on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

03.12.2023, 11:44

Херсонський театр розпочав роботу над виставою «Котигорошко проти вікінгів»

  Про це написав у Facebook генеральний директор Херсонського ...
03.12.2023, 11:41

Під час окупації Херсона армія РФ викрала з художнього музею картину, присвячену Голодомору

  Херсонські музейники розповіли про ще одну картину, яку під ...
03.12.2023, 11:38

"Нескорені степи": як народився творчий дует херсонського поета та співачки

  Співачка Марія Чумак випадково прочитала у соцмережах вірш ...


Заповідник "Асканія-Нова" - це ласий шматочок для екотуристів, а також туристів, які займаються науковою діяльністю. І не випадково понад 75 тисяч людей з України, країн Близького та Далекого зарубіжжя в екскурсійний сезон 2006 року приїхали помилуватись красою Біосферного заповідника.

Про історію створення цього дивовижного місця вже не раз розповідалося на сторінках газет. З 1994 року він носить ім'я засновника – Фрідріха Фальц-Фейна. В Асканії-Нова напрочуд поєднуються єднання природної та штучної краси. Саме тут збереглася найбільша за площею ділянка незайманого цілинного степу, яка під час весняного цвітіння ковили нагадує сиве море, що ледь хвилюється під легким подихом вітру, а на початку літа, під час цвітіння квіткових рослин, - справжні альпійські луки. Туристи, яким пощастило потрапити на екскурсію в степ у кінному екіпажі, бачили, як за умов повної свободи гуляють антилопи, бізони, страуси, дикі коні Пржевальського разом із представниками фауни інших континентів.

Найунікальнішим творінням людських рук, живою пам'яткою людині-творцю, людині-трудівнику є найбільший на півдні України зрошуваний ботанічний парк. Ідея його створення належить Фрідріху Фальц-Фейну. Здійснено її було за проектом одеського архітектора Дю Френа у вісімдесяті роки XIX століття. Сьогодні це справжня зелена оаза. Вік дерев понад 120 років. І сам він нагадує швидше ліс, ніж парк, залишаючись найцікавішим місцем для туристів. У ньому росте понад 110 видів та форм рослин. І серед них гінкго дволопатеве - сучасник динозаврів, чарівний під час цвітіння церцис канадський, представниця лісів Європи - модрина, що привертає увагу зонтичною ажурною кроною сумах голий, одне з найпоширеніших дерев доісторичного рослинного світу - метасеквоя. Все це і багато іншого змушує людей, які приїжджають сюди, по-іншому дивитися на наш спільний дім, на природу, усвідомлюючи, що збереження її потрібне нам, людям, як повітря.

Туризм - саме приголомшливе заняття. Саме він дарує здоров'я та відмінний настрій, а що ще потрібно людині для щастя? Нехай екскурсійні маршрути Херсонщини будуть ще цікавішими та різноманітнішими, нехай Бог допомагає реалізувати найнеймовірніші види активного та здорового відпочинку на Херсонщині. І нехай жителі найвіддаленіших куточків нашої планети віддадуть перевагу відпочинку на херсонській землі!

А заповідник «Асканія-Нова» завжди гостинно зустріне гостей на своїй землі та подарує незабутні хвилини спілкування з первозданною природою Таврії!

Світлана Весела
Булава.-2006.-14 грудня

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.