on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2017, 14:26

Декабрь-2017

Відійшла в минуле осінь. Грудень – первісток зими – оглядає володіння. Сніг іскриться під саньми. В білих шатах ліс дрімає. Кригою взялись річки. І виблискують під сонцем, як посріблені стрічки. Навкруги панує спокій, а сусідньому дворі червоніють горобини, ніби спалахи зорі. Лідія Кир′яненко  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

12.12.2017, 13:38

Херсонцев приглашают на «Историческую вечеринку»

  15 декабря состоится последняя в этом году встреча в известной ...
12.12.2017, 12:26

Каховчани - переможці конкурсу «KIEV ART FESТ»

08.12.2017, 10:15

Херсонцы окунулись в сказку

  Вчера в Херсонском выставочном зале Национального союза художников ...

Все новости

23.10.2015 14:22

Серпанкові крила пісенного натхнення

Чисті ключі - це джерельна прозора вода, плеск блакиті, струмочок живильної води, а для міста Нова Каховка - це ще й славетний, яскравий, творчий політ талановитого колективу. 10 жовтня у місті Нова Каховка відбувся ювілейний вечір «Серпанкові крила пісенного натхнення», присвячений 50-річчю народного жіночого вокального ансамблю «Чисті ключі». Історія колективу бере свій початок у далекому 1965 році, коли він був створений тодішнім директором Палацу культури Віталієм Данилевичем із дівчаток шкіл міста. Вже у 1968 році ансамбль став лауреатом конкурсу молодих талантів України, дипломантом ВДНГ СРСР та лауреатом багатьох республіканських і всесоюзних телевізійних конкурсів. Виступали співачки на сценах Херсону, Одеси, Києва, Москви, в Прибалтиці та ін.

У 1970 році «Чисті ключі» нагороджені Золотою медаллю і дипломом І ступеню Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості і в цьому ж році їм було присвоєно звання «народний самодіяльний колектив». Вагомий внесок у роботу ансамблю внесла його концертмейстер, а пізніше керівник - Ольга Шуманська. Ольга Михайлівна проводила дуже велику, копітку і якісну роботу над звукоутворення, чистотою та інтонацією. З 1995 року ансамбль очолює Стефанія Олійник – керівник тріо бандуристів, заслужений працівник культури України. Її творчого запалу вистачає на кожного учасника колективу. Вона є тією людиною, яка надихає на працю, завжди має жартівливий та бадьорий настрій. Стефанія Степанівна є гідною Берегинею творчості, а також продовжувачем сімейної пісенної традиції. Чоловічий хор Новокаховського електромеханічного заводу, а нині Новокаховського міського Палацу культури носить почесне ім’я свого колишнього керівника Тараса Олійника - рідного брата Стефанії.

У репертуарі ансамблю «Чисті ключі» твори європейських та українських класиків, обробки народних пісень та сучасні композиції. Коли колектив виконує свою концертну програму, то здається - ніби срібний птах пролітає над містом і несе чарівну, задушевну мелодію. Слухаючи музичні твори у виконані ансамблю глядачі можуть уявити різні образи, на них лине хвиля почуттів, вони поринають в океан радості, переживання, смутку і ніжності.
Вокальний ансамбль «Чисті ключі» завжди був окрасою творчого колективу Палацу культури і було іноді шкода, коли в концертній програмі не могли взяти участь всі учасниці колективу. Тож згодом із основного складу ансамблю створилось вокальне тріо «Горлиця» - мобільна група підтримки для творчого колективу. Учасниці тріо стали переможцями обласного конкурсу «Пісенна веселка Херсонщини». І ось вже 10 років «Горлиця» радує слух мешканців Нової Каховки та України.

Богатые духом, богатые словом,
Богатые сердцем… Из самых небес
Высший талант был дарован Вам Богом,
Каждый ваш голос – одно из чудес.

Добрые песни, чистые ноты,
Светлое имя каждой из вас
Все мы запомним на долгие годы.
Вы своим пением лечите нас.

Спасибо, красавицы милые, искренне,
Спасибо за крылья и свет для души.
Вы мир зажигаете новыми искрами!
Ура! С юбилеем вас, «Чисті ключі»!

Від прихильниці творчості ансамблю «Чисті ключі» - Марії Єщенко

Бажаємо ювілярам: хай щастить і в творчому, і особистому житті, а ваша пісня не змовкає і радує ще багато років вдячних шанувальників!

Працівники Новокаховського міського Палацу культури
та колеги областіНапишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.