Творчість у кольорах весни
6 квітня в обласному Палаці молоді та студентів міста Херсон відбувся творчий звіт художніх колективів закладів культури клубного типу та шкіл естетичного виховання Херсонської міської ради «Творчість у кольорах весни», що проходив в рамках обласного огляду аматорських колективів «Барви Таврійського краю».
У фойє Палацу розташувалась лаконічна виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Древо життя», участь у якій взяли майстри із 6 сільських закладів культури і селищних бібліотек-філій та учні навчально-естетичного комплексу «Художня школа». Презентована книжкова виставка «Натхненні словом Кобзаря», яку підготувала Центральна міська бібліотека ім. Лесі Українки. Виставку супроводжував виступ зразкового ансамблю бандуристів «Чарівні струни» ДМШ №3 (кер. заслужений працівник культури України Наталія Мазур та Любов Яновська) з цікавою та сучасною програмою.
Звітній концерт складався з 25-ти художніх номерів, в яких взяли участь 249 учасників, з них дитячих колективів – 14, в них 205 учасників з 6-ти клубних закладів, 3-х музичних шкіл та товариства глухих, в тому числі 1 хоровий колектив, 3 вокальні ансамблі, 1 ансамбль народної пісні, 3 малих форми, 3 театральні колективи, 4 танцювальні, 6 музичних та 4 солісти.
Захід розпочався патріотичним номером у виконанні хореографічного колективу «Нон-стоп» БК селища Комишани, який дав хороший старт концерту. Дійство проходило в теплій атмосфері та на високому емоційному рівні. Хороший показник - заповнена активними глядачами зала Палацу. Хочеться відмітити органічних ведучих концерту з БК селища Приозерне - Станіслава Вознесенського (директор БК) та Анастасію Кім (учасниця театру естрадних мініатюр «Тандем» за їх високу культуру та сценічну майстерність.
Приємне враження справила оркестрово-хорова композиція за мотивом веснянки «Десь тут була подоляночка», виконана хором старших класів (кер. Л.Березовська) та оркестром народних інструментів (кер. Г.Бурлакова) ШМ №1 міста. Покорив глядачів своєю безпосередністю та самобутністю музично- драматичний ансамбль «Мальви» Зеленівського БК (кер. А.Галущак). Досить пристойно справився з в’язанкою українських народних пісень вокальний ансамбль «Черемшина» клубу села Богданівка (кер. Н.Ничипорук). Нижче своїх можливостей відбувся виступ вокального ансамблю «Арнаутські зорі» БК селища Комишани (кер. О.Знахаренко) з дещо крикливим звуком та не зовсім продуманою хореографією. Приємне враження справив дует Станіслава Вознесенського та Саіда Саідвалієва з вокальною композицією «Опалені вогнями» з БК селища Приозерне.
Іншим вокальним колективам рекомендовано ретельніше займатися формуванням репертуару, враховуючи сучасні критерії, можливості учасників та їх вік.
Музичний жанр був представлений 3-ма музичними колективами та 3-ма малими формами. На професійному рівні, в характері, динамічно відбувся виступ ансамблю скрипалів ДМШ №3 (кер. О.Могилевський). Вразили глядачів учні ШМ №1 - саксофоніст Микола Загродський (викладач Д.Жмак) та гітарист Данило Олійник (викладач Є.Губань).
Хореографічний жанр був представлений 4-ма колективами. Хореографічний колектив «Нон-стоп» БК селища Комишани (кер. Світлана Горло) з хореографічною композицією «Моя країна - Україна» в якій прийняло участь 32 виконавця. Номер побудований на основі стилізації народного танцю, але ця стилізація не витримана від початку до кінця номеру. Достатньо вдало використано малюнок танцю, але прослідковується недостатня хореографічна школа. (Постанова корпусу, дотягнутість стопи, виворітність ніг).
Хореографічний ансамбль «Бриз» ДМШ №4 (кер. Марина Загреба) з двома хореографічними композиціями. «Кухня» (13 дівчат) - в якій чітко прослідковується драматургічна побудова, лексична наповненість, технічна складність номеру. Костюм допомагає підкреслити хореографічні образи, але використано багато музики різних стилів, виконавці в окремих частинах танцю допускали значні помилки стосовно методики і техніки виконання рухів. Другий танець - «Мир без війни», в якому взяли участь 14 дівчат. Номер, побудований на сучасній пластиці, у поєднанні з малюнком танцю це допомогло створити хореографічний образ та настрій, але не потрібно було використовувати окремі рухи, які не містили у собі змістовного навантаження.
Народний ансамбль танцю «Шанс» БК Херсонського товариства глухих (кер. Олена Кузнецова) з хореографічною композицією «Місяць» на 6 дівчат. Цей номер можна назвати хореографічним умовно. Це театралізація пісні з використанням мовно-пластичного сурдоперекладу з використанням елементів хореографії. Але глядачами цей номер сприймався дуже емоційно і дівчата гарно виглядали на сцені.
Народний художній колектив ансамбль танцю «Едельвейс» ЦДЮТ (кер. Заслужений працівник культури України Світлана Якуба) з вокально-хореографічною композицією «Україна – це ми» продемонстрував наявність хореографічної школи та виконавської майстерності, які в поєднанні зі стилізованими ніжними костюмами та використаними малюнками танцю донесли зміст твору і стали яскравим фіналом усієї концертної програми.
На жаль, у звіті зовсім не було представлено мистецтво народної хореографії.
Театральний жанр був представлений 3-ма колективами, це: театр естрадних мініатюр «Тандем» с. Приозерне (кер. І.Дригваль), дитячий театральний колектив «Хамелеон» (кер. О.Кравченко) та «Поетичний театр» (кер. Т.Князева) ДМШ №3 м.Херсон. Хочеться відмітити ці колективи за добре підібраний репертуар та підготовку учасників і побажати творчого натхнення та успіхів на театральній ниві.
Але, на ряду з цим, є і мінуси у підготовці заходу та роботі режисерської групи - це невикористання технічних можливостей сцени та інноваційних технологій, відсутність театралізації, у деяких колективах була низька сценічна культура.
Сподіваємось, що зауваження та рекомендації будуть враховані при роботі над наступними звітними заходами.