on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

04.03.2024, 23:54

Центр культурного розвитку "Тотем" запрошує взяти участь у проєкті «Насіння Поліни Райко»

Небайдужих до творчості знаменитої художниці-наївістки з Олешок Поліни ...
28.02.2024, 23:41

Проєкт “Lament of Kherson region” розпочинає створення книги про історії людей із Херсонщини

  В Естонії проєкт “Lament of Kherson region” під менторством ...
28.02.2024, 23:39

Херсонські громадські діячі отримали міжнародні відзнаки “History Keepers”

У Тбілісі  відбулось вручення відзнаки “History Keepers” ...
> Теми > Театр > Театральна освіта в Херсоні > Справа честі - зіграти у виставі

Справа честі - зіграти у виставі

Глядацька зала обласного театру ляльок заповнена вщент, багато квітів, на очах присутніх сльози - такого незабутнього показу зіграної на сцені дипломної роботи у випускників Херсонського училища культури ще не було. Сучасна українська п'єса Лесі Демської «Повернення у нікуди» вразила всіх. Та, на жаль, виставу так і не побачила автор ідеї і співрежисер, обдарована студентка училища Надія Новаковська. На початку року дівчини не стало...

- Кожен наш випускник режисерського напряму підготовки за дипломну роботу ставить частину п'єси. Студентів багато, тому переглянути всі їхні вистави повністю важко. За життя Надія не просто знайшла прекрасну п'єсу «Повернення у нікуди» та почала над нею працювати... Вона рішуче наполягала, аби її не скорочували, - розповідає директор училища Михайло Варгун. - На жаль, сталася велика трагедія і талановита, розумна дівчинка на початку року передчасно пішла з життя. Коли одногрупники проводжали Надю в останню путь, пообіцяли, що розпочату нею роботу обов'язково побачить глядач.

Події інтелектуально-психологічної постановки розгортаються у ірреальному світі, де живі люди зустрічаються з мертвими, просять у них вибачення, зізнаються у коханні, каються. Поєднання у 55-хвилинній виставі потойбічного та реального світів змушує глядачів замислитися: чому ми так часто не цінуємо за життя близьких людей, забуваємо говорити хороші слова, відкритися. Викладачі училища зізнаються: так відчути й пропустити крізь себе сюжетний психологізм, як це зробила Надія, зможе далеко не кожен професійний режисер.

- Ми намагалися зробити все так, як це бачила Надя. Її ідея, основні акценти і навіть підібраний музичний акомпанемент, - розповідає режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Світлана Думинська. - Дивлячись на реакцію глядачів, відчуваю, що це вдалося.
Присвячену своїй одногрупниці виставу «Повернення у нікуди» студенти училища більше не ставитимуть. І майстерно зіграні на сцені ролі викладачами не оцінювалися. За словами молодих акторів, зіграти - для них була справа честі. А тих херсонців, які наочно прагнуть оцінити частини театралізованих дипломних робіт, випускники училища вже наступного тижня гостинно запрошують у ляльковий театр.

Вадим Лубчак
“Новий день”.- № 25 (4915).- 17.06.2010.- стр. 24

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.