on-line с 20.02.06

Арт-блог

04.03.2019, 10:38

Март-2019

Март (Б. Пастернак) Теплый ветер вихревой, Непутевый, вестовой, Про весну смутьянит, шалый, Топит, топчет снег отталый, Куролесит, колесит, Запевалой голосит... Кто-то с полночи нагреб На проталину сугроб, Над землею разомлелой Пронесясь зимою белой. Старый снег на убыль шел, — Внук за дедушкой пришел. Солнце весело печет, С крыш завеянных течет, С вешней песней ветер пляшет, Черными ветвями машет, Понагнал издалека Золотые облака.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

18.03.2019, 10:08

V Міжнародний конкурс малюнку «Ілюстрація до народної казки»

06.03.2019, 11:18

«ЛітTERRA»: кава і «много букв»

27.02.2019, 14:17

Уникальная копия скифского казана выставлена в центре Херсона

Фото Олега Робко.  Копию древнескифского казана подержать в руках ...
> Организации > Музыка > Херсонская областная филармония > Ще одна подія мистецького життя!

Ще одна подія мистецького життя!

22.03.2007

У Херсоні відбувся фестиваль камерної і сим фонічної музики «Амадеус». Цей захід понад 15 років проводить обласна філармонія. Велика зала музичного училища на концертні програми щодня збирала чимало шанувальників цього напряму музики. Херсонці поспішали не просто послухати справжню класику, а відкрити для себе нові творчі особистості. Адже саме вони з року в рік стають справжньою родзинкою фестивалю.

«Амадеус-2007» відкрила сюїта Е. Гріга у старовинному стилі «З часів Хольберга», яку виконали відомий камерний оркестр обласної філармонії «Плея» та соліст — заслужений артист України, професор Королівської академії музики Данії Олександр Запольський. Його приїзд значною мірою і обумовив велику кількість глядачів. Багатьом було приємно усвідомлювати, що Олександр Запольський, музикант зі світовим Іменем, є уродженцем Херсона і випускником музичного училища.

Упродовж двотижневого мистецького заходу на херсонців щовечора чекала зустріч з новими колективами. Це симфонічний оркестр ХДУ, симфонічний оркестр та академічний хор музичного училища, камерний оркестр «Концертіно» Кіровоградської філармонії. Багаторазовий учасник фестивалю, Миколаївська філармонія, цього року приїхав з оркестром старовинної музики «ARS-NOVA». До речі, обов'язковою умовою «Амадеуса-2007» було виконання творів російських композиторів — Сергія Рахманіно-ва, Дмитра Шостаковича, Дмитра Бортнянського, Олександра Скрябіна та інших. Вперше цього року організатори виділили в окремий формат вокальні виступи. Так, окремо пройшов вечір вокальної класики за участі заслужених артистів України Наталі Лелеко, Харіса Ширінського, Віктора Гурби, лауреата міжнародних конкурсів Лілії Скліфасовської та інших.
Закривався фестиваль вечором фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів в Італії, Польщі та Росії В'ячеслава Зубкова.

— Приїзд на цьогорічний фестиваль гостей з Росії, Данії свідчить, що останнім часом «Амадеус» перетворюється зі всеукраїнського на міжнародний фестиваль, — розповів директор обласної філармонії Юрій Іваненко. — Приємно, що два роки поспіль нас почало підтримувати обласне управління культури. Адже без будь-якої допомоги, навіть моральної, дуже важко провести мистецький захід, а тим паче запрошуючи колективи з різних куточків України та з-за кордону. Цього разу на фестиваль завітав херсонський міський голова, хотілося б бачити тут і керівників області. Не зайвою стала б увага до фестивалю й підтримка з боку наших банків, адже вони завжди заявляють про свою налаштованість на підтримку культурно-розважальних, мистецьких заходів.

Через відсутність у філармонії концертного приміщення цьогорічний «Амадеус» знову пройшов у стінах музичного училища. За словами Юрія Іваненка, це добре, що один заклад йде назустріч іншому. Але якби місця для проведення було більше, можна було значно розширити і вектори фестивалю — представити на фестивалі джазову, духовну, фольклорну музику. Зважаючи на це, мистецька громадськість міста та області вирішила створити спеціальний фонд, кошти якого підуть на відтворення концертної зали філармонії.

Марія ФОКША.
Новий день.-2007.-22 березня

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.