on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.07.2020, 09:38

Июль_2020

Июль По дому бродит привиденье. Весь день шаги над головой. На чердаке мелькают тени. По дому бродит домовой. Везде болтается некстати, Мешается во все дела, В халате крадется к кровати, Срывает скатерть со стола. Ног у порога не обтерши, Вбегает в вихре сквозняка И с занавеской, как с танцоршей, Взвивается до потолка. Кто этот баловник-невежа И этот призрак и двойник? Да это наш жилец приезжий, Наш летний дачник-отпускник. На весь его недолгий роздых Мы целый дом ему сдаем. Июль с грозой, июльский воздух Снял комнаты у нас внаем. Июль, таскающий в одёже Пух одуванчиков, лопух, Июль, домой сквозь окна вхожий, Всё громко говорящий вслух. Степной нечесаный растрепа, Пропахший липой и травой, Ботвой и запахом укропа, Июльский воздух луговой. Борис Пастернак

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.07.2020, 10:24

Роман херсонця спеціально відзначили на конкурсі “Коронація слова”

03.07.2020, 09:19

Гончарівка – на сторінках міжнародного туристичного путівника «Kherson&Region»

02.07.2020, 13:25

Чемпіонат Херсонської області з кайт-флаїнґу 2020

Таланти збирає «Vivat, Musica!»

З великого гастрольного турне по США прямо до Нової Каховки приїхала відома українська композиторка, музикознавець, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії з мистецтва Богдана Фільц. Її вокальні, оркестрові, хорові та інструментальні твори звучать у Канаді і Франції, Росії і Німеччині, Великобританії і Словаччині і всюди мають надзвичайний успіх. «Я не могла не приїхати до Нової Каховки, — зізнається пані Богдана. — Вже не вперше я очолюю журі міжнародного конкурсу академічного мистецтва юних «Vivat, Musica!«, який уже 13 рік поспіль наприкінці травня проходить у цьому місті. І у Нову Каховку я приїжджаю, немов до себе на батьківщину».

— Коли ми тільки започатковували цей конкурс, ніхто не думав, що він доживе до 10-річного ювілею. А нині вже проводимо його втринадцяте, — констатує член журі МКАМЮ «Vivat, Musica!», музикознавець, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАН України, доктор філософії з мистецтва Валентина Кузик. — На початку 2000-х нічого подібного в Україні, крім Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, не було. Спробували започаткувати конкурси академічного мистецтва юних у Каневі, потім в Одесі, але більше одного разу їх провести не змогли. Організатори пояснювали це відсутністю підтримки і зацікавленості керівництва своїх міст. А Новій Каховці це вдалося! При тому, що виховувати любов до академічної музики дуже важко.

Не завжди ж навколо себе ми можемо зустріти чисті сади або щирі серця. Тому вважаю, що кожна дитина, яка приїхала на цей конкурс, уже талановита. Оскільки всі вони серйозно готувалися, щоб представити свої вміння професійному журі та публіці. За словами Валентини Кузик, головним ініціатором проведення і натхненником МКАМЮ «Vivat, Musica!» є новокаховчанка, член Національної спілки композиторів України Любов Працюк. Усі ці роки вона була його незмінним президентом, однак під час урочистої церемонії відкриття останнього конкурсу представила свого наступника — директора Дитячої школи мистецтв Нової Каховки Галину Ходос. «Я рада, що наш конкурс став таким відомим як в Україні, так і за її межами. Переконана, що новий президент лише зміцнить його значення у культурному житті нашої країни», — зазначила Любов Працюк.

Цього року учасниками конкурсу стали юні музиканти і композитори з різних районів Херсонщини, Алчевська, Одеси, Кривого Рогу, Харкова, Івано-Франківська, Миколаєва, Кіровограда, Донецька, а також Москви і Мінська. «Певна, що «Vivat, Musica!» допоможе відкрити нові таланти, — зауважила Валентина Кузик. — Наприклад, лауреат другого конкурсу Євген Хмара нині став відомим піаністом, здобувши перемогу у популярному шоу «Україна має талант». Зараз у нього багато гастролей Україною та Європою».

Олександр Пітоєв
«Новий день».- №24 (5071).- 13.06.2013.- стр.18

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.