on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

14.01.2021, 10:25

Херсонцям пропонують взяти участь у Міжнародному дні музейних селфі


Таланти збирає «Vivat, Musica!»

З великого гастрольного турне по США прямо до Нової Каховки приїхала відома українська композиторка, музикознавець, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії з мистецтва Богдана Фільц. Її вокальні, оркестрові, хорові та інструментальні твори звучать у Канаді і Франції, Росії і Німеччині, Великобританії і Словаччині і всюди мають надзвичайний успіх. «Я не могла не приїхати до Нової Каховки, - зізнається пані Богдана. - Вже не вперше я очолюю журі міжнародного конкурсу академічного мистецтва юних «Vivat, Musica!«, який уже 13 рік поспіль наприкінці травня проходить у цьому місті. І у Нову Каховку я приїжджаю, немов до себе на батьківщину».

- Коли ми тільки започатковували цей конкурс, ніхто не думав, що він доживе до 10-річного ювілею. А нині вже проводимо його втринадцяте, - констатує член журі МКАМЮ «Vivat, Musica!», музикознавець, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, доктор філософії з мистецтва Валентина Кузик. - На початку 2000-х нічого подібного в Україні, крім Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, не було. Спробували започаткувати конкурси академічного мистецтва юних у Каневі, потім в Одесі, але більше одного разу їх провести не змогли. Організатори пояснювали це відсутністю підтримки і зацікавленості керівництва своїх міст. А Новій Каховці це вдалося! При тому, що виховувати любов до академічної музики дуже важко.

Не завжди ж навколо себе ми можемо зустріти чисті сади або щирі серця. Тому вважаю, що кожна дитина, яка приїхала на цей конкурс, уже талановита. Оскільки всі вони серйозно готувалися, щоб представити свої вміння професійному журі та публіці. За словами Валентини Кузик, головним ініціатором проведення і натхненником МКАМЮ «Vivat, Musica!» є новокаховчанка, член Національної спілки композиторів України Любов Працюк. Усі ці роки вона була його незмінним президентом, однак під час урочистої церемонії відкриття останнього конкурсу представила свого наступника - директора Дитячої школи мистецтв Нової Каховки Галину Ходос. «Я рада, що наш конкурс став таким відомим як в Україні, так і за її межами. Переконана, що новий президент лише зміцнить його значення у культурному житті нашої країни», - зазначила Любов Працюк.

Цього року учасниками конкурсу стали юні музиканти і композитори з різних районів Херсонщини, Алчевська, Одеси, Кривого Рогу, Харкова, Івано-Франківська, Миколаєва, Кіровограда, Донецька, а також Москви і Мінська. «Певна, що «Vivat, Musica!» допоможе відкрити нові таланти, - зауважила Валентина Кузик. - Наприклад, лауреат другого конкурсу Євген Хмара нині став відомим піаністом, здобувши перемогу у популярному шоу «Україна має талант». Зараз у нього багато гастролей Україною та Європою».

Олександр Пітоєв
«Новий день».- №24 (5071).- 13.06.2013.- стр.18

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.