on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.04.2020, 12:07

Апрель-2020

Прошли дожди, апрель теплеет, Всю ночь — туман, а поутру Весенний воздух точно млеет И мягкой дымкою синеет В далёких просеках в бору. И тихо дремлет бор зелёный, И в серебре лесных озёр Ещё стройней его колонны, Ещё свежее сосен кроны И нежных лиственниц узор! Иван Бунин

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

08.04.2020, 16:08

Фестиваль «Чорноморські ігри» перенесено на наступний рік, "Мельпомену Таврії" - на осінь

07.04.2020, 09:03

Docudays UA стане першим українським кінофестивалем, що відбудеться онлайн

06.04.2020, 10:17

Музеи всей Украины требуют от власти защитить их во время кризиса

Более 300 музейных работников из всех регионов Украины подписались под ...
> Организации > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Национальные культурные центры Херсонщины > Співпрацювати можуть і гроші, і культура

Співпрацювати можуть і гроші, і культура

18.01.2007

Два дні на Херсонщині працювала міжпарламентська група Україна— Швеція, у роботі якої брав участь Посол Швеції в Україні Джон-Кристер Оландер. 16 січня у прес-клубі «Нового дня» керівник цієї міжпарламентської групи, народний депутат України Юрій Артеменко розповів про цілі й завдання, які поставили перед собою народні обранці. Головні з них — налагодження тіснішого взаємовигідного співробітництва.
Херсонщина не випадково була обрана першою для такого візиту, — розповів Юрій Артеменко. — Адже на теренах Таврії, у Каховці, працює найуспішніше спільне українсько-шведське підприємство — агрофірма «Чумак», відома своїми майонезами та кетчупами на всю Європу.

На іншому березі Дніпра, в Бериславському районі, розташоване унікальне село Зміївка, де з XVIII століття живуть етнічні шведи, які змогли зберегти свою індивідуальність, мову й культуру до сьогодні. —У Зміївці існують три проблеми: дороги, питна вода й газифікація. Точніше, їх відсутність, — поділився своїми враженнями від побаченого Джон-Кристер Оландер. —Думаю, спільними зусиллями ми можемо посприяти розвитку цього села. І не лише за державний кошт, а й за підтримки шведського бізнесу. Вивчаючи досвід «Чумака», чимало наших підприємців готові вкладати гроші у виробництво в Україні, торгувати, створювати нові робочі місця.

У Києві вже добре знають шведську фірму«ІКЕА», яка виготовляє та продає сучасні й дешеві меблі, — навів конкретні приклади співпраці, відповідаючи на запитання журналістів, Юрій Артеменко. — Думаю, Херсонщина стане однією з перших областей, де шведи побудують новітній меблевий гіпермаркет. Звичайно, як народний депутат у законодавчому полі я відстоюватиму інтереси українських споживачів. Ось мені розповіли на «Чумаку», що кілька українських продуктових брендів купують китайську томатну пасту, розводять її водою, додають спеції й продають це як дешевий кетчуп. Законодавчо ми маємо поставити бар'єр таким виробникам. І це не лобіювання інтересів «Чумака»—це наше з вами здоров'я, якщо хочете, навіть життя.

Пожвавлення серед журналістів викликала згадка про 300-річчя Полтавської битви. У планах міжпарламентської груп та Посольства Швеції в Україні визначити цю дату влітку 2009 року.

— Як? Звичайно, не святкувати. Але ж це наша з вами спільна історія, яку забувати не можна, — підкреслив пан посол. — У Швеції в музеях зберігається чимало українських раритетів тих часів: штандарти Богдана Хмельницького, булава Пилипа Орлика, листи гетьмана Мазепи. Спільні виставки, етнографічні дослідження, фольклорні фестивалі — це теж великий напрям співробітництва, але вже в культурній галузі.

Володимир КОСКЖ.
Новий день.-2007.-18 січня

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.