on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > История барка "Товарищ" > «Товариш» не змінює прапор

 

«Товариш» не змінює прапор

Херсонці не забувають про легендарний вітрильник «Товариш», хоч він уже кілька років перебуває за межами України. Ось і недавно поширилися чутки, нібито наш барк після ремонту в Німеччині змінить прапор...

Під час зустрічі в Херсонському морському коледжі начальник В. Ф. Ходаковський спростував ці чутки. Зокрема, Володимир Федорович розповів:

- Проблема «Товариша», за оцінкою Міністерства освіти і коледжу, певною мірою розв'язана. Знято гостроту фінансування судна, його утримання, вимальовується чітка перспектива. Укладено договір між Міністерством освіти від імені Кабміну і президентом «Толшипфрендс» («Товариство вітрильних суден») Вульфом Марквордом, яким передбачено перебування вітрильника «Товариш» у німецькому порту Вільгельмсхавен протягом трьох років - на період виконання ремонтних робіт. Роботи вже розпочато. Частину приміщень демонтовано. Судно готується для постановки в док. Це станеться в грудні або максимум у лютому. Після цього розпочнуться демонтажні роботи по переобладнанню і реконструкції судна. З цією метою готується генеральний план. Вульф Маркворд має приїхати до Херсона і Києва. Він доповість про цей план. Якщо його затвердять, то судно буде повністю переобладнане.

- На який термін розраховані роботи?
- Очікується, що судно буде відремонтоване через два роки. Існує запасний варіант на  випадок, якщо  виникнуть непередбачувані проблеми, скажімо   фінансові, то  ремонт вітрильника буде завершено за три роки. Бо для проведення ремонтних робіт потрібно, як мінімум, два мільйони доларів.

- Отже, чутки не мають підстав?
- Так. Найголовніше те, що нам вдалося зберегти судно під прапором  нашої держави. Згідно   з договором, воно залишається власністю України. Вже тепер, незважаючи на те, що йде ремонт,  за досягнутою домовленістю ми будемо направляти на «Товариш» курсантів для проходження практики. І коли  після ремонту вітрильник знову виходитиме в море, його   обслуговуватиме команда коледжу,  і на ньому наші курсанти проходитимуть практику. А ще 90 курсантів буде із зарубіжних країн - Німеччини та інших, які платитимуть за практичне навчання на судні під час походів. Порушується питання, щоб екіпаж «Товариша» приносив певні прибутки... Тож укладений варіант договору повністю задовольняє інтереси держави.

- Схоже, великі справи швидко не робляться...
- Врахуйте і те, що Україна на сьогодні  ні копійки не вклала ні на утримання, ні на перегін   вітрильника  з Великобританії до Німеччини.

- Нагадайте читачам, коли судно прибуло до Німеччини?
- У серпні.

- Невже повністю доведеться міняти корпус, зроблений з круппівської сталі?
- Ні. Обстеження надводної частини судна показало, що в окремих   місцях   корпус  треба  зміцнити. Під час докування буде зроблено ревізію підводної  частини корпусу.

- Який склад екіпажу на судні?
- Очолює екіпаж Валерій Теркін. У грудні буде зроблено ротацію екіпажу, у Вільгельмсхавен прибуде капітан Юрій Кущенко.

Анатолій Яценко,
учасник (матрос II класу) походу вітрильника «Товариш» навколо Європи.
“Таврійський регіон”.- №7.- 25.11.1999

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.