on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

21.01.2021, 13:46

Стартував Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей"-2021

14.01.2021, 12:16

"Три празники приходять у гості" – новий проєкт від Херсонського обласного центру народної творчості

14.01.2021, 11:47

Фестивалі у громадах Херсонщини: дозвілля та користь

Територія мистецтва з ароматом кави

Нині в Херсоні працює достатньо ресторанів і кафе. Чимало з них пропонують широкий асортимент страв і напоїв, однак лише деякі піклуються не тільки про задоволення фізичного голоду своїх відвідувачів, а й їхній загальнокультурний розвиток. У цьому плані унікальним є проект молодіжної літературної кав'ярні «ЛітТЕRRА», яка вже третій рік поспіль кожного останнього четверга місяця гостинно відкриває двері для своїх завсідників.
Кав'ярня функціонує при обласній бібліотеці для юнацтва ім. Бориса Лавреньова, читальний зал якої став традиційним місцем зустрічі любителів літератури, музики і живопису з вишуканим присмаком чорного напою.

За словами господині кав'ярні Юлії Коваль, від самого початку заснування «ЛітTERRA» орієнтувалися на європейські культурні традиції.
«Ми прагнули створити місце у книгозбірні, куди молодь може прийти і поспілкуватися на хвилюючі теми сьогодення за філіжанкою ароматної кави, обмінятися думками та враженнями про культурні й музичні новинки, події суспільного життя чи просто відпочити у затишній атмосфері», - говорить пані Юлія. - За майже три роки існування проекту значно розширилося коло обговорюваних тем, з'явилися нові рубрики та обличчя. «ЛітTERRA» нині відома не тільки на Херсонщині, а й за її межами: про нас говорять на Львівщині, у Києві та Вінниці, в Криму та Луганську. А цьогоріч «ЛітTERRA» визнана кращим читацьким об'єднанням за результами конкурсу Херсонської філії Української бібліотечної асоціації».

Окрім того, що кожна нова зустріч у кав'ярні є тематичною (фантастична література, рок-музика, новорічні свята тощо) у «ЛітTERRi» є постійні рубрики: «Творчий автограф», «Цікаво про каву», «Книжка до кави», «Читання по колу», «Ювілейна сторінка», «Музичний сюрприз». Завсідників також приваблює нагода познайомитися з цікавими та неординарними особистостями у рубриці «Спеціальний гість». Остання зустріч, наприклад, була присвячена краєзнавству. Тож спеціальним гостем був експерт міжнародного проекту з реформування та розвитку музеїв «Новий дух культури» Сергій Дяченко. Він розповідав про архітектурні багатства нашого краю, занедбаний стан, у якому вони перебувають через відсутність догляду. Порівнюючи ситуацію з архітектурними пам'ятками Вірменії, де нещодавно побував пан Сергій, за його словами, ми значно відстаємо від цієї країни у плані збереження своїх культурних надбань. І це стосується не тільки чиновників, а й кожного громадянина окремо.

Щодо планів на майбутнє, як зізнається Юлія Коваль, їм допомагають будувати самі «літтерранці» (цим найменування постійних відвідувачів літературної кав'ярні якось влучно нарік голова ХОСПУ Василь Загороднюк, який, доречі, також намагається не пропускати жодної зустрічі у рамках «ЛітTERRи»).
«Наша активна молодь, а це члени «Молодої Просвіти», студенти херсонських вузів та старшокласники, постійно пропонує нові теми та ідеї для культурного відпочинку в стінах бібліотеки, - зізнається господиня кав'ярні. - У найближчих планах - проведення казкової та музичної зустрічей, мріємо також провести «Ніч у бібліотеці». А ще чекаємо на нових друзів з дніпропетровського літоб'єднання «Простір».
Тож запрошую до молодіжної літературної кав'ярні «ЛітTERRA», яка стала справжньою територією талантів, музи та натхнення!

Іван Антипенко
«Новий день».- №51 (5045).- 13.12.2012.- стр. 23

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.