on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

17.11.2020, 10:30

«Морський» мурал створили херсонські художники

10.11.2020, 16:10

«Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю

09.11.2020, 09:42

Фільм відеостудії Гончарівки став призером Фестивалю живого кіно

> Темы > Театр > Театральное образование в Херсоне > Справа честі - зіграти у виставі

Справа честі - зіграти у виставі

Глядацька зала обласного театру ляльок заповнена вщент, багато квітів, на очах присутніх сльози - такого незабутнього показу зіграної на сцені дипломної роботи у випускників Херсонського училища культури ще не було. Сучасна українська п'єса Лесі Демської «Повернення у нікуди» вразила всіх. Та, на жаль, виставу так і не побачила автор ідеї і співрежисер, обдарована студентка училища Надія Новаковська. На початку року дівчини не стало...

- Кожен наш випускник режисерського напряму підготовки за дипломну роботу ставить частину п'єси. Студентів багато, тому переглянути всі їхні вистави повністю важко. За життя Надія не просто знайшла прекрасну п'єсу «Повернення у нікуди» та почала над нею працювати... Вона рішуче наполягала, аби її не скорочували, - розповідає директор училища Михайло Варгун. - На жаль, сталася велика трагедія і талановита, розумна дівчинка на початку року передчасно пішла з життя. Коли одногрупники проводжали Надю в останню путь, пообіцяли, що розпочату нею роботу обов'язково побачить глядач.

Події інтелектуально-психологічної постановки розгортаються у ірреальному світі, де живі люди зустрічаються з мертвими, просять у них вибачення, зізнаються у коханні, каються. Поєднання у 55-хвилинній виставі потойбічного та реального світів змушує глядачів замислитися: чому ми так часто не цінуємо за життя близьких людей, забуваємо говорити хороші слова, відкритися. Викладачі училища зізнаються: так відчути й пропустити крізь себе сюжетний психологізм, як це зробила Надія, зможе далеко не кожен професійний режисер.

- Ми намагалися зробити все так, як це бачила Надя. Її ідея, основні акценти і навіть підібраний музичний акомпанемент, - розповідає режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Світлана Думинська. - Дивлячись на реакцію глядачів, відчуваю, що це вдалося.
Присвячену своїй одногрупниці виставу «Повернення у нікуди» студенти училища більше не ставитимуть. І майстерно зіграні на сцені ролі викладачами не оцінювалися. За словами молодих акторів, зіграти - для них була справа честі. А тих херсонців, які наочно прагнуть оцінити частини театралізованих дипломних робіт, випускники училища вже наступного тижня гостинно запрошують у ляльковий театр.

Вадим Лубчак
“Новий день”.- № 25 (4915).- 17.06.2010.- стр. 24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.