on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...
> Організації > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Національні культурні центри Херсонщини > Співпрацювати можуть і гроші, і культура

 

Співпрацювати можуть і гроші, і культура

18.01.2007

Два дні на Херсонщині працювала міжпарламентська група Україна — Швеція, у роботі якої брав участь Посол Швеції в Україні Джон-Кристер Оландер. 16 січня у прес-клубі «Нового дня» керівник цієї міжпарламентської групи, народний депутат України Юрій Артеменко розповів про цілі й завдання, які поставили перед собою народні обранці. Головні з них — налагодження тіснішого взаємовигідного співробітництва.
Херсонщина не випадково була обрана першою для такого візиту, — розповів Юрій Артеменко. — Адже на теренах Таврії, у Каховці, працює найуспішніше спільне українсько-шведське підприємство — агрофірма «Чумак», відома своїми майонезами та кетчупами на всю Європу.

На іншому березі Дніпра, в Бериславському районі, розташоване унікальне село Зміївка, де з XVIII століття живуть етнічні шведи, які змогли зберегти свою індивідуальність, мову й культуру до сьогодні. —У Зміївці існують три проблеми: дороги, питна вода й газифікація. Точніше, їх відсутність, — поділився своїми враженнями від побаченого Джон-Кристер Оландер. —Думаю, спільними зусиллями ми можемо посприяти розвитку цього села. І не лише за державний кошт, а й за підтримки шведського бізнесу. Вивчаючи досвід «Чумака», чимало наших підприємців готові вкладати гроші у виробництво в Україні, торгувати, створювати нові робочі місця.

У Києві вже добре знають шведську фірму«ІКЕА», яка виготовляє та продає сучасні й дешеві меблі, — навів конкретні приклади співпраці, відповідаючи на запитання журналістів, Юрій Артеменко. — Думаю, Херсонщина стане однією з перших областей, де шведи побудують новітній меблевий гіпермаркет. Звичайно, як народний депутат у законодавчому полі я відстоюватиму інтереси українських споживачів. Ось мені розповіли на «Чумаку», що кілька українських продуктових брендів купують китайську томатну пасту, розводять її водою, додають спеції й продають це як дешевий кетчуп. Законодавчо ми маємо поставити бар'єр таким виробникам. І це не лобіювання інтересів «Чумака»—це наше з вами здоров'я, якщо хочете, навіть життя.

Пожвавлення серед журналістів викликала згадка про 300-річчя Полтавської битви. У планах міжпарламентської груп та Посольства Швеції в Україні визначити цю дату влітку 2009 року.

— Як? Звичайно, не святкувати. Але ж це наша з вами спільна історія, яку забувати не можна, — підкреслив пан посол. — У Швеції в музеях зберігається чимало українських раритетів тих часів: штандарти Богдана Хмельницького, булава Пилипа Орлика, листи гетьмана Мазепи. Спільні виставки, етнографічні дослідження, фольклорні фестивалі — це теж великий напрям співробітництва, але вже в культурній галузі.

Володимир КОСКЖ.
Новий день.-2007.-18 січня

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.