on-line с 20.02.06

Арт-блог

05.04.2019, 09:39

Апрель-2019

Апрельская прогулка (Ю. Визбор) Есть тайная печаль в весне первоначальной, Когда последний снег мне несказанно жаль, Когда в пустых лесах негромко и случайно Из дальнего окна доносится рояль. И ветер там вершит кружение занавески Там от движенья нот чуть звякает хрусталь Там девочка моя, еще ничья невеста, И грает, чтоб весну сопровождал рояль. Ребята, нам пора, пока мы не сменили Веселую печаль на черную печаль. Пока своим богам ни в чем не изменили, В программах наших душ передают рояль. И будет счастье нам, пока легко и смело Т а девочка творит над миром пастораль, Пока по всей земле, во все ее пределы Из дальнего окна доносится рояль.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

24.04.2019, 09:19

Відбувся ХХV ювілейний Всеукраїнський конкурс читців Шевченка

10.04.2019, 15:08

Епоха Вацлава Мошинського. Пам'яті Майстра

21.03.2019, 10:20

У Херсоні безкоштовно покажуть сучасне українське кіно

> Персоналии > Литература > Щерба Таисия Николаевна > Широкі обрії неспокійного серця

Широкі обрії неспокійного серця

19 грудня 2004 року виповнюється 70 років від дня народження Миколи Братана.
У плеяді талановитих українських письменників ім'я Миколи Івановича Братана - поета, прозаїка, драматурга, літературознавця, пісняра, автора творів для дітей, полум'яного пропагандиста і поборника української мови, співця Херсонських степів, смаглявої Таврії відоме, знане і шановане не лише на теренах України, а й у близькому і далекому зарубіжжі.
Уже впродовж чотирьох десятків років Микола Іванович Братан належить до активнодіючих письменників сьогодення. Письменник чимало працює в українській літературі і по праву вважається повпредом нашого степового краю.

Його твори народжені на землі Таврійській і щедро напоєні її животворною силою, дихають любов'ю до людей, які цю землю оновлюють, перетворюють. Його перо настроєне на події, що відбуваються у житті, і на них він відгукується незабарно. А книги його - то яск-
раві тому свідчення: з кожної сторінки повіває сучасністю, актуальністю, добротою.
Саме тепер і виникає закономірний інтерес до творчості Майстра, бо всю свою творчу снагу, все полум'я своєї душі він присвятив оспівуванню людини-трудівника, просторів рідної Херсонщини, боротьбі за державну незалежність і кращу долю України. На його творах ви-ховувалося і буде виховуватися не одне покоління майбутніх господарів країни, людей, щедрих серцем.

Микола Братан - це людина вродженого таланту, полум'яного романтичного серця і доброго хліборобського працелюбства. Колись про нього сказали: „Він - лірик у найвищому вимірі цього слова. І романтик. Він не виписав - виспівав свою смагляву Таврію і Херсон, і рідне село, степ і кораблі, що виходять у море від таврійських берегів. І тих дивних журавлів, що не дають спати чутливим серцям. І все те зігріте його душею".
Митець завжди уособлював Таврію для письменників України, Білорусії, Росії, Дагестану, Узбекистану, Канади, Австралії. Він славетний перекладач із карачаєво-черкеської, чеченської та інгуської, російської, білоруської, болгарської, єврейської та угорської мов.

Багато його поезій покладено на музику. Братан Микола; Іванович - автор передмов до романів Олеся Гончара „Тронка", „Берег любові", повісті „Бригантина", творів наших земляків, численних рецензій на нові книги місцевій поетів та прозаїків.
Талант і великий письменницький доробок, синівська любов, глибока освіченість, знання історії і культури свого краю - все це притаманне метру нашої літератури.
Микола Братан поет-лауреат літературної премії імені Андрія Малишка, делегат VI, VII з'їздів СП СРСР та VI, VII, VIII з'їздів СП України.
З 1971 року М. Братан очолює обласну організацію Спілки письменників України.

Займається громадською діяльністю протягом багатьох років, активно популяризує рідну мову і культуру. Він очолював місцевий осередок Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. У його творчому доробку понад п'ятдесят книжок: романи „Перепелина ніч", „Бережина", „Танго над лиманом", повість „Діждалися весілля", драматичні поеми „Кавкаа піді мною", „Сердитий Бог", „Сліпий дощ", „Ковила тече за обрій", „Відчахнута віть", „Добрина" та ін. Щороку він радує читачів новими книжками.

Вони підтверджують думку про те, що автор сміливо дерзає, шукає і форми, і засоби якнайкращого вираження думок, суспільно значимих проблем, тенденцій у літературі. І наші земляки гідно оцінюють набуток щирого співця рідного краю. У квітні 2004 року Микола Братан удостоєний звання „Заслуженого діяча мистецтва і культури".
У день світлого високоліття зичимо ювіляру творчої наснаги, міцного здоров'я, натхнення, сімейних гараздів і нових творів:
Сивіють скроні, доля нелегка
Вкриває зморшками і руки, і обличчя,
Та з неспокійним серцем юнака
Бажаю Вам зустрінути сторіччя!

Таїсія Щерба, письменниця,
літературний критик
“Херсонський вісник”.- №51 (751).- 16.12.2004.- стр.12
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.