просто візитною карткою районного центру, а й Херсонщини в цілому.
ПЛАНУЄТЬСЯ, що завершенню ще одного проекту міського голови Анатолія Негри городяни порадіють вже на 300-річчя міста, яке святкуватимуть наступного року. Щороку величезна територія вздовж річки в центрі міста набуває все нового й нового обличчя: сучасне тротуарне покриття, альтанка та колони під старовину, оригінальні скульптури Козака, Русалоньки, Кавуна та Жаби, дитяче ігрове містечко. Завжди велелюдно біля каплички святого Миколая, яка є не лише оберегом міста з річки, а й місцем, оповитим історичними легендами. . Не віриться, що широка смуга набережної невдовзі проляже на місці, де сьогодні ще причалюють човни та яхти, через очеретяні хащі та дерев'яні залишки вантажної пристані старого елеватора. Звідси видно інший рукав Дніпра, що тулиться до Конки, — кардашинську Чайку, а ще напівзруйновані цехи суднобудівної артілі, якою колись славилася і пишалася Гола Пристань.
Архітектурним продовженням набережної стануть паркова зона, ще один великий фонтан, колонада та сходи, якими підніматимуться миряни від річки до церкви рівноапостольного святого князя Володимира, перший камінь якої закладено 5 років тому на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Завершення будівництва храму затягнеться ще на кілька років, адже її спорудження ведеться на благочинні пожертвування та посильні внески з міської казни. Втім, на сьогодні будівля вже виросла до рівня вікон. Зважаючи на те, що її площа близько 350 кв. м, а висота з хрестом 27 м, то виконано чималий обсяг робіт. Цього року депутати міськради, прийняли рішення про виділення 10 тисяч гривень на виконання ухваленої Програми підтримки православної віри. Крім того, з місцевої казни виділяються кошти для проведення великих храмових свят.
Відчувається, що в невеликому місті така турбота — не данина моді, а щире прагнення зберегти та примножити віру й духовність. «Сама ідея спорудити в місті ще одну церкву виникла через те, що старе приміщення вже не в змозі розмістити величезну кількість парафіян, яким затісно на свята не лише в самому храмі, а й навіть на подвір'ї, — пояснює благочинний Голопристанського округу протоієрей Володимир Будник. — І хоча до завершення будівництва ще далеко, все ж приємно, що справа просувається завдяки спільним зусиллям». Вже зараз, попри те, що територія, на якій зводиться храм і буде сплановане просторе подвір'я, ще захаращена руїнами колишніх зерносховищ, отець Володимир вже облюбовує місця для майбутніх квітників, подумки уявляє, як на Водохреща люди спускатимуться широкими сходами від церкви до самісінької річки.
Доволі символічно, що найбільш насичені транспортом шляхи в бік морських курортів Херсонщини пролягають через гостинну Голу Пристань — курортне місто, центр фестивалів та зеленого туризму. Щоб не наврочити, уберегти рідне місто від недоброї сили та злого ока, з кількох боків її оточили освячені хрести. Городяни з вдячністю покладають до підніжжя цих оберегів квіти. Невдовзі встановлять хрести і на в'їзді з боку Скадовська та Кардашинки. Освячене місто справді буяє цвітом, зеленню та сотнями молодих сімейних пар, які створюють його сьогодення та майбутнє на радість старшому поколінню, яке його будувало. «Разом з продовженою набережною та храмом рівноапостольного князя Володимира берег Конки найближчим часом прикрасить ще й сучасний палац спорту», — розкриває плани на найближчу перспективу мер міста.
Олена НЕЧИПУРЕНКО.
Новий день.-30.10.2008