on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Новини регіону

03.06.2023, 11:11

Інспектор муніципальної варти Херсона пише вірші про війну

  Михайло Олійник працює інспектором муніципальної варти в ...
01.06.2023, 23:17

У Херсоні погасили блок марок "Діти перемоги малюють Україну майбутнього"

  У Херсоні, в День захисту дітей, 1 червня 2023 року, ...
31.05.2023, 13:09

Діти з Херсонщини взяли участь у міжнародному творчому марафоні в Іспанії

  В Іспанії в місті Ла-Корунья відбувся міжнародний благодійний ...

 

«У дорозі до вас...»

Нещодавно за ініціативи Українського культурного центру при ХДУ (керівник - Заслужений працівник культури України Усатюк Валентина Федорівна) та працівників Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара в актовій залі цієї ж книгозбірні відбувся великий урочистий захід під назвою "У дорозі до вас..." з нагоди високолітнього ювілею метра українського слова, знаного українського поета, прозаїка, драматурга, лауреата літературної премії ім. Андрія Малишка, Заслуженого діяча мистецтв України - Миколи Івановича Братана.

Інтелігенція міста, студентська молодь ХДУ, зокрема учасники навчального народного театру "Студі-Арт" (худ. кер. - Заслужений працівник культури України, доцент кафедри культурології Л.І.Лимаренко), співробітники і викладачі Інституту філології та журналістики ХДУ - доцент кафедри українського літературознавства І.Немченко та доцент кафедри журналістики В.Загороднюк, творчі колективи, письменники Херсонської обласної організації Національної спілки письменників України, Заслужені діячі культури і мистецтва, журналісти, літстудійці "Кулішевої криниці", аматорські колективи - усі вони прийшли пошанувати улюбленого ювіляра, доторкнутися ще раз своїм серцем до його творчого доробку, згадати пройдені митцем дороги до визнання не лише на теренах рідного Таврійського краю, а й - України, близького зарубіжжя.

Не одне покоління шанувальників українського слова виховане на творчості Миколи Братана. Більше трьох десятків років він належить до активно діючих письменників сьогодення. Його перо настроєне на події, що відбуваються, і на факти нашого життя він відгукується незабарно. А книги його - то яскраве тому свідчення: з кожної сторінки віє сучасністю, актуальністю, добротою, турботою про день завтрашній. Він підійшов до свого ювілею з
великим творчим здобутком: видано понад 100 книжок, розмаїтих за формою, поліфонічних за тембром, широких за тематикою і жанром. У них майстер слова сполучив досконалий мистецький хист і щиру пристрасть правдолюба, художній живопис і наукову достовірність, гострий гумор і їдку іронію, свій біль і свої сподівання на краще життя.

Будь-який твір Миколи Братана, поетичний, прозовий, драматичний - приваблює читача глибоким знанням української мови, гостротою спостережень, мудрою зіркістю, знанням життя минулого і сьогодення, аналітичним підходом до розуміння усіх суспільних і політичних подій, пристрастей, що вирують довкола... Недаремно про Миколу Братана, свого часу, поет Михайло Шевченко сказав: "Він - лірик у найкращому вимірі цього слова. І романтик. Він не виписав - виспівав свою Таврію: і Херсон, і рідне село, і кораблі, що виходять у море від таврійських берегів, і тих дивних журавлів, які не дають спати чутливим серцям, - усе зігріте його душею".

Ювілейний вечір був незвичним, як і його назва "У дорозі до вас..." - рядки із відомого вірша поета на музику В.Другальова. Перевага на заході була віддана саме пісням на слова Миколи Братана із нової збірки "Голуби над батьківською хатою", що обіймає 150 пісень, написаних у співдружності з різними композиторами. Чи не найбільше враження на присутніх справили "Речитатив скіфа" (музика І.Полевікова) у виконанні народного артиста України Харіса Ширінського; "Різблені ворота" (музика В.Другальва) та "Люби мене" (музика В.Плаксєєва) у виконанні Заслуженого артиста України, доцента кафедри вокалу та хорових дисциплін факультету культури і мистецтв В.Гурби; "Листи, що пахнуть морем" (музика П.Панченка) у виконанні О.Лютої; інші пісні у виконанні відомого херсонського співака І.Бурлаки, та аматорських колективів.

Найдорожчою темою, а отже й ідеалом для Миколи Івановича Братана завжди були і залишаються: доброта, гідність, милосердя, поклоніння степу, праці й отчому дому, красі людської душі в найрізноманітніших її проявах. Наріжним каменем його творчості є ідея людяності та доброти. Вона не тільки відбиває світоглядні позиції автора, а й визначає суть його ліричних героїв, їх поведінку, вчинки, мораль.
Живе в ньому якась невагома енергія, світла аура і вона огортає всіх, хто долучається до слова Майстра, до поетичної краси.

Т. Щерба,
член Херсонської обласної
організації Національної спілки письменників України
“Університетська панорама”.- №1 (30).- 01.01.2010.- стр.3

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.