Свято української музики
4 листопада 2016 року на базі Великоолександрівського районного Будинку культури відбувся відкритий регіональний фестиваль народно-інструментальної музики «Приінгулецька хвиля». У фестивалі взяли участь аматори з Великоолександрівського, Голопристанського, Генічеського районів, м.Каховка, Нова Каховка та Херсон. Всього 120 чоловік учасників.
Фестиваль розпочався з пісенно-хореографічної композиції у виконанні зразкового колективу естрадно-спортивного танцю «Багіра плюс» (керівник Т.Бужак) та народного аматорського чоловічого ансамблю «Жайвір» (керівник заслужений працівник культури України П.Постолатін). Було продемонстровано і цікавий відеоматеріал з історії та сучасного побутування різних видів народних інструментів.
Яскравим був виступ народного оркестру народних інструментів Новокаховського МПК (керівник заслужений працівник культури України В.Яротник), учасники якого продемонстрували віртуозну гру на народних інструментах. Учасники народного ансамблю народних інструментів «Ладоніта» Чулаківського СБК Голопристанського району (керівник Віталій Болдирев) взагалі зачарували слухачів майстерним володінням інструментами, неординарним та відчайдушним виконанням, за що і були нагороджені бурхливими оплесками. Дуже сподобалось глядачам і тріо баяністів дитячої школи естетичного виховання м.Генічеськ (керівник Анатолій Супрунов). Зовсім ще юні музиканти впевнено, з особливою повагою до української музичної спадщини виконали свою музичну програму. Взагалі, всі учасники фестивалю показались на високому виконавському рівні, у програму виступів, майже у всіх входили твори українських авторів.
У рамках фестивалю пройшов майстер-клас, який провів заслужений працівник культури України, викладач Херсонського музичного училища Віктор Кисіль. Тема майстер-класу «Проблеми збереження автентичних музично-інструментальних традицій» дуже зацікавила присутніх, особливо працівників сільських закладів культури Великоолександрівського району, які прибули на захід з метою підвищення кваліфікації. З великою відданістю та професіоналізмом Віктор Іванович розповів про історію та різновиди кожного інструменту, а учасники народного гурту «Венцерада» під його керівництвом, були неперевершеними в музичному виконанні творів та демонструванні звучання інструментів. На музикантах цього колективу були народні автентичні костюми, які віднайшли музиканти серед корінного населення Херсонщини та переселенців. Глядачі вдячними оплесками нагородили учасників майстер-класу, який залишив незабутнє враження у всіх присутніх.
Фестиваль пройшов у теплому дружньому колі закоханих у народне інструментальне мистецтво людей. Херсонський обласний Центр народної творчості дякує всім учасникам фестивалю, колегам з відділу культури Великоолександрівської райдержадміністрації та РБК, а також всім, хто долучився до організації та проведення цього справжнього свята української музики.