on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.10.2019, 14:32

Жовтень - 2019

Пусть пасмурный октябрь осенней дышит стужей, Пусть сеет мелкий дождь или порою град В окошки звякает, рябит и пенит лужи, Пусть сосны черные, качаяся, шумят, И даже без борьбы, покорно, незаметно, Сдает угрюмый день, больной и бесприветный, Природу грустную ночной холодной мгле,— Я одиночества не знаю на земле. Забившись на диван, сижу; воспоминанья Встают передо мной; слагаются из них В волшебном очерке чудесные созданья И люди движутся, и глубже каждый миг Я вижу души их, достоинства их мерю, И так уж наконец в присутствие их верю, Что даже кажется, их видит черный кот, Который, поместясь на стол, под образами, Подымет морду вдруг и желтыми глазами По темной комнате, мурлыча, поведет...  Аполлон Майков  

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новости региона

08.10.2019, 10:24

Закінчився XIV Міжнародний фестиваль аматорського кіно «Кінокімерія-2019»

03.10.2019, 10:10

У «Gameplay: Фантастичні хроніки» грала херсонська молодь

03.10.2019, 09:49

Студенти училища культури пройшли «Шляхом сови»

> Темы > Литература > Из истории литературного Херсона > «Степи»: курс - на сучасний рівень

«Степи»: курс - на сучасний рівень

Нещодавно у музеї одного з найста­ріших вузів Півдня України - Херсонсь­кого державного університету - відбу­лася творча зустріч літераторів краю зі студентами навчального закладу, ви­кладачами вузу, громадськими діячами, всіма, хто небайдужий до літературно­го життя краю. У центрі події була пре­зентація нового, 24-го за ліком, числа літературно-мистецького альманаху «Степ». Уперше з дня виходу часопису на презентацію єдиного в області ви­дання такого типу завітали поважні гості - керівник облдержадміністрації Андрій Гордєєв і народний депутат Ук­раїни Олександр Співаковський, люди, котрі багато роблять не лише для еко­номічного, а й духовного відродження краю.

«Літературно-мистецький альманах «Степ» - своєрідний художньо-публі­цистичний літопис нашого сьогодення, адресований вчителям, студентам, уч­ням, літераторам, мовникам, істори­кам, краєзнавцям. Це видання насиче­не, змістовне, до нього увійшло багато прозових і поетичних новинок з сучас­ного літературного процесу», - роз­повів присутнім письменник, доцент, кандидат філологічних наук факультету філології та журналістики ХДУ Василь Загороднюк. Він також зазначив, що у кожній публікації цього видання є свої родзинки.

Привертає увагу інтерв’ю нинішньо­го головного редактора «Степу» з го­ловою облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, у якому очільник області висловив свої погляди на духовні про­цеси в краї, окреслив бачення куль­турного процесу на Херсонщині, відверто відповів на вельми непрості запитання. «Дуже важливо залучати молодь за­йматися творчою діяльністю та брати участь у створенні таких альманахів. Адже такі видання допомагають всім краще дізнатися про історію Херсонщи­ни та зберігати українські традиції», - наголосив Андрій Гордєєв. «Херсонщина має багато видатних особистостей, твори яких потрібно зна­ти підростаючому поколінню. Діяльність літераторів Таврійського краю виховує у молоді почуття патріотизму та любові до рідної землі», - зауважив народний депутат України Олександр Співаков­ський.

«Моє повернення до керма альмана­ху на прохання керівництва обласної письменницької організації відбулося через добрий десяток років, - зазна­чив головний редактор «Степу», член Асоціації українських письменників, журналіст Василь Піддубняк. - Переді мною стоїть головне завдання: підняти літературно-мистецький рівень ви­дання, не тиражувати сірятини, з-під чийого б пера вона не вийшла - членів НСПУ чи початківців, підтримувати справді талановитих людей. Це не так просто, але з цим завданням, гадаю, впораюся. Як сказав хтось із класиків, талантам треба допомагати, нездари і самі проб’ються! Щодо нинішнього числа «Степу», то в ньому є низка зна­кових публікацій - поезії лауреата Шевченківської премії Анатолія Кичинського, знаного в Україні і за кордо­ном російськомовного поета Олексан­дра Кабанова, написані ним україн­ською мовою, нові сторінки з життя на­шого великого земляка Миколи Куліша... У планах? Давайте так: поживемо - побачимо. Можу обіцяти одне: онов­лена редколегія «Степу» зробить усе, аби видавати не забитий самопливом альманах, як було донедавна, а якісний, професійно зроблений часопис».

Нагадаємо: перший альманах «Степ» вийшов силами херсонських письмен­ників ще у Петербурзі у 1886 році. Але майже одразу потрапив під заборону. Спроби відновити видання були у 1910-му, але справжнє друге життя альманах отримав з 1991 року, в роки незалеж­ності України. Завдяки цьому виданню відкриваються широкому загалу нові імена. 24-й номер літературно-мис­тецького альманаху «Степ» виданий за матеріальної підтримки департаменту культури, туризму та курортів Херсон­ської облдержадміністрації.

Віктор Стежко
«Новий день».- №8 (5313).- 21.02.2018.- стр.18

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.