Творча зустріч учасників народного хору народної пісні «Дніпровські передзвони» з херсонським поетом-піснярем Григорієм Теременком
«Поезія і пісня-великі дві сили»
27 жовтня в затишній, святково прикрашеній залі обласного Палацу культури в рамках «Поетичних світлиць» відбулась зустріч з херсонським поетом- піснярем, суддею херсонського обласного товариства «Соборне козацтво України», учасником народного хору народної пісні «Дніпровські передзвони» Григорієм Миколайовичем Теременко.
В останні дні осені, коли сонце вже зовсім не дарує нам своє тепло, ця творча зустріч зігріла всіх присутніх неймовірними піснями авторства Григорія Миколайовича, його розповідями та спогадами про дитинство, юність, творчість. Кожне слово поета було сповнене світлом до всього, що відбувалось і відбувається у його житті. З великою ніжністю та трепетом Григорій Теременко згадував про свою матір, якій він присвятив багато віршів.
Поет-пісняр став натхненням для керівника народного хору народної пісні «Дніпровські передзвони», Заслуженого працівника культури України Георгія Крилова. Він написав музику до віршів Григорія Миколайовича і сьогодні на зустрічі пісні «Ой мамо, мамо», « Вірне кохання», «Ой Херсоне, Херсоне», «Рідна сторононька», «Мій Херсон» та багато інших виконували солісти хору Анатолій Москаленко, Ганна Степура, Надія Орлова, Валентина Біла, Віра Компанець, Валентин Ковальчук та чоловічий вокальний ансамбль «Славяне» . Останню пісню «Херсонський марш» разом із хором співала вся глядацька зала.
Багато теплих та добрих слів було сказано Григорію Теременко від гостей свята: отамана херсонського обласного товариства «Соборне козацтво України» Валерія Семеновича Колісніченка, голови літературного товариства «Дніпрова хвиля» В’ячеслава Васильовича Петренка. А херсонські поети Анатолій Дунаєв та Любов Пронько майже зізнались Григорію Михайловичу в коханні.
«Поетична світлиця» стала дуже популярною як серед глядачів, так і серед митців, адже вона об’єднує людей різних поглядів та захоплень.
Світлана Іванова
Херсонський обласний палац культури