on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

05.05.2024, 15:12

На Херсонщині солдат знайшов стародавній предмет та передав експонат до краєзнавчого музею

  Український військовий передав до колекції Херсонського обласного ...
05.05.2024, 15:02

На полотнах — троянди, тюльпани, маки та інші квіти. Художниця Яна Голуб'ятникова представила у Херсоні виставку робіт

  Художниця Яна Голуб’ятникова 1 травня презентувала ...
> Персоналії > Література > Щерба Таїсія Миколаївна > Широкі обрії неспокійного серця

 

Широкі обрії неспокійного серця

19 грудня 2004 року виповнюється 70 років від дня народження Миколи Братана.
У плеяді талановитих українських письменників ім'я Миколи Івановича Братана - поета, прозаїка, драматурга, літературознавця, пісняра, автора творів для дітей, полум'яного пропагандиста і поборника української мови, співця Херсонських степів, смаглявої Таврії відоме, знане і шановане не лише на теренах України, а й у близькому і далекому зарубіжжі.
Уже впродовж чотирьох десятків років Микола Іванович Братан належить до активнодіючих письменників сьогодення. Письменник чимало працює в українській літературі і по праву вважається повпредом нашого степового краю.

Його твори народжені на землі Таврійській і щедро напоєні її животворною силою, дихають любов'ю до людей, які цю землю оновлюють, перетворюють. Його перо настроєне на події, що відбуваються у житті, і на них він відгукується незабарно. А книги його - то яскраві тому свідчення: з кожної сторінки повіває сучасністю, актуальністю, добротою.
Саме тепер і виникає закономірний інтерес до творчості Майстра, бо всю свою творчу снагу, все полум'я своєї душі він присвятив оспівуванню людини-трудівника, просторів рідної Херсонщини, боротьбі за державну незалежність і кращу долю України. На його творах ви-ховувалося і буде виховуватися не одне покоління майбутніх господарів країни, людей, щедрих серцем.

Микола Братан - це людина вродженого таланту, полум'яного романтичного серця і доброго хліборобського працелюбства. Колись про нього сказали: „Він - лірик у найвищому вимірі цього слова. І романтик. Він не виписав - виспівав свою смагляву Таврію і Херсон, і рідне село, степ і кораблі, що виходять у море від таврійських берегів. І тих дивних журавлів, що не дають спати чутливим серцям. І все те зігріте його душею".
Митець завжди уособлював Таврію для письменників України, Білорусії, Росії, Дагестану, Узбекистану, Канади, Австралії. Він славетний перекладач із карачаєво-черкеської, чеченської та інгуської, російської, білоруської, болгарської, єврейської та угорської мов.

Багато його поезій покладено на музику. Братан Микола; Іванович - автор передмов до романів Олеся Гончара „Тронка", „Берег любові", повісті „Бригантина", творів наших земляків, численних рецензій на нові книги місцевій поетів та прозаїків.
Талант і великий письменницький доробок, синівська любов, глибока освіченість, знання історії і культури свого краю - все це притаманне метру нашої літератури.
Микола Братан поет-лауреат літературної премії імені Андрія Малишка, делегат VI, VII з'їздів СП СРСР та VI, VII, VIII з'їздів СП України.
З 1971 року М. Братан очолює обласну організацію Спілки письменників України.

Займається громадською діяльністю протягом багатьох років, активно популяризує рідну мову і культуру. Він очолював місцевий осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. У його творчому доробку понад п'ятдесят книжок: романи „Перепелина ніч", „Бережина", „Танго над лиманом", повість „Діждалися весілля", драматичні поеми „Кавкаа піді мною", „Сердитий Бог", „Сліпий дощ", „Ковила тече за обрій", „Відчахнута віть", „Добрина" та ін. Щороку він радує читачів новими книжками.

Вони підтверджують думку про те, що автор сміливо дерзає, шукає і форми, і засоби якнайкращого вираження думок, суспільно значимих проблем, тенденцій у літературі. І наші земляки гідно оцінюють набуток щирого співця рідного краю. У квітні 2004 року Микола Братан удостоєний звання „Заслуженого діяча мистецтва і культури".
У день світлого високоліття зичимо ювіляру творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, сімейних гараздів і нових творів:
Сивіють скроні, доля нелегка
Вкриває зморшками і руки, і обличчя,
Та з неспокійним серцем юнака
Бажаю Вам зустрінути сторіччя!

Таїсія Щерба, письменниця,
літературний критик
“Херсонський вісник”.- №51 (751).- 16.12.2004.- стр.12
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.