on-line с 20.02.06

Арт-блог

01.04.2020, 12:07

Апрель-2020

Прошли дожди, апрель теплеет, Всю ночь — туман, а поутру Весенний воздух точно млеет И мягкой дымкою синеет В далёких просеках в бору. И тихо дремлет бор зелёный, И в серебре лесных озёр Ещё стройней его колонны, Ещё свежее сосен кроны И нежных лиственниц узор! Иван Бунин

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Locations of visitors to this page

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

06.04.2020, 10:17

Музеи всей Украины требуют от власти защитить их во время кризиса

Более 300 музейных работников из всех регионов Украины подписались под ...
31.03.2020, 12:55

Херсонці проводять онлайн лекції та майстер-класи

31.03.2020, 12:48

Херсонщина хоче розвивати спа- та велнес-туризм

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > История барка "Товарищ" > «Товариш» не змінює прапор

 

«Товариш» не змінює прапор

Херсонці не забувають про легендарний вітрильник «Товариш», хоч він уже кілька років перебуває за межами України. Ось і недавно поширилися чутки, нібито наш барк після ремонту в Німеччині змінить прапор...

Під час зустрічі в Херсонському морському коледжі начальник В. Ф. Ходаковський спростував ці чутки. Зокрема, Володимир Федорович розповів:

- Проблема «Товариша», за оцінкою Міністерства освіти і коледжу, певною мірою розв'язана. Знято гостроту фінансування судна, його утримання, вимальовується чітка перспектива. Укладено договір між Міністерством освіти від імені Кабміну і президентом «Толшипфрендс» («Товариство вітрильних суден») Вульфом Марквордом, яким передбачено перебування вітрильника «Товариш» у німецькому порту Вільгельмсхавен протягом трьох років - на період виконання ремонтних робіт. Роботи вже розпочато. Частину приміщень демонтовано. Судно готується для постановки в док. Це станеться в грудні або максимум у лютому. Після цього розпочнуться демонтажні роботи по переобладнанню і реконструкції судна. З цією метою готується генеральний план. Вульф Маркворд має приїхати до Херсона і Києва. Він доповість про цей план. Якщо його затвердять, то судно буде повністю переобладнане.

- На який термін розраховані роботи?
- Очікується, що судно буде відремонтоване через два роки. Існує запасний варіант на  випадок, якщо  виникнуть непередбачувані проблеми, скажімо   фінансові, то  ремонт вітрильника буде завершено за три роки. Бо для проведення ремонтних робіт потрібно, як мінімум, два мільйони доларів.

- Отже, чутки не мають підстав?
- Так. Найголовніше те, що нам вдалося зберегти судно під прапором  нашої держави. Згідно   з договором, воно залишається власністю України. Вже тепер, незважаючи на те, що йде ремонт,  за досягнутою домовленістю ми будемо направляти на «Товариш» курсантів для проходження практики. І коли  після ремонту вітрильник знову виходитиме в море, його   обслуговуватиме команда коледжу,  і на ньому наші курсанти проходитимуть практику. А ще 90 курсантів буде із зарубіжних країн - Німеччини та інших, які платитимуть за практичне навчання на судні під час походів. Порушується питання, щоб екіпаж «Товариша» приносив певні прибутки... Тож укладений варіант договору повністю задовольняє інтереси держави.

- Схоже, великі справи швидко не робляться...
- Врахуйте і те, що Україна на сьогодні  ні копійки не вклала ні на утримання, ні на перегін   вітрильника  з Великобританії до Німеччини.

- Нагадайте читачам, коли судно прибуло до Німеччини?
- У серпні.

- Невже повністю доведеться міняти корпус, зроблений з круппівської сталі?
- Ні. Обстеження надводної частини судна показало, що в окремих   місцях   корпус  треба  зміцнити. Під час докування буде зроблено ревізію підводної  частини корпусу.

- Який склад екіпажу на судні?
- Очолює екіпаж Валерій Теркін. У грудні буде зроблено ротацію екіпажу, у Вільгельмсхавен прибуде капітан Юрій Кущенко.

Анатолій Яценко,
учасник (матрос II класу) походу вітрильника «Товариш» навколо Європи.
“Таврійський регіон”.- №7.- 25.11.1999

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.