on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

07.12.2023, 15:45

"Буде тобі, враже, так, як відьма скаже". Херсонський театр презентував нову моновиставу

  2 грудня 2023 року в арт хабі в укритті відбулась прем'єра ...
06.12.2023, 13:33

Окупанти викрали з Херсонського музею ліногравюру з Кобзарем

  У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще один викрадений ...
06.12.2023, 13:14

Чумацька ікона на рибі. Виставка херсонської художниці в Одесі

  Четвертим містом, де оселилася виставка живопису Оксани Оснач ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Біосферний заповідник Асканія-Нова ім. Ф.Е. Фальц-Фейна > Отрута для гризунів чи пташиний грип? Масову загибель птахів продовжують досліджувати


Отрута для гризунів чи пташиний грип? Масову загибель птахів продовжують досліджувати

Початок 2021 року перетворився на справжню трагедію для представників багатьох видів пернатих на Херсонщині. Одна за одною у ЗМІ з'являються сумні звістки про загибель птахів у різних куточках нашого регіону.

При цьому, як попередньо стверджують вчені і чиновники, у всіх випадках причини смертей різні.

Низка трагічних подій почалася 11 січня, коли директор заповідника "Асканія-Нова" Віктор Гавриленко заявив, що на території був знайдений 191 мертвий червонокнижний журавель. Тоді ж Гавриленко припустив: місцеві фермери при обробці полів від гризунів використовують отруту, яка знищує все живе.

"Цього року було кілька прольотів сірого журавля. Остання зграя близько 300 особин залетіла до нас у грудні і залишилася тут зимувати. Другого січня цього року ми їх виявили саме тут, на найнижчій точці, де цього року, попри посуху, тримається озерце. Птахи прилітали до нас на ніч, а на день вони вилітають годуватись у буферну зону, у зону антропогенних ландшафтів і далі у Каховський район", - розповів директор.

За словами Віктора Гавриленка, матеріал із загиблих птахів відправили на вірусологічне дослідження до Одеси. Після аналізу отримали підтвердження того, що загинули журавлі не через інфекційні хвороби: у тілах птахів були виявлені хімічні речовини.

"Це свідчить про те, що птахи споживали їжу, у якій були  шкідливі речовини та отрута”, - резюмував Віктор Гавриленко. 

Аналогічний випадок стався майже через два тижні. 23 лютого в Чаплинське відділення поліції подзвонив все той же керівник біосферного заповідника "Асканія-Нова", який повідомив, що в заповіднику виявили тушки понад 150 мертвих птахів кількох видів. Серед них, в тому числі - близько 30 огарів, які занесені до Червоної книги України.

Нарешті, 1 березня спортсмени-байдарочники під час тренування в плавнях під Олешками знайшли мертвих лебедів. У той же день була зібрана комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для з'ясування причин смерті птахів.

Пізніше результати дослідження загибелі лебедів стали відомі. Як з'ясувалося, птахи загинули від пташиного грипу.

Про це на своїй сторінці у соцмережах повідомила голова Держпродспоживслужби України Владислава Магалецька.

"Зараз спеціалісти ДПСС роблять всі необхідні дії, щоб не допустити подальшого розповсюдження хвороби. Таким чином, принаймні, один випадок загибелі птахів у регіоні не пов'язаний із двома попередніми, про які я писала нещодавно. 

Що ж до отруєння журавлів та качок із вороновими, то ми очікуємо результатів досліджень, які направили одразу в декілька лабораторій країни. Тільки після цього можна буде із впевненістю сказати, чи є між цими випадками зв'язок. За попередньою інформацією, у випадку із журавлями як отруту було використано препарат пролонгованої дії групи курарів - у результаті його дії смерть відбувається повільно, завдаючи страждань тваринам. По качках та воронових – інформація буде найближчим часом. Пташиний грип у цих двох випадках виключено", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, вчені-орнітологи у “Асканії-Нові” підкреслюють, що у заповіднику багато загиблих птахів - хижі, і вони отруїлися, вживаючи м’ясо інших пернатих. До того ж, є передумови, що за існуючої ситуації кількість пташиних смертей збільшуватиметься. Адже зараз почався весняний переліт птахів, а вони зазвичай зупиняються на відпочинок на півдні України і харчуються отруєним зерном.

Микола Овчаренко
Джерело інформації: Газета "Вгору", 02.03.2021

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.