on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

Святкуємо по-своєму, або нові шедеври

Кожне нове покоління студентів, аспірантів, викладачів Херсонського державного університету додає до його історії щось своє, особисте

За роки існування факультету культури та мистецтв ХДУ його студенти та викладачі здобули чимало перемог, мають цікаві творчі здобутки, і саме тому тут вирішили, що до ювілейної дати, а цими днями ХДУ виповнюється 95 років, слід влаштувати виставку найкращих творчих робіт з різних напрямків сучасного образотворчого мистецтва.
Виставки - тут не новина. Кожного року, після захисту дипломних проектів, у виставковій залі та холах університету розгортається експозиція випускних робіт студентів, але, ця виставка є особливою, адже вона присвячена визначній даті у житті як всього університету, так і факультету зокрема, і сповнена вона не тільки роботами обдарованих студентів, які мають своє бачення розвитку сучасного мистецтва, але й роботами майстрів - викладачів кафедри образотворчого мистецтва і дизайну.

Якщо роботи студентів можна сприймати як результат сумісної праці художника-початківця і викладача-керівника, то роботи Майстрів є взірцем довершеності та творчої фантазії - Особистості.
- Виставка - це нагода не тільки розкрити потенціал Майстра, але й привід показати його педагогічні здобутки, вміння навчити, передати свій професіональний досвід обдарованій молоді, - розповідає декан факультету культури та мистецтв, заслужений працівник культури України, професор Микола Левченко. - Невелика за кількістю викладачів, але сповнена творчого пошуку, кафедра має у своєму складі 8 членів Національної спілки художників України, які постійно експонують свої творчі здобутки на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках, звітують перед широким загалом фахівців та пересічних глядачів про свої задуми, художні здобутки.

Цікавий своїми творчими пошуками колектив художників-викладачів представляє різні покоління Херсонської обласної організації Національної Спілки художників України. Це три покоління митців на чолі із Секретарем обласної організації НСХУ, народним художником України, професором Володимиром Чуприною.
Мені приємно відзначити, що наші студенти працюють під творчим оком таких майстрів, як: Н. Кругла, О. Бережний, А. Платонов, С, Курак, заслужений художник України О. Гоноболіна, 3. Гуріч, В. Раковин, О. Гуляєва, Г. Кашуба, О. Оснач.
Маючи на кафедрі міцний професійний склад як Майстрів, так і молодих викладачів, які поступово і цілеспрямовано займають своє місце як у педагогічній, так і у художницьких сферах, ми спокійно дивимося у завтрашній день.

Найкращі наші випускники - стають молодими викладачами, що у свою чергу говорить про те, що на кафедрі, на факультеті склалася, живе і розвивається своя, власна художня школа. ЇЇ творчі спрямування йдуть у руслі сучасних напрямків розвитку вітчизняного мистецтва, а її інтереси охоплюють різні сфери діяльності: живопис, графіку, декоративно-прикладне мистецтво, сценографію та дизайн. Кожний художник-педагог - це творча особистість, яка займає певне місце в художньому просторі нашої країни.
Так, Володимир Григорович Чуприна, визнаний на Україні майстер оригінальної техніки акварельного живопису. Ця примхлива техніка криє у собі великі можливості, але знайти в ній своє особисте, творче відкриття досить не просто. Поєднання різних засобів, прийомів, авторської техніки у творах Чуприни суттєво поширює сучасне бачення акварельного живопису.
Невичерпність творчої фантазії, віртуозне мислення, образотворчість уяви - це саме ті риси і якості, що розвивають у своїх студентів викладачі та керівники факультету культури та мистецтв Херсонського державного університету, який цими днями відзначає свій 95-й, ювілейний День народження.

Світлана Єгорова
«Акценти».- № 46 (297).- 14.11.2012.- стр. 3

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.