on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.03.2018, 11:49

Март-2018

Зима недаром злится, Прошла ее пора — Весна в окно стучится И гонит со двора. И все засуетилось, Все нудит Зиму вон — И жаворонки в небе Уж подняли трезвон. Зима еще хлопочет И на Весну ворчит. Та ей в глаза хохочет И пуще лишь шумит... Взбесилась ведьма злая И, снегу захватя, Пустила, убегая, В прекрасное дитя... Весне и горя мало: Умылася в снегу И лишь румяней стала Наперекор врагу. Ф.И.Тютчев

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

14.03.2018, 13:44

В Херсоне «озвучили» фильм Чарли Чаплина

  Вчера в Херсоне прошел необычный показ фильма Чарли Чаплина ...
14.03.2018, 13:38

Херсон приєднається до міжнародної акції "Година Землі"

14.03.2018, 13:35

В Олешках проведуть велопробіг по пам'ятним місцям

> Организации > Музыка > Херсонская областная филармония > Ще одна подія мистецького життя!

Ще одна подія мистецького життя!

22.03.2007

У Херсоні відбувся фестиваль камерної і сим фонічної музики «Амадеус». Цей захід понад 15 років проводить обласна філармонія. Велика зала музичного училища на концертні програми щодня збирала чимало шанувальників цього напряму музики. Херсонці поспішали не просто послухати справжню класику, а відкрити для себе нові творчі особистості. Адже саме вони з року в рік стають справжньою родзинкою фестивалю.

«Амадеус-2007» відкрила сюїта Е. Гріга у старовинному стилі «З часів Хольберга», яку виконали відомий камерний оркестр обласної філармонії «Плея» та соліст — заслужений артист України, професор Королівської академії музики Данії Олександр Запольський. Його приїзд значною мірою і обумовив велику кількість глядачів. Багатьом було приємно усвідомлювати, що Олександр Запольський, музикант зі світовим Іменем, є уродженцем Херсона і випускником музичного училища.

Упродовж двотижневого мистецького заходу на херсонців щовечора чекала зустріч з новими колективами. Це симфонічний оркестр ХДУ, симфонічний оркестр та академічний хор музичного училища, камерний оркестр «Концертіно» Кіровоградської філармонії. Багаторазовий учасник фестивалю, Миколаївська філармонія, цього року приїхав з оркестром старовинної музики «ARS-NOVA». До речі, обов'язковою умовою «Амадеуса-2007» було виконання творів російських композиторів — Сергія Рахманіно-ва, Дмитра Шостаковича, Дмитра Бортнянського, Олександра Скрябіна та інших. Вперше цього року організатори виділили в окремий формат вокальні виступи. Так, окремо пройшов вечір вокальної класики за участі заслужених артистів України Наталі Лелеко, Харіса Ширінського, Віктора Гурби, лауреата міжнародних конкурсів Лілії Скліфасовської та інших.
Закривався фестиваль вечором фортепіанної музики лауреата міжнародних конкурсів в Італії, Польщі та Росії В'ячеслава Зубкова.

— Приїзд на цьогорічний фестиваль гостей з Росії, Данії свідчить, що останнім часом «Амадеус» перетворюється зі всеукраїнського на міжнародний фестиваль, — розповів директор обласної філармонії Юрій Іваненко. — Приємно, що два роки поспіль нас почало підтримувати обласне управління культури. Адже без будь-якої допомоги, навіть моральної, дуже важко провести мистецький захід, а тим паче запрошуючи колективи з різних куточків України та з-за кордону. Цього разу на фестиваль завітав херсонський міський голова, хотілося б бачити тут і керівників області. Не зайвою стала б увага до фестивалю й підтримка з боку наших банків, адже вони завжди заявляють про свою налаштованість на підтримку культурно-розважальних, мистецьких заходів.

Через відсутність у філармонії концертного приміщення цьогорічний «Амадеус» знову пройшов у стінах музичного училища. За словами Юрія Іваненка, це добре, що один заклад йде назустріч іншому. Але якби місця для проведення було більше, можна було значно розширити і вектори фестивалю — представити на фестивалі джазову, духовну, фольклорну музику. Зважаючи на це, мистецька громадськість міста та області вирішила створити спеціальний фонд, кошти якого підуть на відтворення концертної зали філармонії.

Марія ФОКША.
Новий день.-2007.-22 березня

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.