on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.08.2020, 09:39

Август-2020

Август Август — астры, Август — звезды, Август — грозди Винограда и рябины Ржавой — август! Полновесным, благосклонным Яблоком своим имперским, Как дитя, играешь, август. Как ладонью, гладишь сердце Именем своим имперским: Август! — Сердце! Месяц поздних поцелуев, Поздних роз и молний поздних! Ливней звёздных — Август! — Месяц Ливней звёздных! Марина Цветаева

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

12.08.2020, 11:03

Підлітки з Херсонщини можуть спробувати себе у кінодокументалістиці

12.08.2020, 09:33

За словом - діло

12.08.2020, 09:21

Динопарк Юрського періоду в Херсоні

> Туризм, отдых, развлечения > Заповедники Херсонщины > Ситуація навколо заповідника

Ситуація навколо заповідника

Обласна державна адміністрація, керівництво і колектив Чорноморського біосферного заповідника стурбовані ситуацією, що склалася на даний час навколо цього заповідника. Про це заявили сьогодні на прес-конференції в облдержадміністрації заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Граділь та директор Чорноморського біосферного заповідника Дмитро Черняков.
Як відзначено на прес-конференції, сучасний стан справ у межах земель, що безпосередньо межують із заповідними територіями або прилягають до берегів заповідних водойм не може не викликати занепокоєння. Зокрема, викликає тривогу обстановка в межах охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника та прибережної смуги Ягорлицької затоки, де охоронна зона не створена.

У 2005 - 2006 роках було розроблено проект чергового розширення території заповідника, який мав на меті створити належні умови для збереження унікальних природних комплексів. До складу заповідника повинно було додатково увійти близько 45 тис. га земель та водного простору. Але значна частина цієї програми була провалена. Спершу – на рівні сільських рад (перш за все – Краснознаменська сільська рада Голопристанського району), а потім – обласною радою.

 4 листопада 2007 року обласна рада, без погодження з керівництвом заповідника, рішенням № 413 надала в оренду на 49 років мисливські угіддя площею 10407,6 га в адміністративних межах Краснознаменської сільської ради товариству мисливців та рибалок «Голопристанська Чайка». Ділянка пролягає від берега заповідної Ягорлицької затоки на півночі до берега заповідної Тендрівської затоки на півдні і безпосередньо межує із ділянкою ЧБЗ «Ягорлицький Кут» з заходу. У складі зазначених угідь передаються у мисливське використання понад 1500 га охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника.

Серйозну для заповідника проблему створила також і розбудова села Залізний Порт Голопристанського району. Від сучасної західної околиці Залізного Порту до межі Потіївської ділянки заповідника залишилося менше 500 метрів. Влітку 2007 року в охоронній зоні невідомі особи почали визначати на місцевості ділянки невідомого призначення. В результаті майже річного листування із Новофедорівською сільською радою, вдалося з’ясувати, що ділянки виділяються громадянам для дачного будівництва, яке суворо заборонене в охоронній зоні заповідника. Таким чином відбувається остаточне поглинання залишків охоронної зони дачним масивом.

Як відзначено на прес-конференції, зараз йде фронтальний наступ на Чорноморський біосферний заповідник. А коли з охоронною зоною буде покінчено, тоді прийде час «дерибанити» заповідні землі та води. За словами директора Чорноморського біосферного заповідника Дмитра Чернякова, керівництво і колектив заповідника докладуть всіх зусиль, щоб покласти край розбазарюванню земель охоронної зони, і в цій нелегкій роботі вони отримують необхідну підтримку та допомогу від обласної державної адміністрації.

Відділ ХОДА у справах преси та інформації, 09.09.08

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.