on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

14.01.2021, 10:25

Херсонцям пропонують взяти участь у Міжнародному дні музейних селфі

Свято художнього текстилю

01.01.2000

Перший Міжнародний, симпозіум з художнього текстилю «Скіфія» за участю представників Європейської текстильної асоціації вперше був проведений у Херсоні в червні 1996 року. У рамках цього симпозіуму у залах Херсонського художнього музею імені О.О.Шовкуненка була влаштована виставка художнього текстилю. На ній представила понад 60 творів 24 художники з Великої Британії, Ірландії, Німеччини, Франції, Канади, Вірменії, Румунії, Молдови та України. Організаторами симпозіуму та виставки було подружжя Людмила Єгорова та Андрій Шнайдер - представники молодшого покоління добре відомої в Херсоні і далеко за її межами родини майстрів килимарства Шнайдер-Сенюк.

І ось через два роки Людмила Єгорова та Андрій Шнайдер влаштовують у Херсоні другий симпозіум «Скіфія». Він зібрав понад 50 художників, викладачів навчальних закладів, спеціалістів з текстилю вже з 12 країн світу, в тому числі Великої Британії, Німеччини, Франції, Бельгії, Швеції, Росії, Аргентини, Індії, з країн Африки; а також з міст України - Києва, Львова, Луганська, Луцька, Івано-Франківська, Тернополя, Полтави, Харкова, Миколаєва та Херсона.

На другій Міжнародній виставці художнього текстилю, що відбулася у нашому музеї, експонувалося понад 100 творів, відібраних організаторами з більш ніж 200 запропонованих робіт. Рівнем майстерності виставка перевершила попередню. Вразив не лише широкий діапазон експонатів, але й розмаїття видів експонованих виробів з текстилю. Це гобелени, виконані як у національному дусі, так і в найкращих традиціях авангарду; яскраві, легкі і прозорі батики (розпис на тканині) з шовку, шифону, крепдешину; оригінальні композиції об'ємного текстилю, квілту (своєрідна аплікація); неповторні зразки одягу.

Кульмінацією свята художнього текстилю стало влаштоване для учасників симпозіуму незвичайне шоу «В'язані образи. Живопис». Авторами і виконавцями були митці з Луганська: народний майстер декоративної творчості Галина Щиголєва, її чоловік - живописець Олег Щиголєв та їх донька Олена. У супроводі показу кольорових слайдів, під звуки чудової музики було продемонстровано більше десятка унікальних декоративних костюмів, виконаних з вовни.

У день закриття симпозіуму та виставки було оголошено авторів трьох найкращих робіт. Перше місце - Граціелла Самрай /Аргентина, гобелен «Терра Індія»/, друге -Андрій Шнайдер /Україна, Херсон, гобелен «Тіні фіолетового дзеркала»/, третє - Ольга Бринцева /Херсон, гобелен «Пейзаж без назви»/.

Ірина КИТАЄВА, завідуюча відділом наукової пропаганди художнього музею.
1.01.2000 р.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.