on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новости региона

17.11.2020, 10:30

«Морський» мурал створили херсонські художники

10.11.2020, 16:10

«Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю

09.11.2020, 09:42

Фільм відеостудії Гончарівки став призером Фестивалю живого кіно

Театр у дитячих душах

Усі ми звикли до театру, в якому грають дорослі. Проте в Херсоні є й дитячий. Його створили на базі гімназії № 3 майже 10 років тому. На сьогодні колектив «Apт Ідея» об'єднує майже 60 дітей, і грає в ньому вже четвертий склад. З першого дня театр очолює Антоніна Грендаш, яка переконана, що будь-яка дитина є талановитою.
Усе починалося зі звичайного шкільного театрального гуртка, організованого на базі старших класів. Розвинути у дітлахів акторську майстерність, естетичний смак, навчити ораторському мистецтву, — ось цілі, які ставила перед собою педагог. Поступово до театру почали приходити і школярі з 4—5 класів. Звісно, їм не відмовили. Як результат, зараз у «Арт Ідеї» є молодша, середня та старша вікові групи. Займаються в театрі навіть чотирирічні малюки.

- У нас є група дітей, які приходять сюди з дитсадочка, - розповідає Антоніна Іванівна. - Спочатку вчаться правильно вимовляти слова і речення, потім вчать напам'ять вірші. Звісно, без підказок та суфлерів не обходимося, але глядачі їх люблять уже тільки за те, що вони сміливо виходять на сцену.
Театр «Арт Ідея» щораз додає гімназії № 3 творчих і талановитих школярів. У цьому впевнений його керівник.
- Малята, які приходять до театру, потім стають нашими першокласниками, - задоволено розповідає директор навчального закладу Олексій Петров. - До речі, всі наші актори - відмінники. Це заслуга І самих дітей, і їхніх батьків, і художнього керівника. Є люди, котрі фонтанують ідеями, і їм хочеться допомагати. Антоніна Грендаш - саме такий педагог.

Репертуар дитячого театру різноманітний. Перевагу режисер віддає творам українських та світових класиків. Тому більшість вистав наближені до шкільної програми. Не забуваючу «Арт Ідеї» і про відродження національних традицій. Про це свідчать постановки «Чудесне Різдво», «Вертеп», мюзикл «Хитрий лис» (за казкою І. Франка). Окремим напрямом у репертуарі театру є психологічні вистави. Постановка «Світло, яке дає надію» присвячена правам дітей, стосункам у родині та шкільному колективі. Ця робота змусила дорослих замислитися, а дітям принесла перемогу на XI Всеукраїнському «Театральному форумі-2011» у Києві.

Взагалі перемог у «Арт Ідеї» вистачає. Від міських та обласних конкурсів художнього читання та театрального мистецтва школярі дуже швидко виросли до всеукраїнських масштабів. Фестивалі «Зоряні крила», «Південні маски», «Зірки пекторалі» - у колективу є нагороди з кожного з них. Сьогодні дитячий шкільний театр вже є зразковим. Його учасники відомі херсонському глядачеві виставою «Якби стати піратом», її прем'єра нещодавно відбулася на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша. У постановці знайшлися ролі і для найменших учасників, і для старших школярів. Самі діти про акторську діяльність розповідають охоче.

Вони впевнені, що театр в їхньому житті залишиться назавжди.
- Для мене театр - це друга родина, - зізнається 9-класниця Валерія Липа. - І я навіть не уявляю свого життя без нього. Тільки нещодавно зрозуміла, що нам таки доведеться скоро розлучатися: шкільні роки закінчаться, і все. Стало дуже прикро і сумно. Ще не знаю, куди вступатиму після гімназії, але це точно буде щось пов'язане з театром.
Усі учасники «Арт Ідеї» - найкращі друзі. Саме тому їхня гра на сцені нікого не залишає байдужим.
- Ми за цей час стали настільки рідними, що ніхто вже не пам'ятає свого життя «до театру, - розповідає Марія Наземцева, - Дні народження ми тут святкуємо, на Новий рік готували виставу, демонстрували її 12 разів, і відчуття свята було постійним. А чого варті наші традиційні чаювання після вдалих репетицій чи перемог на конкурсах! Це ж лише задоволення, а не просто шкільний гурток.

Для молодших акторів це мистецтво ще й спосіб пізнання світу. Вони тут занурюються в життя. Адже поступово юні таланти виростають і грають вже «дорослі» ролі.
- Театр - це класно, - впевнена учениця 5-го класу Влада Ветух. - Ми тут не лише репетируємо, а кожного дня дізнаємося щось нове, спілкуємося. Я, наприклад, обожнюю читати, а гра в театрі допомагає мені іноді краще зрозуміти твір того чи іншого автора.
Здавалося б, не все так ідеально. Тим більше у творчому колективі. Має бути і конкуренція, і невдалі репетиції. Стосовно першого, то діти в кожній виставі грають різні ролі та не сваряться щодо їх розподілу.

А про репетиції Антоніна Грендаш говорить так:
- Поганих не буває. Адже дитина на сцені, вона грає - і це вже плюс. Бувають моменти, коли вони недопрацьовують. У такому випадку я їм говорю аж наприкінці репетиції, що вони «програли», тобто нічим не зачепили глядача. І для них ці слова - серйозний стимул. Я точно знаю, що наступного разу діти докладуть максимум зусиль, аби «виграти».
Після спілкування з такими дітьми одразу розумієш, що талант є у всіх. Питання лише в тому, чи зможуть це вчасно помітити дорослі. І не важливо, чому дитина віддасть перевагу - науковим дослідам чи мистецтву. Головне - допомогти їй розвинути свій талант.

Олена Кучерява
“Новий день”.- №12 (5059).- 21.03.2013.- стр.24

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.