Талантів розмаїття веселкове
31 березня на базі Князегригорівського СБК відбувся звітний концерт Великолепетиського району в рамках обласного огляду аматорського мистецтва «Барви Таврійського краю».
У фойє було представлено виставку майстрів народного мистецтва, яка супроводжувалася виступами ансамблю народної пісні «Слобода» Князегригорівського СБК (керівник Л.Кацика) та фольклорного ансамблю «Калина» Малолепетиського СБК (керівник Т.Жигун). У виставці взяли участь 27 майстрів та два дитячі гуртки образотворчого мистецтва із 7 закладів культури району.
У концерті взяли участь 27 різножанрових колективів із 6 клубних закладів, ДМШ та РБК, а саме: 1 хоровий колектив, 6 вокальних ансамблів, 6 ансамблів народної пісні, 1 вокальна та 1 музична мала форма, 3 фольклорних колективи, 4 хореографічних, 3 театральних, 2 циркових колективи, 3 солісти та 2 читців із загальною кількістю 255 учасників, із них дитячих колективів 11, в яких 128 учасників.
Звіт був представлений у формі театралізованого концерту, поділеного на чотири тематичних блоки. Наскрізною дією та центральним образом концерту, яка поєднувала всі блоки воєдино була «Веселка». Образ веселки відтворювався в яскравому оформленні сцени, піснях, танцях колективів та літературно-музичних композиціях, які втілював дитячий драматичний колектив «Екстрім» Великолепетиського РБК (керівник Н. Дмитренко).
І блок - «Палітра мистецтва» - різнобарвна мистецька палітра була представлена дитячими колективами.
ІІ блок - «Козацька слава, сила й воля»
ІІІ блок висвітлював тему воєнних дій в Україні і привертав особливу увагу своєю неординарною режисерською знахідкою, коли в яскравий образ Веселки в цьому епізоді, вплітались кольори смутку.
І завершальним був найбільший за насиченістю блок «Село моє – мій веселковий цвіт», в якому тісно перепліталися сільський гумор і фольклор, сучасність і народний колорит, словом все, на що багаті заклади культури Великолепетищини.
Оглядова комісія висловила побажання до постановчої групи – ретельніше відпрацьовувати виходи і заходи колективів, позбавлятися сценічних пауз для пришвидшення темпоритму і динамічності концертних заходів.
Кращими у звітному концерті були виступи народного ансамблю «Любисток» (керівник заслужений працівник культури України О.Авраменко), народного ансамблю народної пісні «Лілея» (керівник М.Курас) Князегригорівського СБК, вокального ансамблю викладачів ДМШ (керівник І.Березань), фольклорного ансамблю «Калина» Малолепетиського СБК (керівник Т.Жигун).
Для вдалого виступу ансамблю народної пісні «Вербиченька» Костянтинівського СБК (кер. С.Фокіна) та вокальному ансамблю «Оберіг» Катеринівського СБК (кер. О.Бєляєва) не вистачило виконавської майстерності та почуття загального ансамблю.
Також серед недоліків оглядова комісія відмітила несправність звукової апаратури, що заважала більшості колективів показати себе на кращому рівні.
Унікальним явищем на Херсонщині та окрасою Великолепетиського району є дитячі зразкові циркові колективи «Арлекіно» Рубанівського СБК (кер. Н.Стадніченко) та «Фантазія» Князегригорівського СБК (кер. С.Кондрашова).
Вразили своєю самобутністю, безпосередністю та творчим запалом колективи, які також є рідкісним проявом у жанрі фольклору для нашої області – це дитячі обрядові колективи «Джерельце» Рубанівського СБК (кер. Н.Мірошнік) та «Забава» Князегригорівського СБК (кер. О.Авраменко).